Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangisini tavsiye edersiniz?

Orhan P.

Önerilen Mesajlar

Doğrudur, her araç satılır. Ama genel olarak yaygin olan marka modellerin avantajı vardır. Bu bahsi geçen araçların kalitesinden ziyade ülkemizdeki kullanıcıların dar goruslulugu ve firmaların pazarlama satış imkan ve yatırımları ile ilgili sanıyorum. Hal böyle olunca iyi araç olduğunu bilsemde bu marka ve araçlara en azından kendi adıma yanasamiyorum.

Gerçekten diğer markaları pek bilmem ama Özgen oto var burada skoda bayisi olur kendileri her zaman fazla araç alırlar ve mutlaka satarlar. Araç temiz olsun gerçekten bu işler çok kolay. Km'ye felan çok bakan da yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsini eleyin gidin Seat Leon 1.4 TSI FR alın. :P Comfort 1.6 TDCI parasına dünyanın donanımı. ;) Octi de değerlendirirseniz çok güzel bence. :D

Edit: Buyrun sizin için bunu buldum. RCD-510 ve Xenon farları var. 44'e verirler. :D

http://www.sahibinde...80384070/detay#

Öneri için teşekkürler :)

Al benisi var. Ama hem 40K liranın üzerine çıkıp hem de benzinli alma konusunda isteksizim.

Ama alternatif iyidir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunca yıldır öğrendiğim bir şey var.

Audi BMW mercedese güümüz yetmediğine göre Ford, opel, VW dışına çıkmamak gerekir.

Bir de belki honda...

Şu an golf kasa değiştrdiğine göre, jetta bulmak mümkün olmadığına göre.

Focus ile astra arasında tercih yapmak gerekir. Şu an için astralar daha uygun sanki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim için ikinci el değerini koruması önemli. Dolayısıyla Seat, Skoda, Mazda vb araçlar Türkiye koşullarında bence sıkıntılı. Bunların servis imkanlarıda diğer markalara göre zayıf.

Bilindik markaların dışına çıkarken ben de en çok satarken yaşanabilecek kayıplara ve zorluklara takılıyorum.

Ankara'da olduğum için servis konusunda genelde problem yaşayacağımı düşünmüyorum.

Şimdi sınırlı bütçe ile en uygun alımı yapıp, bir süre sonra daha üst bir modele geçmeyi düşünebilirim. Bu durumda yaşanacak kayıbı ne kadar düşürsem o kadar iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim 40 bin lira param olsa ve C segmentinde araba alacak olsam hitler motorlu Golf alırdım. Baktım yakıt canımı sıkmaya başladı çakardım LPG yi.. Satın alma maliyeti çok düşük (38bin lira)

Dizel mantığı kalmayan bir motor haline dönüştü. 8-10 bin lira fark veripte yakıt tasarrufu yapmayı beklemek bana garip geliyor. Mazot ucuz birşey değil. 4 TL/lt. Şehiriçinde 6 lt civarında tüketmiş olsanız, bugünkü fiyatlarla 24TL/100 km diyebiliriz. 1.6 motorlu düz vites benzinlilerin LPG tüketimi 10 lt civarında. O da üç aşağı beş yukarı aynı rakamlara karşılık geliyor. 10 bin lira fazladan para verip gıdım gıdım onu geri almaya uğraşmaktansa minimum satın alma maliyeti ve aynı yıllık yakıt maliyeti ile yollarda olmak bana daha mantıklı geliyor. O fazladan vermeyi düşündüğünüz 10 bin liranın kredilendirme maliyetinide hesaba katmanız gerekir. He satarken dizelle aynı fiyata elbet satamazsınız. Ama alırkende zaten 10 bin lira daha ucuza almıştınız. 10 bin lira ciddi bir fark. Arabanın tamamı zaten 38 bin lira iken sırf dizel olacak diye %25 fazladan para vermek bana acayip geliyor.

Mertol Kip tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 bin tL civarı bir araç arıyorsan, ikinci el kaygın varsa, yılda 20.000 km. yapıyorsan önerim 2010-2011 Focus TDCI titanium olur, (Turbo patlatma diye birşey yok rahat olabilirsin)

40 bin tL civarı bir araç arıyorsan, ikinci el kaygın yoksa, yılda 20.000 km. yapıyorsan önerim Focus yanında Mazda dizelde bakabilirsin.

0 benzinli olsun ikinci ele girmeye gerek yok dersen, donanım olmasa da olur dersen Golf olur, fakat kol dayamaya bile böylesine dikkat eden bir sürücü bomboş bir golf içinde huzur bulur mu? bence bulamaz.

Sürüş zevkinden biraz ödün veririm dersen Megane Sport tourer ekonomik ve donanımı bol yapısı ile mantıklı olabilir.

Dizel corolla önermem hiç kimseye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 bin tl ye temiz focus tdi titanium bulursan hiç kaçırma ama biraz zor gibi geliyor bana...İnşallah bulursun... 2012 megane expression euro4 dizel 6 vites şubat ayında 44 000 tl fiyat verdiler.Daha ben pazarlık yapmamıştım. fanatik bir renocuydum taki ford alana kadar... Renault tavsiye etmem. Dizel focus veya tsi motor bir golf olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle aramıza Hoşgeldiniz Orhan bey forumumuz hakkındaki güzel düşünceleriniz için teşekkürler. Sizde artık bu küçük ve sıcak forumun bir parçasısınız o yüzden kendinizi bizden ayırmayın bu size olan ilk postum olduğu için sizli bizli 2-3 post sonra unuturum ben bu dili :kıhkıh:

Öncelikle seçeneklerinizie tercihlerinizi okudum i30 megane sport tourer ve focus hariç hepsini eledim.

Eğer sıfır araç alacaksanız mutlaka bir Hyundai i30 a bakın ve test sürüşü yapın derim ( ama düz vites olsun ) Fiyat ve kalite oranı benceCem abinin dediği gibi tam ederi. Diğer modellerin sıfır km fiyatlarında birazcık daha paragöz olduğunu düşünüyorum şahsen.

Cem abinin dediği gibi uzun vadede sizi kesinlikle üzmeyeceğine inanıyorum i30un.

Megane sport tourer benimde tasarım olarak çok hoşuma giden bir araç.Ama hiç kullanmadım o aracı ( Yakup bi ara gidip onunda canını çıkartalım olurmu ? ) O yüzden yorum yapamıyorum pek. Ama iş yerindeki yan komşumuzda var araçtan araçla ilgili sohpet ettiğimizde Cem abinin söylediklerine yakın cümleler kuruyor yan komşumuz.

Focs için zaten söylenecek söz yok. Yol tutuşta sınıfının en iyisi. Sürüş dinamikleri harika.

Sıfır alıp trend alacaksanız eğer 2. el alıp f2,5 titanyum-x alın derim.

Ama style alırsanız sıfır km bence olabilir. ama sıfır style f3 yerie i30 alırdım ben şahsen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane sport tourer benimde tasarım olarak çok hoşuma giden bir araç.Ama hiç kullanmadım o aracı ( Yakup bi ara gidip onunda canını çıkartalım olurmu ? ) O yüzden yorum yapamıyorum pek. Ama iş yerindeki yan komşumuzda var araçtan araçla ilgili sohpet ettiğimizde Cem abinin söylediklerine yakın cümleler kuruyor yan komşumuz.

Olur ne demek :kıhkıh:

Renault Megane Yorumlarımdan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.