Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 250 Km Detaylı Yol Testi ve Focus 2 ile Karşılaştırma

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

Bu arada bazı arkadaşlar bu konuyu eleştirmişler 190 ile giderken hızı 110 120 civarı gibi hissetmek lafın gelişi arkadaşlar yani şunu demek istiyorum oldukça az ama hadi onları kırmayalım 190 la giderken 140 la gidiyor gibi diyelim ama 140 tan bir aşağıya olmaz ona göre:):kıhkıh:

Focus 3 için özetlemek gerekirse şu cümle herşeyi açıklar.

Focus 2 nin tüm güzelliklerini almış bununla beraber focus 2 nin tüm hatalarını gidermiş araç =Focus 3

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sticker'dan önce araban keyif vermezken, stciker'dan sonra keyif veriyordur...Doğru :kıhkıh:

Ben öncesi içinde aracımdan keyif almıyorum demedim hiçbir zaman, bazı olumsuz yanlarının olduğu doğru, tabi 67,500 TL verince insanın beklentisi de verdiği para ile orantılı oluyor, ama anlıyorsun ki o verdiğin para arabanın gerçek değeri değil, sadece Türkiye'de durum bu. :P

Hani 67,500 TL verip şunları da alabilirdin diyenler var ya, bu örneklerin için Audi a6 bile var :P ister istemez ilk başta o tür bir beklenti içerisine giriyorsun. Ancak senin aldığın araba (özür dileyerek söylüyorum) kıçı kırık C segmenti bir araç. Beklentileri bu seviyeye indirdiğimde bundan daha iyisine rastlamadım şimdiye kadar. Ancak Alfa Romeo Gulietta (hiçbir fikrim yo, sadece Tevfik abiden hatırlıyorum ve sıradan bir marka değil diye düşünüyorum.) Focus'tan genel olarak daha iyi olabilir, ancak keyif konusunda (özellikle sürüş keyfi) Focus bu segmentte tek diyebilirim.

Bu arada sticker ı öyle bir yere yapıştırmışım ki, geri görüşü hiçbir şekilde olumsuz etkilemiyor, dikiz aynasından bakıldığında görünmüyor bile, arka camın üst kısmına yapıştırmıştım. Bu yeri yeni yapıştırıcak olan arkadaşlara tavsiye ederim. Ve sticker fosforlu değil. :D :D Ne alakaysa :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben öncesi içinde aracımdan keyif almıyorum demedim hiçbir zaman, bazı olumsuz yanlarının olduğu doğru, tabi 67,500 TL verince insanın beklentisi de verdiği para ile orantılı oluyor, ama anlıyorsun ki o verdiğin para arabanın gerçek değeri değil, sadece Türkiye'de durum bu. :P

Hani 67,500 TL verip şunları da alabilirdin diyenler var ya, bu örneklerin için Audi a6 bile var :D ister istemez ilk başta o tür bir beklenti içerisine giriyorsun. Ancak senin aldığın araba (özür dileyerek söylüyorum) kıçı kırık C segmenti bir araç. Beklentileri bu seviyeye indirdiğimde bundan daha iyisine rastlamadım şimdiye kadar. Ancak Alfa Romeo Gulietta (hiçbir fikrim yo, sadece Tevfik abiden hatırlıyorum ve sıradan bir marka değil diye düşünüyorum.) Focus'tan genel olarak daha iyi olabilir, ancak keyif konusunda (özellikle sürüş keyfi) Focus bu segmentte tek diyebilirim.

Bu arada sticker ı öyle bir yere yapıştırmışım ki, geri görüşü hiçbir şekilde olumsuz etkilemiyor, dikiz aynasından bakıldığında görünmüyor bile, arka camın üst kısmına yapıştırmıştım. Bu yeri yeni yapıştırıcak olan arkadaşlara tavsiye ederim. Ve sticker fosforlu değil. :D :D Ne alakaysa :D

Aynı sürüş keyfini 40 bin TL'lik focus'dan da alabidiğini unutma..Fark sadece oyuncak :kıhkıh:

Buarada daha sana espri yok :P hemen ciddiye aldın açıklama yaptın yahu, içinde birikenleri tutma :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 tıtanyum hb 1.6 tdci aracımı 1600 km dir kullanıyorum .focus 2 ile yolda birkaç kez denedim gerçekten sadece 5 hp fark var yani eski focus tek kişi , yeni focus iki kişi olursa kg( 70+70 diyelim) eskisi yavaşça yanından geçer gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı sürüş keyfini 40 bin TL'lik focus'dan da alabidiğini unutma..Fark sadece oyuncak :)

Buarada daha sana espri yok :P hemen ciddiye aldın açıklama yaptın yahu, içinde birikenleri tutma :D

Sayın adminim, iletimi düzenleyim mi, espirisiz de bu forumun tadı çıkar ama, espiri olunca daha güzel. :D Açıklama... Hımm. Bir daha açıklama yapmam olur biter. Ama Focus u sevdim ben ya. Tek sorun 67,500 e almış olmam, halbuki şimdilerde 63 e falan alınabiliyor. Bayiye gidip benim arabayı 63e alırmısınız diye sorsam mı :D :D 50 falan verirler. Günaha girerim :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Bende bugüne kadar beni üzmeyen focus 2 aracımı kilometresinin yükselmesi nedeniyel f3 ile değiştirmeye karar verdim.Önceki aracımda yaşadığım memnuniyet nedeniyle başka marka araçlara bakma ihtiyacı bile duymadım f2 de beni cezbeden en önemli özellik güçlü motoruydu her zaman evimin önündeki yokuştan çıkarken aniden hızlanıp arkamdaki araçların tıkanıp kalması beni bir nevi özel bir arabaya bindiğimi hissettiriyordu ancak o motor sesi ve dizel vuruntusunu koltukta kemiklerime kadar hissetmem ve kapı içlerindeki tamamen plastik döşeme konfor anlamında büyük bir handikap ama herşeye rağmen focus kendi segmentinde diğer araçlar arasında her zaman liderliğe oynayan bir araç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bugüne kadar beni üzmeyen focus 2 aracımı kilometresinin yükselmesi nedeniyel f3 ile değiştirmeye karar verdim.Önceki aracımda yaşadığım memnuniyet nedeniyle başka marka araçlara bakma ihtiyacı bile duymadım f2 de beni cezbeden en önemli özellik güçlü motoruydu her zaman evimin önündeki yokuştan çıkarken aniden hızlanıp arkamdaki araçların tıkanıp kalması beni bir nevi özel bir arabaya bindiğimi hissettiriyordu ancak o motor sesi ve dizel vuruntusunu koltukta kemiklerime kadar hissetmem ve kapı içlerindeki tamamen plastik döşeme konfor anlamında büyük bir handikap ama herşeye rağmen focus kendi segmentinde diğer araçlar arasında her zaman liderliğe oynayan bir araç

merak etmeyin yeni kasalarda ses problemi çok çok iyi f2 ile kıyaslayınca..biladerin araba dizel f2.5..bende yeni kasayı test etmiştim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

konuyu hortlatmak gibi olacak ama, bence focus 2 deki tabiri caizse deli gücü bunda yok gibi. Focus 2 de 1. viteste gaza yüklendiğimde araç önünü sağa sola çekerdi yolda duramazdı adeta, 2. viteste gaza yüklenince arkadan tekme yemiş gibi fırlıyordu araba, ama focus 3 sanki daha ağırbaşlı daha stabil, daha yumuşakça hızlanıyor, f2 deki güç patlaması yok. Bilmiyorum f3 te oveboost yokmu, yoksa araçtaki tork kontrol sistemi gibi teknolojik özellikler sanki eski motordaki o anam babam usulü çekiş zevkini törpülemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konuyu hortlatmak gibi olacak ama, bence focus 2 deki tabiri caizse deli gücü bunda yok gibi. Focus 2 de 1. viteste gaza yüklendiğimde araç önünü sağa sola çekerdi yolda duramazdı adeta, 2. viteste gaza yüklenince arkadan tekme yemiş gibi fırlıyordu araba, ama focus 3 sanki daha ağırbaşlı daha stabil, daha yumuşakça hızlanıyor, f2 deki güç patlaması yok. Bilmiyorum f3 te oveboost yokmu, yoksa araçtaki tork kontrol sistemi gibi teknolojik özellikler sanki eski motordaki o anam babam usulü çekiş zevkini törpülemiş.

1. ve 2. viteste dediğiniz tepkileri kaldırmak için tork sınırlaması mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konuyu hortlatmak gibi olacak ama, bence focus 2 deki tabiri caizse deli gücü bunda yok gibi. Focus 2 de 1. viteste gaza yüklendiğimde araç önünü sağa sola çekerdi yolda duramazdı adeta, 2. viteste gaza yüklenince arkadan tekme yemiş gibi fırlıyordu araba, ama focus 3 sanki daha ağırbaşlı daha stabil, daha yumuşakça hızlanıyor, f2 deki güç patlaması yok.

Çekiş kontrolü kapatırsanız arabanın önü 3'ncü viteste bile gezinir. Yeri gelince kapatmaya gerek kalmıyo, o ayrı konu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.