Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 4 - Android Auto Navigasyon Sorunu

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

ford dan aradılar, servisten davet edildim..

bizdeki modüle uygun yeni yazılım çıkmamış..

servis ustası kendisi de tableti yapılandırdı, denedi vs değişen birşey yok.

videolu delilleri ile fordotosan a bilgi gönderildi.. bakalım bekleyeceğiz yeni yazılımı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Sizdeki versiyon bu mu: Build: Sync 4.0.23130 ?

sync4.jpg.102ebdb345408ed83ade5a2fd80fef5b.jpg

VIN numarası ile  ford support da sorguladım..  Update Ford SYNC® & Navigation Maps | Ford Owner Support

aracımda sync4 ve bu nolu yazılım olduğu sonucu çıkıyor. şimdilik yeni yazılım yok sanırım. tabletteki bilgi ile web deki sorgum aynı. hoş sitede update var gibi yazmışlar ama hangi sürümden neye yükselecek bilgi yok.. birde ekranı wifi ağı ile nete bağlamak gerekiyor yükseltme için. sanırım bizdeki ekranda böyle birşey yok.. ama cep in hotspot u açayım bakayım ağ ara seçeneği çıkacak mı?

bahsettiğiniz sürümü fmods ta gördünüz sanırım.. cep yazılımlarında olduğu gibi bölge bölge geliyordur belki ama epey zaman olmuş 23130 çıkalı.

bu arada sinyali çalıştırdıktan sonra geliyor o çıt sesi kuga da olduğu gibi. bunca senedir düzeltmediklerine göre normal karşılıyorlar herhalde.. yada çalışma prensibidir.. far açıkken köşe aydınlatmaya yarıyan ikinci bir kontrol olabilir mi? bilemiyorum

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, fmods'dan gördüm ben de. Fordun güncellemesi araca geliyor zamanla. Nette güncel yazılım diyorsa, aracı bağlamaya gerek yok sanırım. 

Bu sorun tüm navigasyon uygulamalarında var mı? Mesela waze ile denediniz mi? Ben buna benzer bir sorunu aslında google maps'i carplay'de kullanırken yaşıyordum. Bazen google maps'in gps'i çalışmamaya başlıyordu. Çalışması için, telefonun kilidini açmak gerekiyordu. Sonra "konum bilgisine her zaman izin ver" gibi bir seçenek olduğunu gördüm, onu açınca bu sıkıntıyı görmez oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Evet, fmods'dan gördüm ben de. Fordun güncellemesi araca geliyor zamanla. Nette güncel yazılım diyorsa, aracı bağlamaya gerek yok sanırım. 

Bu sorun tüm navigasyon uygulamalarında var mı? Mesela waze ile denediniz mi? Ben buna benzer bir sorunu aslında google maps'i carplay'de kullanırken yaşıyordum. Bazen google maps'in gps'i çalışmamaya başlıyordu. Çalışması için, telefonun kilidini açmak gerekiyordu. Sonra "konum bilgisine her zaman izin ver" gibi bir seçenek olduğunu gördüm, onu açınca bu sıkıntıyı görmez oldum.

Waze i geçenlerde öğrendim. Net te birisi işe yarmadığını söylemiş. Ama denemeyi düşünüyorum. Fakat haritalar aa nın varsayılanı iken waze i nasıl kullanacağım henüz bilmiyorum. Zaten ekran yansıtma olayı olsa ve telin ekranı fordda görsem sorun kalmayacak. İlla sync4 ü kullanmaya gerek yok. Bluetooth la senkronize edince tel ve müzik çalışıyor. Harita çalışmıyor. Mobil uygulamalar çalışmıyor. Usb kablo ile bağlıyorum bir süre sonra bağlantı kesildi diyor. Bağlansa bile bu cihaz usb ile uyumlu değil hatası veriyor. Tümden sıkıntı. Bizdeki lite sync4 sanırım. Wifi sinyali veriyor ama alma özelliği yok. Sizin bahsettiğiniz sürüm baharda çıkmış.. 6 aydır bize verilmemiş olması tuhaf.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son kullanılan varsayılan olur. Waze de aslında google kökenli bir uygulama. Tomtom, Sygic, Here we go gibi uygulamalar var. Bunların hepsi carplayde çalışıyor, ama AA tarafını bilmiyorum. 

Naivgasyon için wifi bağlantısı lazım, bluetooth kapasite olarak bu kadar veriyi taşıamıyor. Sync 4, wifi ile alıyor da veriyor da veriyi. Ama hotspot ile internetten veri almaya izin vermemesi ülke regulasyonları ile ilgili olabilir. Tiguanda da aynı sorun var. Avrupada tıkır tıkır çalışıyor bu sistem. Bizde ancak usb ile güncelleme yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Son kullanılan varsayılan olur. Waze de aslında google kökenli bir uygulama. Tomtom, Sygic, Here we go gibi uygulamalar var. Bunların hepsi carplayde çalışıyor, ama AA tarafını bilmiyorum. 

Naivgasyon için wifi bağlantısı lazım, bluetooth kapasite olarak bu kadar veriyi taşıamıyor. Sync 4, wifi ile alıyor da veriyor da veriyi. Ama hotspot ile internetten veri almaya izin vermemesi ülke regulasyonları ile ilgili olabilir. Tiguanda da aynı sorun var. Avrupada tıkır tıkır çalışıyor bu sistem. Bizde ancak usb ile güncelleme yapılabiliyor.

tşk ettim.. az önce benden 15 gün sonra araç alan arkadaşın eniştesi vardı, ona sordurdum. aynı sorun onda da varmış.. illaki düzeltirler ama ne zaman?

anlaşılan waze de olsa düzelmez gibi..  ama denemekte fayda var

denedim; nafile..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehaba,

Ayni sorun bende de var. Servis kasim sonu gibi update gelebilir diyor. Bugun aracimla Antalyaya geldim, gelirken de bir arkadasima whatsapptan canli konum actim. Cok ilginc ama canli konumu da yanlis gondermeye sebep oluyor. Hatta bir ara Rodos adasinda gosterdi beni, canli konumda karsidaki kiside oyle goruyordu. AA baglantisini kesince hersey normale donuyor.

Daha da ilginc birsey kesfettim. Konum Rodos olunca saati otomatik oraya ayarladi ve 3 saat geri cekti.😀 Ben de otomatik saat guncelleyi kapatip, TR saatine ayarladim ve problem duzelmesede eskisine gore cok cok daha iyi hale geldi. Bir de siz deneyip donus yapabilir misiniz?

Konum acaba Avrupa olunca otomatik guncelleme mi aldi dedim ama surum hala ayni. Sanirim GPS konum bulmak icin uydulardan gelen saat verisini kullandigi icin orada bir karisiklik oluyor.

Cem Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Baki yazdı:

Mehaba,

Ayni sorun bende de var. Servis kasim sonu gibi update gelebilir diyor. Bugun aracimla Antalyaya geldim, gelirken de bir arkadasima whatsapptan canli konum actim. Cok ilginc ama canli konumu da yanlis gondermeye sebep oluyor. Hatta bir ara Rodos adasinda gosterdi beni, canli konumda karsidaki kiside oyle goruyordu. AA baglantisini kesince hersey normale donuyor.

Daha da ilginc birsey kesfettim. Konum Rodos olunca saati otomatik oraya ayarladi ve 3 saat geri cekti.😀 Ben de otomatik saat guncelleyi kapatip, TR saatine ayarladim ve problem duzelmesede eskisine gore cok cok daha iyi hale geldi. Bir de siz deneyip donus yapabilir misiniz?

Konum acaba Avrupa olunca otomatik guncelleme mi aldi dedim ama surum hala ayni. Sanirim GPS konum bulmak icin uydulardan gelen saat verisini kullandigi icin orada bir karisiklik oluyor.

AA ile bağlanmadan usb kablo ile ekran yansıt vb navigasyon çalışıyor mu? sanırım navigasyonu, Aa dan başka kullanmanın yolu yok.

saat olayını kontrol edeceğim

bir de az önce birşey yaptım telefondan. haritalar, ayarlar, navigasyon ayarları, en altta lief view, otomatik başlatmak için tel i yatır: açıkmış..kapalı konuma getirdim..

bakalım birşey değişecek mi.. malum tel Aa ya bağlı iken hep yatık.. gerçi dik te tutturdum eşime..yine sapıtmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Android ekran yansitma olayini bitirdi diye biliyorum. Maalesef navigasyon icin AA'dan baska secenek yok.

Bir de bende isiklarda durunca direk konumu kaybediyor ve baska yerlerde gosteriyor. Genelde duz yolda sabit hizla giderken konum sasirma olayi daha az oluyor.

Cem Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28.10.2023 - 00:17 tarihinde, Cem Baki yazdı:

Android ekran yansitma olayini bitirdi diye biliyorum. Maalesef navigasyon icin AA'dan baska secenek yok.

Bir de bende isiklarda durunca direk konumu kaybediyor ve baska yerlerde gosteriyor. Genelde duz yolda sabit hizla giderken konum sasirma olayi daha az oluyor.

saat veya başka birşey.. sorun devam..

dün arkadaşın mokka ya bindim en dolusu, kendinden navigasyonlu o da az da olsa şaşırıyor. ilginç.

beklemekten başka çare yok ama çözülmezse sorunlar nasıl bir aşamaya evrilir göreceğiz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

ios ta var mı iphone u olan ne yapacak bilmiyorum.

Gördüğüm kadarıyla yok. Ancak CarPlay’de de varmı benzer sorun? Ben sync 3 ile pek bir sorun yaşamadım. Bazen biraz gecikme oluyor bazende yönü yanlış gösteriyor ama farklı yolda vs gösterip yönlendirmenin şaştığı olmadı hiç. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Gördüğüm kadarıyla yok. Ancak CarPlay’de de varmı benzer sorun? Ben sync 3 ile pek bir sorun yaşamadım. Bazen biraz gecikme oluyor bazende yönü yanlış gösteriyor ama farklı yolda vs gösterip yönlendirmenin şaştığı olmadı hiç. 

biladerde iphone 13 mü ne var. bağlamıştık sync 4 e aynı AA gibi sapıtıyordu. birazdan onun telefona baktıracağım olası ayar seçenekleri için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.