Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Xenon tavsiyeleri

Önerilen Mesajlar

Benimde maaş günüm ayın 1 günü Emir. Neyse kötü maksatlı söylememiştim ben hergün aynı moddayım diye :aman: Geçmiş olsun umarım akşamına derin ve güzel bir uyku çeker dinleirsin ^_^

ahhhh kardeşim bnm :D sende kötü maksat arıyan adamın ben......
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adaptif farlar zaten xenon kite uyarlanmış bir far versiyonudur erkan bey mercek kapaklarında yada merceğin akabindeki mekanizmada ısıyı dış ortama ileten hava kanalları mevcuttur bahsettiğiniz mercek kararması tüp gibi imal edilmiş kalitesiz mercek kitlerde görülen bir rahatsızlıktır verdiğiniz bilgiler için teşekkürler tabiikide

mersedes yada bmw almış olsaydım 4300 k dan başka bir xenon kiti takmazdım tabiikide

Adaptif var tam olarak xenon uyumlu değil abicim, onun için Bi-Xenon farlar mevcut daha keskin mercekler vs vs :D Şundan

dscn9624.jpg

dscn1778p.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ykp allah aşkına açıp baktınmı farın içine hiç adaptif kısmına ? sence bu mercek neden küçük abi bi xenonun amacı ışığın üst kısmından üzerinden gelen perdeyle ışık hızasını ayarlamaktan ibaret değilmi mercek bundan ötürü keskinleştirilmemişmidir? sence fordun kocaman bir üretim bandı var trend titanium, titanium x hatta collection farlarının aynı altyapıdan ibaret olduğu aşikar değilmi (görüntü itibariyle)sadece belli başlı materyalleri değiştirip seçenek sunuyorlar adaptif far ile kardeşim var burda tuna ayyılmaz kendisinde gösterdiğin farlar mevcut st tampon vs. oynuyo adam açıp ikisinide içini dışını gördük temizleme amaçlı açmıştık ve gördüğüm fark mercek ebatından ibaret ikisindede hava tahliye kanalı var mercek mekanizmasında mevcut ayrıyetten kararma ampulün üzerindeki boya yada diğer maddelerin yanmasından oluşan is ten kaynaklanıyor bütün mercekler 200-210 dereceye kadar deforme olmadan koruyor kendini kararma plastik tabanlı çin malı xenonlarla gerçekleşiyor ampul dibindeki plastik yanınca is yapıyor bilgilerinize

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben adaptif mercek farli focus kullaniyorum ve aracimda xenon mevcut. Erkan bey`in soyledigi gibi farlarda kararma yapti.Sis farlarini istediginiz kadar yola ayarlatin yinede normal farlar kadar iyi bir aydinlatma saglamaz ustelik kulaginizin cinlamasi gibi size bir dezavantaj daha saglar :kıhkıh: Ben philips kullaniyorum ve 1.5 senede tam 7 kere ampul degistirdim sebebi ise mercekler saga sola donerken geriliyor ve kabloyu bir sure sonra kopartiyor.Montaj yaparken far kapaginin icinde bulunan kablonun gerilimine dikkat edin aksi takdirde her hafta yeni ampul alirsiniz :) Siz goruntu istiyorsunuz farkindayim birde amerikan park yaparsaniz ciddi anlamda araciniz cok basarili durur ancak ayni gorunutuyu 4300 veya 6000 k xenonlada ulasabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cihan kardeşim verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim kararma sebeplerini yazmıştım ust satırlarda amerikan park yerine aynı yere kafamda çok farklı bir drl çalışması sözkonusu neon sistemle sinyalin altında kalan kısma uyguladıktan sonra çok şaşırtıcı bir görünüm ortaya çıkıcağından eminim az sonra paylaşacağım projemi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

severim kumarı

uygulanmışını atıncapişman olma derim :D

Acikcasi suan gorunus icin birsey demek yetersiz bu ancak uygulandiktan sonra ve lamba yandiktan sonra nasil durdugu belli olur yani kisaca kumar oynamak :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba, yeni konu açarak konu kirliliği yapmak istemedim.

Sahibinden.com' da yer alan 82690831 nolu ilandaki ürünü almak üzereyim.Bilen arkadaşlara sormak isterim.Benim aracım Focus 2 makyajsız olan model.Bu mercekli parçalar benim aracımdaki farlara uygun mudur ? :huh:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-focus-far-ici-82690831/pasif-ilan/

M.Gökhan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4cg9b.jpg

Bende böyle bir şey istiyorum, maliyet ne olur ?

Bi-xenon'lu far grubu oluyor bu far grubu birde afl mercekli olanlar var..Buna dikkat edin..

internet sitelerine bakmak lazım fiyat için.

gibi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-focus-mercekli-far-92221212/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.