Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Pws Bir Depo İle Kaç Km Gidiyor?

Mustafa Ba.

Önerilen Mesajlar

aha size bir atma ziya dedirtecek bişi daha,

Courier tit. Plus 1.6 tdci ile 95 km sabit hız (üzerine çıkılmadı) 

Klima açık,

iki yetişkin ve bagajda standart iki valiz

Fabrikasyon tit. Plus jant 195 55 r16 cp2 lastik.

Muhtelif yerlerde rampa çıkılmıştır.

uzun yolun tamamı tek depo 1300km. Gittim.

sabredersen fabrika verileri yakalanıyor.??

Edit: aynı araba tek depo ile şehir içi 950 km rahatlıkla yapıyordu.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

aha size bir atma ziya dedirtecek bişi daha,

Courier tit. Plus 1.6 tdci ile 95 km sabit hız (üzerine çıkılmadı) 

Klima açık,

iki yetişkin ve bagajda standart iki valiz

Fabrikasyon tit. Plus jant 195 55 r16 cp2 lastik.

Muhtelif yerlerde rampa çıkılmıştır.

uzun yolun tamamı tek depo 1300km. Gittim.

sabredersen fabrika verileri yakalanıyor.??

Edit: aynı araba tek depo ile şehir içi 950 km rahatlıkla yapıyordu.

1300 km, 95 km ile... Ford müzesinde yerin hazır Zafer, tebrikler :) Ne sabır varmış be helal olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimisi 1300 km tam depo gidiyor diyor kimisi atma ziya diyor. Bu durumda octavia ile kiyas yapmak cok zor oldu. Ben daha cok istanbul ankara otobanda kullanicam otobanda 140 dan asagi dusmeden gidiyorum bu haliyle 800-900 km gorur mu bilenler yazabilir mi. Ben cok sabirli kullanamiyorum 90 la 100 le gidemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Mustafa Baskoylu yazdı:

Kimisi 1300 km tam depo gidiyor diyor kimisi atma ziya diyor. Bu durumda octavia ile kiyas yapmak cok zor oldu. Ben daha cok istanbul ankara otobanda kullanicam otobanda 140 dan asagi dusmeden gidiyorum bu haliyle 800-900 km gorur mu bilenler yazabilir mi. Ben cok sabirli kullanamiyorum 90 la 100 le gidemiyorum.

otobanda hız tüneli var bilgine.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Mustafa Baskoylu yazdı:

Sonuçta VAG grubunun standart 1.6 TDi motoru olacak. Göreceli yüksek hızlarda ortalama 6 L/100 km yakarsınız. Depo kapasitesini bilmediğim ve bakmaya üşendiğim için menzil konusunda bir şey yazamayacağım.

6 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

otobanda hız tüneli var bilgine.

Hız koridoru diyelim, daha az ürkütücü oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazin paylaştigimiz yuksek kmleri kışın paylaşacak bi baba yigit bulmak bence zor olur. Arabalar genel olarak yazin daha az yaktigi ( yada daha verimli ) çaliştiği aşikar.

Yazin bende 1050 km gördüm menzilde ortalama 120 - 150 km hizla ara ara 180-200 klima yolun yarisi acik.. manuel 1.6 tdci ile..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Sonuçta VAG grubunun standart 1.6 TDi motoru olacak. Göreceli yüksek hızlarda ortalama 6 L/100 km yakarsınız. Depo kapasitesini bilmediğim ve bakmaya üşendiğim için menzil konusunda bir şey yazamayacağım.

Hız koridoru diyelim, daha az ürkütücü oluyor.

Octavianin 50 litre yakit deposu var gecenlerde tekrar fulledim 39 litre aldi ve daha onceki sifirlamamdan bu yana 668 km yol yapti ve bu uzun yol sakin kullanimim. Focusun 55 litre sanirim. Bi de octaviada depoyu fullemek istemiyorum zira inanilmaz bir depo sesi oluyo fren yapmaya korkuyorum sangir sungur yakit calkalanma sesi geliyor. Focus 1.5 tdci de var mi boyle bir ses acaba?

--9 dakika sonra eklendi--

Bu da son yakit alirken cektigim foto yol bilgisayari biraz daha az hesapliyor 0,3 lt kadar eksikIMG_3597.thumb.JPG.239b779edbd40bc6b02e14a224ee685b.JPG

IMG_3556.JPG

--11 dakika sonra eklendi--

Ancak gel gelelim sehir icinde 7 kmlik dur kalkta 8,9 lt yakiyor bu cok fazla geliyor bana

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.5 Tdci Pws Bir Depo İle Kaç Km Gidiyor? olarak değiştirdi

Profil bilginizdeki araç Focus 1.5 tdci pws, neden böyle yazdınız anlamadım. Yazınızda ise Octavia kullanıyorum demişsiniz ama motoru yazmamışsınız ve tüketimden şikayetçisiniz. 

Octavia 1.6 tdi dsg (herhalde araç bu) ile uzun yolda Focus 1.5 tdci pws hemen hemen aynı tüketir, üzerinde kafa yormanıza hiç gerek yok :) 

Soruya gelecek olursak, pek nedenini anlamasam da bir depo ile siz ne yakıyorsanız bunu litreyle oranlamanız kafidir.

5.8L yakıyorsa uzun yolda, 49L (genelde tam boşaltmazsınız ve yapmayın da zaten) yakıt alsa depo 845 km yol yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Mustafa Baskoylu yazdı:

Bu durumda octavia ile kiyas yapmak cok zor oldu. Ben daha cok istanbul ankara otobanda kullanicam otobanda 140 dan asagi dusmeden gidiyorum bu haliyle 800-900 km gorur mu bilenler yazabilir mi. Ben cok sabirli kullanamiyorum 90 la 100 le gidemiyorum.

1.6 manuele göre yazayım bir fikir verir belki,

ankara-istanbul 800 olur ama istanbul-ankara olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar merhaba forumda yeniyim aslinda 3 yil focus 3 benzinli kullandim suanki arabam octavia 2016 style. Focus dizel otomatik almak istiyorum suan arabam karmada 5,7 lt/100 km ortalamasinda yakit tuketimi. Bunu kendim hesapladim yb degil. Bir depoda ise uzun yolda max 650 km yapiyo acikcasi cok az buluyorum. Benim merak ettigim ankara istanbul otobanda 140 150 civarinda hiz ile ne kadar yakit ortalamasi yaparim. Birde full depo ile kac km gider focus ile. 

1.6 tdi mı? öyleyse menzil azmış hızınızda fazla ama yinede daha fazla yapmasını beklerdim. Ben 1.0 tsı octavia ile bi depoyla şehir içi 850 km rahat görüyorum üzmeden sakin ekonomik kullanıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.