Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lastik Basınç Sensörü Hakkinda

Faruk Çelik

Soru

İyi günler, arkadaşlar mca 2015 focus tit. aracımda gecen yıl ikaz veren basınç sensörünü umursamayarak 1 tane lastiğimi (10000km) çöpe atmak zorunda kaldım. Ve dün akşam yine basınç ikazı verdi inip baktığımda gözle görülür bişe yoktu. Ve petrole giderek havaların 3 lastikte 28psi ön sağ lastikte 26psi olarak ölçtüm bende hepsini 29 yaparak devam ettim. Size sorum lastik basincları 31psi mı olmalı (araştırdım ama basmaya korktum) ve hangi lastiğin inik olduğunu sistem göstermiyormu bilginize danismak istedim. Son olarak bu vidyoda basinclar araç kendimi ölçerek mi uyarı veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
16 dakika önce, Faruk Çelik yazdı:

ve hangi lastiğin inik olduğunu sistem göstermiyormu bilginize danismak istedim.

Malesef sistem hangi lastiğin inik olduğunu göstermiyor.Sadece düşük basınç uyarısı veriyor.Hangisi olduğunu bulmak bize kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Bunlar basit sorunlar, kitapciginiz var mi? Hepsini anlatiyor. Kac psi olmali, tps nasil calisiyor, nasil ayarlaniyor.

tps değil tpms... kitapçık hangi lastikte hava eksikliği olduğu ayrıntısını belirtmiyor bu yüzden yazmak istedim. Sağolsun arkadaşlar yardımcı oldular. Tekrar Sağolsunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

benim gecenlerde 28 psi olmus ikaz vermedi. kac psi düşünce ikaz veriyor acaba ? (32 psi de kayıt etmiştim)

Ben ölçtüğümde 3 lastik 28psi ön sağ 26psi ve ikaz vermişti. Umarım lastiğe batan herhangi bişe yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 minutes ago, Faruk Çelik said:

tps değil tpms... kitapçık hangi lastikte hava eksikliği olduğu ayrıntısını belirtmiyor bu yüzden yazmak istedim. Sağolsun arkadaşlar yardımcı oldular. Tekrar Sağolsunlar.

Kitapcigi bu kadar detayli okuyup kac hava basacaginizi bilmiyor olmak... Belirtmemis ise demek ki ayri ayri soylemiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.