Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aux taki parazit sesinin suçlusu

ferhat tezcan

Soru

Aux taki parazit seslerinin suçlusu bluetooth gibi görünüyor çünki bluetoothsuz araçlar denendi(comfort ve trend)hiç birinde parazit sesi yok.

Sadece bluetooth olan araçlarda hem usb de hem auxta hemde bluetooth ta müzik dinleken parazit sesi duyuldu.

Beklemeye devam ford merkezden hala bu konu ile ilgili dönülmedi zaten bi 10 15 gün süreceği söylenmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Gördüğüm kadarıyla zıpkınla balık avına meraklısınız buralarda da çok iyi dalış noktaları var, bende zıpkıncıyım:)

Geçen gün yokmudur bizim forumda zıpkındı diye bir soru sormuştum ama pak bi cevap çıkmamıştı.Heralde duymadınız.

İzmirde diye yazmışım şimdi farkettim ama neyse bu konudaki sohpetimize buradan devam edelim konu dağılmasın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bi de anlamadığım bluetooth modu açık müzik çalmazken cızırtı oluyor diyorsunuz eğer müzik çalıyorken cızırtı yapmıyorsa sorun yoktur.Çünkü bluetooth u açık müzik çalmadan bekleme ihtiyacım hiç olmadı o yüzden fark etmemişimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında başta ben de düşünüyordum ancak bagaj zaten küçük bi de anfi girerse iyice küçülr diye vazgeçtim.Siz nasıl bir sistem kullandınız

2 takım compenant 1 bas ve anfili çok yüksek olmayan yeterli bir sistem kurdum

Bu link ten inceliyebilrisin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aux taki parazit seslerinin suçlusu bluetooth gibi görünüyor çünki bluetoothsuz araçlar denendi(comfort ve trend)hiç birinde parazit sesi yok.

Sadece bluetooth olan araçlarda hem usb de hem auxta hemde bluetooth ta müzik dinleken parazit sesi duyuldu.

Beklemeye devam ford merkezden hala bu konu ile ilgili dönülmedi zaten bi 10 15 gün süreceği söylenmişti.

Bu durumun sorun hale gelmesinin tek sorumlusu Ferhat Tezcan'dır, olmayanı oldurmuş, duyulamayanı duymuş, herkesin de keyfini kaçırmış ve paranoyak hezeyanlar geçirmemize yol açmıştır. Kendisinin en kısa zamanda Ford tarafından tedavi edilmesini diliyorum. :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

Şaka bir yana sorun büyük olasılıkla BT ve harici bağlantı ünitelerinde izolasyon yetersizliğinden kaynaklanıyor, Mertol'un da önerdiği gibi kablo izolasyonları belki bir ölçüde ek sesi giderebilir. Yazılım güncellemsei ile iyileşme sağlanabileceği konusunda kuşkuluyum.

Ancak bende keyif veren düzeylerde ne müzik dinlerken, ne eslerde, ne de parça aralarında ek ses duymuyorum, ancak %70'in üzerinde sesi açarsam ve ortam sessiz ise zeminde inceden belli belirsiz bir çınlama ve motor devri paraziti uğraşırsam duyuyorum, sonuçta durum benim için sorun değildir.

Ferhat gibi yarasa kulaklı değilim neyse ki... :guitar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben videodaki ses duymamadım :D telefonda olmanın etkisi veya kulaklarda problem var sanırım :)

Benim yanımda bu sesi duyan herkezin hatta videoda yakup un ve hatta baran arkadaşımında kulaklarımızda sorun var bi senin yok öylemi

Videodaki sesi duymuyorsan kulağında problem olan biz değil sensin sanırım sesi açıp düzgünce dinleyip ona göre yorum yap

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu durumun sorun hale gelmesinin tek sorumlusu Ferhat Tezcan'dır, olmayanı oldurmuş, duyulamayanı duymuş, herkesin de keyfini kaçırmış ve paranoyak hezeyanlar geçirmemize yol açmıştır. Kendisinin en kısa zamanda Ford tarafından tedavi edilmesini diliyorum. :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

Şaka bir yana sorun büyük olasılıkla BT ve harici bağlantı ünitelerinde izolasyon yetersizliğinden kaynaklanıyor, Mertol'un da önerdiği gibi kablo izolasyonları belki bir ölçüde ek sesi giderebilir. Yazılım güncellemsei ile iyileşme sağlanabileceği konusunda kuşkuluyum.

Ancak bende keyif veren düzeylerde ne müzik dinlerken, ne eslerde, ne de parça aralarında ek ses duymuyorum, ancak %70'in üzerinde sesi açarsam ve ortam sessiz ise zeminde inceden belli belirsiz bir çınlama ve motor devri paraziti uğraşırsam duyuyorum, sonuçta durum benim için sorun değildir.

Ferhat gibi yarasa kulaklı değilim neyse ki... :guitar:

Abi benim araçta anfi beslemeli ses sistemine geçince eslerde ve aralarda çok farkedilmeye başladı yüksek ses dinlerken bu da beni rahatsız ediyor :) .

Mertol abinin dediğini dün denedim ama bir işe yaramadı.Kablo izalasyonuda kurtarmadı bu parçayı değiştiricem şu an servisle görüşme halindeyim halledicez gibi inşallah.Yazılım değiştirmesinin asla çare olacağını düşünmüyorum bende senin gibi

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim yanımda bu sesi duyan herkezin hatta videoda yakup un ve hatta baran arkadaşımında kulaklarımızda sorun var bi senin yok öylemi

Videodaki sesi duymuyorsan kulağında problem olan biz değil sensin sanırım sesi açıp düzgünce dinleyip ona göre yorum yap

Sakin hocam sakin :) kendi kulaklarımı kastetmiştim zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bi yanlış anlaşılma olduğu belli ki ben bu konuda baya iyiyimdir yako bilir :)

Kulaklardan değil sesi yetersiz gelmiştir telefondan dinlediğin için

Sorun değil :) ses yok demiyorum zaten bende denicem bakalım durum ne. Kulaklarimdada problem olabilir ailede var duyma problemi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cizirti bende de var.Sesi acmayinca duyulmuyor. Zaten genelde radyo dinliyorum. iPod bağlantısında çok dikkat eder, yada sesi asırı acarsam fark ediliyor. Aux modunu telefonu bluetooth ile bağlayıp radyo dinlemedigim zamanlarda kullanıyorum. Bu durumda sesi 3-4 gibi kullanıyorum. Bluetooth modunda bazen telefon otomatik müzik çalmaya başlayabiliyor. :)

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.