Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dilin Kemiği : Kalemler

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

@Mert Yürüyen bro bu Rembrandt beni üzmeye başladı. Gayet akıcı yazarken bir anda kesik kesik yazmaya, tıkanmalara başladı. Hatta şimdi bir toplantıdayım, 1 aydır hiç kullanmadığım Lamy’i almak zorunda kaldım yanıma. Jilet gibi yazıyor namıssız.. ama Rembrandt pes etti. Gelmiyor mürekkep..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

46 dakika önce, Alperen G. yazdı:

Gelmiyor mürekkep..

Panik yok, panik yok :)

Daha ilk kartuşta mısın? Steel Nib'leri kartuş ile kullandığında bu tür tıkanmalar olabiliyor başlarda. Zamanla açılır, biraz sabır göster. Kartuş yerine pompa ve normal mürekkep de kullanabilirsin. Hangi marka kartuş kullanıyorsun (kartuş kullanıyorsan tabi)?

Düzelir merak etme... Belki kağıt seçmiş de olabilir. Lamy affetmez, taşa toprağa suya bile yazar abi, asla yolda bırakmaz. öyle bir canavar bu lamyler, özellikle safari serisi...

En en en kötü, parçala kalemi, damak kısmını ve mürekkep alan kısmı soğuk su altında iyice yıka kurut. Kendine gelir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Panik yok, panik yok :)

Daha ilk kartuşta mısın? Steel Nib'leri kartuş ile kullandığında bu tür tıkanmalar olabiliyor başlarda. Zamanla açılır, biraz sabır göster. Kartuş yerine pompa ve normal mürekkep de kullanabilirsin. Hangi marka kartuş kullanıyorsun (kartuş kullanıyorsan tabi)?

Düzelir merak etme... Belki kağıt seçmiş de olabilir. Lamy affetmez, taşa toprağa suya bile yazar abi, asla yolda bırakmaz. öyle bir canavar bu lamyler, özellikle safari serisi...

En en en kötü, parçala kalemi, damak kısmını ve mürekkep alan kısmı soğuk su altında iyice yıka kurut. Kendine gelir

Panik yapmadım da şaşırdım açıkçası. İlk kartuştayım. Kartuş Caran d’Ache. Başka kalemlerde hiç sorun yaşamadım bu kartuşlarla ama değiştirebilirim.

pompa için rembrandt’a pompa almam lazım o zaman. Alınacak yer için önerilere açığım. Benim için daha iyi olur. Pilot Iroshizuku mürekkep alacaktım onda kullanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Alperen G. yazdı:

pompa için rembrandt’a pompa almam lazım o zaman. Alınacak yer için önerilere açığım

instoş'ta visconti.pen hesabını ekliyorsun; Alican Bey Visconti'nin TR distribütörü. Anında yardımcı olur, benim bozuk kapağı değiştiren kişi de o idi... Ben de Van Gogh'lar için Fine Nib alıcam kendisinden ama bir türlü vakit olmadı. 

Caran d'Ache'nin kartuşları bilemiyorum ama mesela ben montegrappa'nın kartuşundan memnun kalmamıştım (gerçi neyinden memnun kaldık ki), kartuş konusunda Mont Blanc çok başarılı. Açılır o kalem ama eminim, genel itibariyle çok zengin yazan bir kalem serisi zaten. Sadece daha ilk kuruluğu atamamıştır, damak komple mürekkep dolmamıştır daha.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Alperen G. yazdı:

@Mert Yürüyen rembrandt bir anda hayata geri döndü.. hiçbir sıkıntısı yok şuan.. :guitar:

Beklenen ?? Muhtemelen damak dinlenince murekkep ile doldu, yaldir yaldir yazar simdi :) bir sure sabretmek lazim bu aletlere... ben su aralar van gogh pollard willows tayim, ama desenlerine bakmaktan yazamiyorum ? 

tam su tarihlerde frankfurtta kirtasiye fuari varmis abi, yeni haberim oldu benim ama seneye gitmeyi dusunuyorum... arabayi satip giderim muhtemelen ? pelikanlar falan yikiliyor, yok yok yani ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kağıtta düzgün kalemlerle standart piloatları karşılaştırsanız fena olmaz sanki be ya, hatta derseniz şahinle teslayı bir arada görün isterik, eşantiyon tükenmezi de dahil edip focusclubtr yazın bence :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen.. yoksa ilk iletiye herşeyi yazmayı biz de bilirdik di mi? Onlara da sıra gelecek @Mertcan Çelik:)

@Mert Yürüyen aynı anda hem enerji hem de finans kongresi çıkmasın mı seneye Frankfurt’ta? Focusclub Frankfurt buluşması.. şimdi @Ozan Kar buluşma diyince damlar başlığa :)

--1 dakika sonra eklendi--

Bu arada visconti van gogh’u bugün canlı gördüm... harika..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Alperen G. sana pahali bir haber ? instagramda hs_kirtasiye diye bir hesap var, Yeliz Çelik isimli aileden kirtasiyeci bir hanim yonetiyor. Avrupa yakasinda buyuk bir kirtasiye dukkani da var... Neyse onun postlarini takip ediyordum, bir post altindan yazistik; pazartesi gunu ocean swirl M805 satisa girecekmis sitelerinde! Fiyatini bilmiyorum ama bir takip edelim bakalim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.