Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Xenon tavsiyeleri

Önerilen Mesajlar

Benim baktığım sadece mercek sanırım, çift fiyatı orjinal olduğu için yarın bir zaman TüvTürk' de sorun çıkartmaz sanırım.Diğer türlü onay vermediğini duydum.

Montajı konusunda bilgi sahibi olan arkadaş yok sanırım. :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim baktığım sadece mercek sanırım, çift fiyatı orjinal olduğu için yarın bir zaman TüvTürk' de sorun çıkartmaz sanırım.Diğer türlü onay vermediğini duydum.

Montajı konusunda bilgi sahibi olan arkadaş yok sanırım. :wacko:

Ben acele okumusum,

Hazır mercekli olanını alsan daha iyi olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası bulamadım hazır mercekli olanını.Mesela benim verdiğim linkteki ilan 300.-TL, bir de Kıbrıs' dan bir şahış senin bahsettiğin gibi çıkma orjinal mercekli far satıyor onun fiyatı da 600.-TL..

Hani montajı kolaysa eğer, belki yapabilirim..Hiç olmadı 50.-TL verirsin bir yerde montajını yaptırırsın.Boşu boşuna 250.-TL fazladan vermek açıkcası işime pek gelmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osram olmaz mı emre ?

Osram kullanmadım ben yakup abi , yanlız Philips ve narva kullandım.Narva uzaktan mercekli far gibi parlıyor sanki renk değiştiriyor gibi.

Philips uzaktan çok güzel aynı xenon görünümünde karanlık yolda hiç beklemediğiniz performansı verir yanlız az yağmur yağsın ve karanlık yolda ilerleyin , işte o zaman farlarınız açık mı kapalı mı anlamazsınız bile.. Tek kötü yönü o :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osram kullanmadım ben yakup abi , yanlız Philips ve narva kullandım.Narva uzaktan mercekli far gibi parlıyor sanki renk değiştiriyor gibi.

Philips uzaktan çok güzel aynı xenon görünümünde karanlık yolda hiç beklemediğiniz performansı verir yanlız az yağmur yağsın ve karanlık yolda ilerleyin , işte o zaman farlarınız açık mı kapalı mı anlamazsınız bile.. Tek kötü yönü o :)

Aklında olsun, Osram 1 numara

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar. aracımın orjinal farı biraz yatersiz geldi genelde memleket yollarında gece seyahat eden biriyim. xenon konusunda baya bir arştırma yaptım tabi bunlara en büyük katkı forumumuz oldu. halen xenon a geçip geçmemekte de kararsızım. aşağıya yazacağım modeller hakkında bilgisi olanlardan deneme imkanı bulanlardan tavsiyeler beklemekteyim.

normal lambalarla yeterli gelirmi ondan da emin değilim normal tercihlerim arasında şunlar var siz hangisini tavsiye edersiniz.

1- Philips 4300K H7 Crystal Vision Ampul ..............................................65,00 TL

2- Osram H7 Night Braker %90 Fazla+%10 Fazla Beyaz Işık..................65,76 TL

3- Osram H7 55 W CoolBlue 4000K % 10 Fazla Işık Ampül ..................29,88 TL

xenon olarak da göz almaması için 4300K den yana olduğum için ve bütçeyi de çok zorlamamak için

Carub Hıd Xenon BR0410617 H7 4300K nasıldır yeterlimidir. 2 yıl modacar garantili ve arıza lambası yakmaz diyor ama ya da başka tavisye edebileceğiniz ne var

bu arada farlarım viraja duyarlı + mercekli bilirsiniz zaten titanium x paket.

selamlar saygılar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eğer görüntüyü değil aydınlatma performansını arttırmak istiyorsanız

philips xtreme vision, pahalı dersenizde osram night breaker plus alın.

sizin yazdığınız ampullerin hemen hemen hepsi mavi camlı ve yağmurda sıfıra yakın performans verecekler. 4300K olmaları yeterli değil.

xenondada göz almaması için önemli olan 4300K olması değil ışığın dağılmaması. aracınızda her ne kadar mercekli far olsada bu mercek h7ye göre tasarlandığı için yine dağılma olur merceksizler kadar rahatsız edici olmaz tabii.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizin yazdığınız ampullerin hemen hemen hepsi mavi camlı ve yağmurda sıfıra yakın performans verecekler. 4300K olmaları yeterli değil.

xenondada göz almaması için önemli olan 4300K olması değil ışığın dağılmaması. aracınızda her ne kadar mercekli far olsada bu mercek h7ye göre tasarlandığı için yine dağılma olur merceksizler kadar rahatsız edici olmaz tabii.

aslında hem görüntü hem de performans istiyorum ama önceliğim tabiki performans. helezon lambalar işimi görmez mi xenon daha mı kaliteli görüntü verir yağmurda felan Carub Hıd Xenon BR0410617 H7 4300K nasıldır. kullanan yok mu acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında hem görüntü hem de performans istiyorum ama önceliğim tabiki performans. helezon lambalar işimi görmez mi xenon daha mı kaliteli görüntü verir yağmurda felan Carub Hıd Xenon BR0410617 H7 4300K nasıldır. kullanan yok mu acaba

Sizin yazdığınız halojenler yağmurda hiç birsey göstermez. Benim yazdıklarımdan memnun kalırsınız. Xenon tabiki daha iyi olur ancak carubtan pek bisey beklemiyorum ben. Kaliteli markalarında h7 xenonu yok. Mercek modifiyesi düşünmezmisiniz?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

farınız afl mercekli ise her hangi bir h7 xenon alın takın. markaya takılmayın. Kelvin değeri olarak 4300k idealidir. ama kışın kar sis olan bi yerdeyseniz 3bin kelvin de öneririm. çok kısa bi zaman kullandım 3bin Kelvini. en yüksek lümene sahip, aydınlatması harika ve görüntü olarakta zevk meselesidir ama çok hoşuma gitti. Haloken ampul olarak ise osramın allseason ampulünü öneririm. colormatik özelliği ile yine yağmur sis kar gibi hava şartlarında yine maximum aydınlatma sağlıyor. onu da sis farlarında kullanmıştım. o zaman h4 ampulü bulamadım h7 fara geçincede 3000k xenon takmıştım allseason parasına :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar trafikde xenon'a hep tepkili olduğum için mesafeli dutuyorum. Bugün Philips H7 Crystal Vision 4300K Set siparişi verdim bakalım nasıl bir performans olacak. philips aydınlatmada daha güvenilir geldi sanki bana tabi duyumlarıma ve okumalarıma göre en nihai sonucu tecrübeyle göreceğim bakalım neticeden sizleri de haberdar ederim inşallah.

http://www.modacar.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productid=77944

Botm011296.jpg

pilipis-crs.JPG

Orhan Erbilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.