Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Kapı Fitilleri iyileştirmesi

Önerilen Mesajlar

50 dakika önce, Mehmet Demir said:

focus fitilleri malum kritik yapıda, şişen fitil geriye fazla zorlanıp, çift taraflı bantını yıpratabilir, diye düşünüyorum.. risk !

zaten bally ile zor duruyorlar :)

Abi kapı fitiline yapınca aynen dediğin gibi oluyor. Kapı ve kasadaki fitillerin temaz açısı saçma. O yüzden kasadaki fitillere yapınca sıkıntı kalmıyor.

Bir saat önce, Hakan Saraylı said:

Çapı kaç mm. oluyor bu hortumun 12, 16 ve 20 mm. olanları var internette ?

Abi yarın bauhaus a gidince bakarım çapına.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Doğan Bey'in tarifi ile ben de uyguladım bunu. Doğan Bey, fitilleri sökmemi ve öyle yapmamı söylemişti, sökmeye cesaret edemeyince üzerindeyken yaptım. Bol sıvı sabun ve su karışımı ile kaydırdım, aslında kolaymış ama acemiliğimden dolayı ilk işlemimde fitildeki deliği biraz açtırdım. Japonla yapıştırdım ama, çok hoş durmadı. Aşağıdan değil de yukarıdan yaptığım için gözüme takılıyor. Bunu tamir etmenin pratik  ya da profesyonel bir yolu var mıdır?

Ses konusunda gerçekten iyileşme sağladı. Şöyle ki, daha önce yanınızdan araba geçerken sanki cam 1 mm açıkmış gibi ses alıyordu. Şu anda yine sesi duyuyorsunuz ama daha derinden ve uzaktan, arka plandan geliyor. Kapalı bir ortamda olduğunuzu daha çok hissettiriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet baktım Doğan Bey, sanki yapışmış gibi geldi bana. Üzerindeyken deneyeyim, olursa devam edeyim dedim. Kayıp gidince, devam ettim :)

Ama dediğim gibi, ilk yaptığım yer pek hoş durumda değil. Aşağıdan yapmadığıma çok pişman oldum :( Ona ne yapabilirim diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Volkan G. said:

Evet baktım Doğan Bey, sanki yapışmış gibi geldi bana. Üzerindeyken deneyeyim, olursa devam edeyim dedim. Kayıp gidince, devam ettim :)

Ama dediğim gibi, ilk yaptığım yer pek hoş durumda değil. Aşağıdan yapmadığıma çok pişman oldum :( Ona ne yapabilirim diye düşünüyorum.

söküp güzelce sağlam bir yapıştırıcıyla deneyin. Kasada takılıyken aman yapıştırıcı felan sürmeyin. Kasaya zarar verebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
On 01.02.2016 at 22:41, Doğan Kurban said:

Abi kapı fitiline yapınca aynen dediğin gibi oluyor. Kapı ve kasadaki fitillerin temaz açısı saçma. O yüzden kasadaki fitillere yapınca sıkıntı kalmıyor.

Abi yarın bauhaus a gidince bakarım çapına.

Doğan bey hortumun çapı hakkında bilgi edindiniz mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu uygulamayı bende yapmak istiyorum özellikle arka kapılar çok emanet kapanıyor halam gilde 2006 corolla var tok bir sesi var kapıların bizimkinde bildiğin metal,plastik sesi geliyor. focus 2.5lara uygulayan varmı ? kaç metre hortum gider ? çapı nedir ? uygulama yaparken nelere dikkat etmeliyim kapı fitillerini zarar vermeden nasıl çıkartıcam ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, ismail orçan said:

Bu uygulamayı bende yapmak istiyorum özellikle arka kapılar çok emanet kapanıyor halam gilde 2006 corolla var tok bir sesi var kapıların bizimkinde bildiğin metal,plastik sesi geliyor. focus 2.5lara uygulayan varmı ? kaç metre hortum gider ? çapı nedir ? uygulama yaparken nelere dikkat etmeliyim kapı fitillerini zarar vermeden nasıl çıkartıcam ? 

Yavrum bu konunun has maddesi Focus 2 zaten :) 

Ben anten soktum, konu sahibi hortum. Diğer bilgiler zaten ilk mesajda mevcut :yeah: 

Basit bir iş, kolay kolay zarar vermezsin ama sonuçta fitiller de eskimiştir yavaş yavaş sokmak ve çekmek kafidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.