Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

95 oktan mı, 97 oktan mı?

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

torkunu yiyim ogün sana bişi olmasın :)

ama sonuç değişmiyor, fakirsiniz, pis fakirler :D :D :D:zha:

Yiyemezsin ki 240 newtonmetre :D

Ara hızlanmalarda stoplarıma bakarsın :D Son hızda eşitleniriz ama Ara hızlanmalardaki boylardan dolayı baya bir mesafe eşliğinde 200 lü hızlarda seyir ederiz :D

Sonra 90 a düşüp soğuk bişeyler içecek dinlenme tesisi ararız :D E hava sıcak sende çayı sevmiyorsun :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yiyemezsin ki 240 newtonmetre :)

Ara hızlanmalarda stoplarıma bakarsın :D Son hızda eşitleniriz ama Ara hızlanmalardaki boylardan dolayı baya bir mesafe eşliğinde 200 lü hızlarda seyir ederiz :D

Sonra 90 a düşüp soğuk bişeyler içecek dinlenme tesisi ararız :D E hava sıcak sende çayı sevmiyorsun :zha:

Esneklikte dediğin gibi turbo dizel tork farkıyla üstün ama bunu her ara hızlanmada sergieleyemeyebilir, düşünsene gaza basman gereken anda benzinli araç senden bir düşük viteste 4500devir civarındayken sen mecbur bir üst vitestesin mesela, ikinizde gazı köklediğinizde benzinli uçar gider, sen ya üst viteste düşük devirde dip gaz yapacaksın ya da vites küçültüp dizelin sağırlaştığı devir bandına gireceksin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yiyemezsin ki 240 newtonmetre :D

Ara hızlanmalarda stoplarıma bakarsın :D Son hızda eşitleniriz ama Ara hızlanmalardaki boylardan dolayı baya bir mesafe eşliğinde 200 lü hızlarda seyir ederiz :zha:

Sonra 90 a düşüp soğuk bişeyler içecek dinlenme tesisi ararız :D E hava sıcak sende çayı sevmiyorsun :D

bütün benzin zamlarını yemişim 240 newtonmetre neymiş hacı dayı? üstüne tatlı niyetine yerim ben onu :D

valla ara hızlanma gibi sevdalarım olmadığı içün çok da ırgalamıyor beni.. sevdalı olanların stoplarını da seyrediveririm ne yapayım?

Ama kızdırma beni, gider teeeey amerikalardan, 6.4 HEMI, V8 motor, 470 HP Dodge Charger SRT8 canavarı getirtirim.. 635 nm torku varmış, stopları bile seyredemezsin ... şöyle olursun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bütün benzin zamlarını yemişim 240 newtonmetre neymiş hacı dayı? üstüne tatlı niyetine yerim ben onu :D

valla ara hızlanma gibi sevdalarım olmadığı içün çok da ırgalamıyor beni.. sevdalı olanların stoplarını da seyrediveririm ne yapayım?

Ama kızdırma beni, gider teeeey amerikalardan, 6.4 HEMI, V8 motor, 470 HP Dodge Charger SRT8 canavarı getirtirim.. 635 nm torku varmış, stopları bile seyredemezsin ... şöyle olursun :)

Onu al yeterki ben bi 10 sn sesini duyiyim yeter :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama kızdırma beni, gider teeeey amerikalardan, 6.4 HEMI, V8 motor, 470 HP Dodge Charger SRT8 canavarı getirtirim.. 635 nm torku varmış, stopları bile seyredemezsin ... şöyle olursun :D

Ogün de gider >1000Nm lik bir turbo dizel alır :)

Alperen de gider F16 alır sonra.. (Ogüüün nasıl geçtim amaaa GÜÜÜMMM) :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esneklikte dediğin gibi turbo dizel tork farkıyla üstün ama bunu her ara hızlanmada sergieleyemeyebilir, düşünsene gaza basman gereken anda benzinli araç senden bir düşük viteste 4500devir civarındayken sen mecbur bir üst vitestesin mesela, ikinizde gazı köklediğinizde benzinli uçar gider, sen ya üst viteste düşük devirde dip gaz yapacaksın ya da vites küçültüp dizelin sağırlaştığı devir bandına gireceksin.

O kadarıda kısmet. Ya honda olursa ya vtec altı basarsa gibi bişey bu :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu uzaya fırlatılan roketlerin kodu falan neydi o lazım bana :zha:

hahahahha.. onu alırsan burda 95 oktan mı 97 oktan mı tartışmasına devam ederiz... ama rokette 97 oktan daha verimli olur gibi.. vuruntu yapmaz :kıhkıh:

neyse konu dağılıyor, toparlayalım..

bence compact araşlarda 95 uygun.. 97 lüzumsuz kalır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.