Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Xenon tavsiyeleri

Önerilen Mesajlar

Osram Nigh Breaker ı uzunca bir dönem kullandım. Ben genel olarak memnun kalmamıştım performansından. Bu yüzden bu sefer gidip 8-10 tl ye philips in standart halojen ampüllrinden aldım. Ondan da memnun değilim ama olsun. 

Philips in daha fazla performans vereceğini tahmin ediyorum.

Aracınız mercekliyse xenon alsaydınız olurdu. 

Ama merceksiz xenonu kullanmayın. Kişisel fikrim, (imkanı olsa tabi) merceksiz farlara sahip araçlarda iki farklı far sistemi olmalı. Birisi normal halojen ampüllü olmalı. Diğeri ise xenon un alasından olmalı. Nedeni ise, xenon farlı araçların karşıdan nasıl etkilediklerini xenon far takan trafik canavarlarına göstermek için ve gözümün için, delmesine rağmen hala kısa hüzmeli farları açmayan karşıdan gelen .... lar için xenon olmasını isterim, diğer türlü merceksiz xenon trafik canavarlığından başka bir şey değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birde merceksiz farlar için d2r orjinal xenon tipinde yeni ürünler var. h7r diye geçiyor. karşıdan geleni daha az rahatsız ediyor. merceksiz farlarda kullanmak için düşünülebilir. bir önceki kasa civiclerde fabrikasyon olarak kullanan xenon ampulün mantığında ampulün üzerinde ufak bir siperlik var ışığı kırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karşıdan geleni daha az rahatsız ediyor.

Daha az da olsa neden rahatsız ediyorsunuz ki bizleri. Ya da neden böyle ürünler üretiliyor. Merceksz xenon farlı araçları ihbar etmek lazım aslında. Çünkü trafik güvenliğini tehlikeye sokuyorlar. 

Bu sitem şahsınıza bir sitem değildir. Genel olarak söyledim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

xenon gerçekten rahatsız edici allahtan yollar duble oldu da karşı tarafı pek önemsemiyoruz. bir de bu kararan dikiz aynası olmazsa olmaz oldu xenon yüzünden.

merceksiz  xenon far cinayet gibi birşey allah muhafaza. mercekli orjinal bi xenon yada mercekli xenon tamam ama merceksiz satışa dahi izin verilmemeli.

muayeneden geçmiyor diye okudum forumlarda ama xenon satan adam hafif kusurla geçiyor ben dün geçtim muayeneden diyor. dahası bizim emn. müdürünün arabasında seninkinden ona taktık memnun diye bi de pişkiiiin. hiç gözüm tutmadı ve derhal uzaklaştım zaten o dükkandan daha da gitmem. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür ürünler çok uzun ömürlü olmuyor daha önce kullanmıştım

bakalım deneyip göreceğiz inşallah yanılıyorsunuzdur. uzun ömürlü olmamasından kastınız ne kadar acaba bunu açsak biraz sizinkiler kaç hafta-ay- tahmini kullanılmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakalım deneyip göreceğiz inşallah yanılıyorsunuzdur. uzun ömürlü olmamasından kastınız ne kadar acaba bunu açsak biraz sizinkiler kaç hafta-ay- tahmini kullanılmıştı.

Bu ampullerden bir arkadaşımla beraber 2 set almıştık iki sette ortalama 6 ayda patladı sonra  birer set daha aldık onlarda 6 ay kadar çalıştı ve ömrünü tamamladı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ampullerden bir arkadaşımla beraber 2 set almıştık iki sette ortalama 6 ayda patladı sonra  birer set daha aldık onlarda 6 ay kadar çalıştı ve ömrünü tamamladı

aslında bende arkadaşlarımın kobayı oldum diyebilirim onlarla beraber 3 set alacaktık ama ben biraz sabırsızlık gösterip onlardan habersiz sipariş verdim :) şimdi bende görünce kızacaklar kesin. sizin yazılarınızla savunma yaparım artık bende. denemek için aldım derim ne yapalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emin değilim ama benimkiler 1-1,5 sene gitmişti.

Emniyet müdürünüz de pek afiliymiş :D :D

1-1,5 sene iyi süre o halde. 6 aydan bahsediyor diğer arkadaş.

emn. müdürüne gelince gerçek mi bilmem bizim buranın esnafı pek goygoycudur. %90 yalandır esnaf abinin dediği. ya da balık baştan mı kokar desek umarım 2. si olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

h8gw5.jpg

bir sene oldu abi m tec 10000 k metal zeminli söylenenlere hacet ne kararma var nede sağlıksız bir çalışma durumu

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nihayet bugün Philips H7 Crystal Vision 4300K Set 011296 - Oto Aydınlatma Ürünlerim geldi beklediğm görüntüyü elde ettim diyebilirim. resimlerde çok da belli olmasa da güzel oldu görüntü. rengi de ne sarı ne beyaz daha çok beyaza yakın istediğim renk oldu amma velakin ömrü ne olur yaşayıp göreceğiz umarım beni yarı yolda koymaz.

hcfm7.jpg

cep telefonu çekimi idare edin digitalin pili bitmiş.

hcfjf.jpg

hcfp0.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.