Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

[Önemli] Pul değişimi için Servisten çağrılan Focus 3 TDCI Sahipleri için Mutlaka okuyunuz !

Rafet NAS

Önerilen Mesajlar

Benim arabada yüklenen resimlere baktım ama orada tapa'dan ziyade kabloların bağlı olduğu, sensör olduğunu düşündüğüm başka bir şey gördüm. Bilen varsa yüklediğim resimde eksoz tapası yerine görünen şey nedir acaba?

Düzeltme: Hah bu seferde Mertol benden hızlı çıktı...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sase numarasindan bakicak Yakup sagolsun eve gidiyim bende fotografta yuklicem kesinlesir aksam. Rafet beyin durumundan telefon gelmesini beklemeden servise en kisa zamanda gidilmesi gerektigi cikiyor. Cok gecmis olsun tekrar Rafet bey...

Çok teşekkür ederim.

Bana servis elemanının sÖylediği, mevcut tapanın sarı renkte olduğu, renginden ziyade o tapa Çelik değilmiş, Çelik olanıyla değiştiriyorlar, ama Öyle bÖyle değil bildiğin soba bacası gibi duman Çıktı arabadan, ne olursa olsun ihmal etmeyin gidin vakitlice değiştirin arkadaşlar, mal canın yongası sıfır araba bide ben Önce Çok üzüldüm ama bişeyi kalmadı canavarın, olaydan sonra bir mersin yaptım geldim torosları devirdi geldi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim arabada yüklenen resimlere baktım ama orada tapa'dan ziyade kabloların bağlı olduğu, sensör olduğunu düşündüğüm başka bir şey gördüm. Bilen varsa yüklediğim resimde eksoz tapası yerine görünen şey nedir acaba?

3uyd8.jpg

3uyl3.jpg

Burda tapanın olması gereken yerden kablo çıkıyor :(

bende kablo felan yok direk tapa var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgi için teşekkürler ama o sensörün ne işe yaradığını da söylerseniz daha iyi olurdu. :kıhkıh:

Lambda sensörleri egzos gazındaki oksijen konsantrasyonunu ölçerek yanma sürecinin optimal gerçekleşeceği hava - yakıt karışımı oluşturulması için gerekli olan bilgilerden birini sağlar motor kontrol ünitesine.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende de kablolar var yani diğer deyiş ile Lambda sensörleri. Bu sensörler olan araçlar var, sarı tapalı araçlar var, metal rengi tapalı araçlar var bu aracın donanım seviyesine göre mi belirleniyor örnek titanyum da var diğerlerinde yok gibi. Şimdi bu sensörler bir işe yarıyorsa ki yarıyordur onun için koymuşlar sensör olmayan araçların neyi eksik ne zafiyeti var sizce

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lambda sensörleri egzos gazındaki oksijen konsantrasyonunu ölçerek yanma sürecinin optimal gerçekleşeceği hava - yakıt karışımı oluşturulması için gerekli olan bilgilerden birini sağlar motor kontrol ünitesine.

Açıklama için teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende de kablolar var yani diğer deyiş ile Lambda sensörleri. Bu sensörler olan araçlar var, sarı tapalı araçlar var, metal rengi tapalı araçlar var bu aracın donanım seviyesine göre mi belirleniyor örnek titanyum da var diğerlerinde yok gibi. Şimdi bu sensörler bir işe yarıyorsa ki yarıyordur onun için koymuşlar sensör olmayan araçların neyi eksik ne zafiyeti var sizce

Yoo donanımla ilgili bir şey olamaz zira benim sattığım style idi.. Bir zaaf olduğunu sanmıyorum onun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhtemelen stop start olanlarda falan çift wideband lambda sensörü olabilir.

Orada tapa olanlar kafaya takmasına gerek yok. Onlarda da DPF den sonra bir tane wideband lambda sensörü var. Ancak bizdekilerde hem öncesinde hemde sonrasında olmak üzere iki tane var.. Sırf fantazi yaptıkları için bile ilk üretilenlerde iki tane takmış olabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.