Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Sync 3 Yazılım Güncellemeleri

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 352
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

Haftasonu kurcalamak için 3.4'ü kurdum. Yeni DISP fonksiyonu güzel olmuş (ekran karartma tuşuna basıldığında önce bu ekran geliyor, bir daha basılır ise ekran o zaman tamamen kararıyor). 3.3'de de var

Bi deneme yaptım, 2020 model fordlarda kullanılacak yeni sync versiyonunu kurdum. Bu henüz beta gibi bir şey (v 3.202). V3.4 olarak yakında çıkacak sanırım. Değişik, ilginç detaylar var. Radyo is

2020 model v3.4'ü yükledik Rus arkadaşların da desteği ile. Temel olarak v3.202 ile benzer. Onun çok daha az hatalı hali. Grafiklerdeki hataları gidermişler. Bir kaç ilginç detay da var. Mesela normal

Yayınlanan Görseller

Cyan labs exe'yi laptopa kurdum. En kısa zamanda bir USB ile 3.4'e geçeceğim. 

Benim araçta telefon ve USB kablosuyla Google maps'a bağlanıyor. Cyanlabs'de güncellemeyi USB ye atarken navigasyon var mı diye bir soru var. Ben var mı demeliyim buna karar veremedim? 

Bir de yanlış anlamadıysam usbyi araca takıp yüklemeyi başlatmadan önce aracı çalıştırın diyor. Motoru çalıştırmak gerekiyor mu yoksa sadece kontağı açsak yeterli mi? İşlem 40dk civarında sürüyorsa motoru bu süre boyunca çalışır tutmak hiç de ekonomik bir yol olmaz. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
12 dakika önce, Anıl Akşar yazdı:

Benim araçta telefon ve USB kablosuyla Google maps'a bağlanıyor. Cyanlabs'de güncellemeyi USB ye atarken navigasyon var mı diye bir soru var. Ben var mı demeliyim buna karar veremedim? 

Bir de yanlış anlamadıysam usbyi araca takıp yüklemeyi başlatmadan önce aracı çalıştırın diyor. Motoru çalıştırmak gerekiyor mu yoksa sadece kontağı açsak yeterli mi? İşlem 40dk civarında sürüyorsa motoru bu süre boyunca çalışır tutmak hiç de ekonomik bir yol olmaz. 

Yok diyeceksiniz. O harita aracın haritası değil sadece bir harita yansıtma özelliği.Bu işin kuralı bir güç kaynağına bağlamaktır aslında, araç beynine zarar gelmesin diyorsanız motoru açık tutun evet. Motor saatte kaç litre yakıyor durduğu yerde biliyor musunuz? Öyle çok korkulacak bir şey değil.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
10 saat önce, Mehmet Ö. yazdı:

google maps dob dob sesini çözebildiniz mi peki?

Yok, uğraşmaya da zaman olmadı gerçi. Yakup'un yazdıklarını denemek lazım.

9 saat önce, Anıl Akşar yazdı:

Harita olmayınca bu işlem 10 dakika civarı sürecektir. Aracınızda navigasyon yoksa, zaten navigasyonlu seçimi atamazsınız (modülde yeterli alan yok, atsa da çalışmaz). TR harita ise 16-17 dakika sürüyor. 40 dakika Avrupa harita ile. Bu arada Türkiye grubu "ANZ" olarak geçiyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Harita olmayınca bu işlem 10 dakika civarı sürecektir. Aracınızda navigasyon yoksa, zaten navigasyonlu seçimi atamazsınız (modülde yeterli alan yok, atsa da çalışmaz). TR harita ise 16-17 dakika sürüyor. 40 dakika Avrupa harita ile. Bu arada Türkiye grubu "ANZ" olarak geçiyor.

şimdi servise sordum. Navigasyon özelliği için opsiyonel olarak modül takılıyormuş. Sadece yazılımla navigasyona sahip olunmuyormuş. Bu durumda yükleme yaparken nav seçmeme gerek yok. 

Şİmdi gördüm, cevap verilmiş yukarıda zaten. Teşekkür ederim

Anıl Akşar tarafından düzenlendi
hatalı yazım
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
8 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Tşk Yakup un formülü bende işe yaramadı ne yazık ki :((

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
16.11.2020 - 18:26 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Yazılım güncellemeleri beklemekten başka çare yok gibi duruyor çünkü eskiden sorun yoktu bunda.

evet en 7-8 gmaps güncellemesi geçti ama hala düzelmedi. sıkıntı birkaç aydır var.

Apple map ile sıkıntı yok.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yazan: Coşkun Mete
      Merhaba arkadaşlar.  Aracım 2020 model Kuga, Titanium donanım.  SYNC 3.4 var ama navigasyon yok.  cyanlabs.net ten "FordSyncDownloader" ile navigasyonlu versiyonunu indirip yüklersem cihazda navigasyon olur mu? yoksa başka şeyler mi gereklidir?  Teşekkürler.
    • Yazan: Hamza Burak Aksöz
      Merhaba arkadaşlar bende 2016 kuga 1,5 ecoboost selective var aracımda sync2 3.10.16180 sürümü mevcut sync3 yüklemek istiyorum fakat hiçbiryerde sync3 update bulamadım. indirebileceğim türkçe dil paketli bir link varmı acaba
    • Yazan: Emrah Ayaz
      S.a herkese bugün ford çetaş servisini arayıp aracımın güncellemesi olup olmadığı sordum.
      güncelleme için servise gitmemi, güncelleme olduğunu kontrol etmek 70 lira + kdv,
      eğer varsa ve yapılırsa 100 lira + kdv  olduğunu söylediler.
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Ford S-MAX ve Galaxy, artık yeni EcoBlue 2.0L dizel motor seçeneği sunuyor. Güç çıkışları; 120 PS, 150 PS, 190 PS ve Bi-turbo 240 PS.

Detay: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-s-max-ve-galaxyye-motor-ve-sanziman-guncellemesi-geldi/

Bunlara ek olarak, daha etkili Kör Nokta Bilgi Sistemi teknolojisi, yeni Ford ClearView Silecek Sistemi eklenmiş.

• Yazan: Murat Kav.
      Merhaba,
      Bu konuda sıklıkla sorular geldiği için, cevabı burada toplamak istedim. Şu anda servislerde versiyon 3.0'a yüklenebiliyor mu bilmiyorum ancak, siz isterseniz internetten gerekli dosyaları indirerek resmi güncelleme yapabilirsiniz.

1. En az 4GB bellekli USB bellek seçin.
      2. ExFAT olarak formatlayın.
      3. Aşağıdaki linklerden bir tanesine gidin. VIN numaranızı girerek araca özel olşuturulacak dosyayı oluşturun. Genel olarak yaklaşık 2.8GB bir dosya oluşacak. Bu dosyayı bilgisayara indirin.
      4. İndirilen dosyayı USB belleğe, kök dizine unzipleyin.
      5. Bu bellek ile araca gidin.
      6. Motoru çalıştırın.
      7. Belleği araçta USB girişine takın ve ekranı gözlemleyin.
      8. SYNC belleği algılaması 8 dakikaya kadar sürebilir.
      9. Sonrasında güncelleme işlemi başlayacak ve bu yaklaşık 25-30 dakika sürecek.
      - Arada ekranda "sistem yeniden başlatılıyor" mesajı görülebilir. Bu durumda SYNC kendini restart yapacak.
      - Belleği çıkarmayın, kurulum devam edecek.
      - Ekranda otomatik güncelleme ile ilgili bir mesaj görürseniz, "Şimdi Değil" seçeneğini seçin.
      - Kurulum sonlandığında, ekranda bu şekilde yazacak ve belleği çıkarabilirsiniz diyecek. Bu mesajı görene kadar asla usb'yi çıkarmayın (Aksi takdirde kurulum yeniden başlamak zorunda kalır).
      10. Güncellemenin etkin olması için SYNC modülünün sistem restartı yapması gerekiyor. Bunun için, motoru durdurun, kapıları açın ve kilitleyin. 2 dakika bekleyin. Kilitleri açın ve üniteyi açın.

Bundan sonrası için ford şöyle de bir prosedür tavsiye ediyor, güncellemenin bu araçta yapıldığı bilgisini alabilmesi için: Aşağıdaki linke tekrar gidin. Güncellemede kullandığınız belleği bilgisayara takın ve bu adresten "browse for log file" seçeneğini seçin. USB bellekte syncmyride klasörüne gidin ve içinde sizin aracında VIN no.sunu yazan uzun isimli dosyayı bulun (Bence gerekli değil, zaten WIFI ile bağlanınca bu bilgi güncelleniyor)..

İngiltere: https://www.ford.co.uk/owner/resources-and-support/sync-bluetooth/update#/
      Almanya: https://www.ford.de/service/betriebsanleitungen-hilfe/ford-sync-bluetooth/update#/
      Fransa: https://www.ford.fr/services/informations/ford-sync/update#/

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.