Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

95 oktan mı, 97 oktan mı?

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Cem bey sizin tavsiye edeceğiniz benzin hangisi peki?

Dizelde Shell in üst devir performansı, P.O. nun ekonomisi/sessizliği biraz daha iyi gibi gelirdi, benzinde fark daha az gibi..

Konuyu dağıtmamak adına cevap geç de olsa gelsin...

Bence benzin önemli değil benzinci önemli, yani bildik güvendik bir istasyon olduktan sonra istediğinizden alın.

Söz gelimi bizim burada çok temiz çalışan ve çok iyi hizmet veren bir Opet var, eve de yakın hep oradan alıyorum, hiç de sorun yaşamadım.

Yol üstünde başka bir Opet var; bir keresinde ısrarla mazot koymaya kalktı eleman, hayvansal bir içgüdü ile pompanın ağzını yerleştirmeye çalıştı, neyse ki bütün çabasına rağmen alttaki kapağı açacak kadar ittiremediği için 2-3 litre mazotu kapaktan dışarı taşırdı. O da Opet, bu da Opet...!

Açıkcası yakıt kalitesindeki nüansları hissedecek kadar duyarlı değilim bu konuda!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde sanırım bu katkılı katkısız meselesine sadece ben takılıyorum :)

Merhaba, ben konunun biraz içinde olan biri olarak, gönül rahatlığı ile katkısız euro dizel alın derim.Bu arada euro dizel kalitesi dünya standartlarının üzerinde bilginize.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki şehir efsanesi şeklinde söylenen kardeşim aslında 97'ye gerek yok ama bizim yakıtlar kaliteli değil 97 al zaten ancak 95 oktana karşılık gelir söylemi ?

Açıkçası üçkağıt yapmayan bayilerde yakıt kalitesinin kötü olduğunu düşünmüyorum. Konuya açılım gelsin diye yazdım. :)

Şehir efsanesi uydurma 95 oktan yeterli bir yakıttır.Hemen hemen bütün yakıt istasyonlarınında kalitesi birbirine yakındır.İstasyonlar EPDK tarafından sürekli denetleniyor bundan dolayı hile yapmaları çok zor.Ama benim önerim sürümü fazla olan istasyondan yakıt almanız.Not:Deponuzda uzun süre bekleyecek kadar yakıt almayın depoya zara verirsiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu dağıtmamak adına cevap geç de olsa gelsin...

Bence benzin önemli değil benzinci önemli, yani bildik güvendik bir istasyon olduktan sonra istediğinizden alın.

Söz gelimi bizim burada çok temiz çalışan ve çok iyi hizmet veren bir Opet var, eve de yakın hep oradan alıyorum, hiç de sorun yaşamadım.

Yol üstünde başka bir Opet var; bir keresinde ısrarla mazot koymaya kalktı eleman, hayvansal bir içgüdü ile pompanın ağzını yerleştirmeye çalıştı, neyse ki bütün çabasına rağmen alttaki kapağı açacak kadar ittiremediği için 2-3 litre mazotu kapaktan dışarı taşırdı. O da Opet, bu da Opet...!

Açıkcası yakıt kalitesindeki nüansları hissedecek kadar duyarlı değilim bu konuda!

Teşekkür ederim, buradaki istasyon sahiplerinin ticari ahlak anlayışları arasında uçurumlar var ve ben de seçimlerimi buna göre yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.