Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kugaya Ses Sistemi Denemesi

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

Turhan Bey, dediğinize katılıyorum. Güç paylaşılacağı için bir düşüş olacaktır. Ama Murat Beyin kuracağı sistemde sub için ön kapılardan veya arka kapılardan alınan sinyalin sesi fark edilecek düzeyde etkileyeceğini sanmıyorum. Neticede çok pro bir sistem olmayacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat,bunu sana özel çizdim başka biryerde yok :) Bu şekilde yaparsan sistem seni kesinlikle üzmez.Tabi kullanılacak olan malzemede önemli bu durumda.Ben senin yerinde olsam bu OEM hoparlör olayına(Merkez hop. hariç)girmeden,kapılardakileri direk kaliteli 2 kanal komponentlerle değiştirdim(FOCAL,HERTZ,AUDİSON)gibi markaları tercih ederek.Resmini koyduğum deck çevirici sadece örnek olarak verildi,kalitesini bilmem ama bu işte bilindik markadar,farklı model/markalar araştırmasıda yapılabilir.RCA kablo kullanılacak tüm sistemlerde tafsiyem kesinlikle AUDISON ve FOCAL'den yanadır.Tek çıkış yada çift çıkış DECK çeviricilerde'de en iyisi Audison'dur...Amfide Audıson,Hertz ilk tercihlerin olsun.

Bu tavsiyeler hedeflerinin dışına çıktı galiba ama şurda dursun,başkalarınada fikir olsun..

267203725_tn30_0.jpg

Untitled.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Murat abi gel ankaraya yapalım sana en canlısından :D şöyle bişey yapalım sana gel naz etme az maliyet surround premıum güzel ses :D 

fabrika çıkışlı sony ses sistemin var dert tasam yok :D:D 

Murat abiye özel caps yaptım :D:D:D 

resim.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Murat,bunu sana özel çizdim başka biryerde yok :) Bu şekilde yaparsan sistem seni kesinlikle üzmez.Tabi kullanılacak olan malzemede önemli bu durumda.Ben senin yerinde olsam bu OEM hoparlör olayına(Merkez hop. hariç)girmeden,kapılardakileri direk kaliteli 2 kanal komponentlerle değiştirdim(FOCAL,HERTZ,AUDİSON)gibi markaları tercih ederek.Resmini koyduğum deck çevirici sadece örnek olarak verildi,kalitesini bilmem ama bu işte bilindik markadar,farklı model/markalar araştırmasıda yapılabilir.RCA kablo kullanılacak tüm sistemlerde tafsiyem kesinlikle AUDISON ve FOCAL'den yanadır.Tek çıkış yada çift çıkış DECK çeviricilerde'de en iyisi Audison'dur...Amfide Audıson,Hertz ilk tercihlerin olsun.

Bu tavsiyeler hedeflerinin dışına çıktı galiba ama şurda dursun,başkalarınada fikir olsun..

267203725_tn30_0.jpg

Untitled.png

Bu resim güzel, çıktısını alıp saklıyorum. Şu an aşağıdaki gibi basit bir sistem kurmak üzereyim. Sıkılırsam buna dönebiliriz :)

Resimdeki mavi kutucukların tamamı şuanda elimde mevcut. Sadece arka twitlerin montajında sıkıntı çıkacak gibi. Onu çözmem lazım. Subwoofer'ı da değiştireceğim. Stepne uyumlu modeli kullanmayı düşünüyorum.

sistem.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Bu resim güzel, çıktısını alıp saklıyorum. Şu an aşağıdaki gibi basit bir sistem kurmak üzereyim. Sıkılırsam buna dönebiliriz :)

Resimdeki mavi kutucukların tamamı şuanda elimde mevcut. Sadece arka twitlerin montajında sıkıntı çıkacak gibi. Onu çözmem lazım. Subwoofer'ı da değiştireceğim. Stepne uyumlu modeli kullanmayı düşünüyorum.

sistem.jpg

arka twit için kapı pandizotunu delmekden başka bir çare yok. Temiz işçilik oldukdan sonra neden sorun olsunki ?

Sonuç olarak oem sistem kuruluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

resim.jpg

şu an bendeki rangeden ve  çoğu premıumdan güzel çalıyor yalnız heleki i playden den dinlersen değme keyfime :D süper oldu vallahi :) bende 4 kapı sony ön arka kapılardaki tweteerlar sony arka subbabs jbl 20cm bir minik hybrd sony anfi ile kapıları besledim bir tanede philiippo mono anfi alıp jbl destekledim sonuç mükemmel bence yalıtımda olduğundan kapılarda bagajda çoğu 5-6 binlik üst düzey sistemden tatminkar çalıyor :D keyifle dinliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Zafer Akbs yazdı:

arka twit için kapı pandizotunu delmekden başka bir çare yok. Temiz işçilik oldukdan sonra neden sorun olsunki ?

Sonuç olarak oem sistem kuruluyor.

Aldığım kuga twitlerin arkası bombeli. Onun yerine focus mk2.5, ya da transit kapağı bulmamız lazım çıkıntı olmaması için, mondeo 2014 öncesi de oluyormuş. Ya da iyi bir zımparacı lazım :) 

IMG_4232-800.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

sistem.jpg

Koaksiel işine girme derim,oldum olası o hoparlörleri sevmem,amatör'lüğü andırıyorlar bana.Tiz sesleri alttan geleceği için tatmin etmeyebilir(kanımca etmeyecektir)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Aldığım kuga twitlerin arkası bombeli. Onun yerine focus mk2.5, ya da transit kapağı bulmamız lazım çıkıntı olmaması için, mondeo 2014 öncesi de oluyormuş. Ya da iyi bir zımparacı lazım :) 

Abi bildiğin döşemeciye götür pandizotu kessin güzelcene yerine oturtsun olay çözülür.

Bence elindekini kullan. sonuç olarak kuga için yapılmış yedek parça. Haricinde toplama araç gibi durur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

IMG_4232-800.jpg

Tornada oraya ters flanş yapılamazmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Abi bildiğin döşemeciye götür pandizotu kessin güzelcene yerine oturtsun olay çözülür.

Bence elindekini kullan. sonuç olarak kuga için yapılmış yedek parça. Haricinde toplama araç gibi durur.

Focus MK2.5'da da aynı twit var, sadece kapağı farklı. 9 hoparlörlü kugada arka kapı triminde twit boşluğu içe doğru bombeli olduğu için o şekilde yapılmış. Daha doğrusu yeni nesil fordlar bu şekilde görünüyor, eskiler düz.

5 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Tornada oraya ters flanş yapılamazmı?

Kayınçonun atelyesinde çözeriz biz bu işi aslında :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

resim.jpg

Zafer bu tartışmaya açık bir konu.Ne yaptığını biliyorsan(kendin yapacaksan),yada ne yaptığını bilen bir tesisatçın varsa OEM'in O'sunu bile ağzına almazssın.Malesef Türkiyede bu işi laikiyle yapabilen yer sayılı ve istedikleri fiyatlar astronomik.Zamanında 1-2 hatalı tesisatçı seçiminden sonra bu işlere kafa yormaya başladım ve yaptığım ilk uygulama yeterince tatminkardı.Apachi tarz sistemden bahsetmiyorum(hiç sevmem)hedefim mümkün olduğunca berrak ses olmuştur hep.OEM sistem olarak o hedeflediğim sese sadece BOSE ve Harman Kardon sistemlerinde şahit oldum.Ford'taki Sony sistem onların yanından bile geçemez,nedemek istediğimi anlatabildim umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

trim bombeli değil mi? aynı arabanın parçası olunca bombeleri birbirine göre olması lazım değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

trim bombeli değil mi? aynı arabanın parçası olunca bombeleri birbirine göre olması lazım değil mi?

Twit'lerin yeri açık değil,açınca düz bir delik ağzı oluşacaktır.Resimdeki twitlerin trime ortuğu kısımları konik,demekki orlinalinde twitter olan Kuga'nın triminin o twitter girişide ona göre konik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.