Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kugaya Ses Sistemi Denemesi

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

Aldığım kuga twitlerin arkası bombeli. Onun yerine focus mk2.5, ya da transit kapağı bulmamız lazım çıkıntı olmaması için, mondeo 2014 öncesi de oluyormuş. Ya da iyi bir zımparacı lazım :) 

IMG_4232-800.jpg

Murat piyasadan ucuz yollu bir twitter seti alarakta çözebilirsin durumu.Üstünde logo olmayan fazla cafcaflı olmayan sade modelden seçerek.Sadece dışını kullanmak için söyledim.Ama böyle birşeye kalkışırsan netten felan sipariş verme,herhangi bir satıcıya bizzat giderek görerek olabilir.Hem deleceğin delik standart olur,ilerde sıkılrsan ve proff sisteme geçersen oradaki delik standart kalır,oysa bu OEM twittera açacağın delik standart ölçülerde olmayabilir ve ileride herhangi bir değişim sorun çıkarabilir o çap.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Bizim trimde twit deliği yok. Resimdeki kısım düz

Olması gereken yere düzgün bir delik deldikten sonra tweeteri oraya arkadan sıcak silikonla tutturmak mümkün olabilir bence. Tabi ki orjinali gibi gömme olarak durmaz ama kesilen yere tam oturacağı için çirkin bir görüntü olmayacak. Akşama benim eski arabadaki şekli bulmaya çalışayım. 

Edit: Buldum... Benim eski Corolla'da ön kapı aynı böyleydi. Tweeterin konduğu yer kesildi ve sıcak silikonla tutturuldu. Aynı şey arka kapılar için de yapılmıştı. 

maxresdefault.jpg

Günal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turhan çok iyi anlatmışsın, ellerine sağlık :) 

Bu arada focus 3 twitterının da arkasının düz olduğunu öğrendik. Ben onları kuga/c-max gibi sanıyordum ama öyle değilmiş. Focus 3 twitter'ı takıcam büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Turhan çok iyi anlatmışsın, ellerine sağlık :) 

Bu arada focus 3 twitterının da arkasının düz olduğunu öğrendik. Ben onları kuga/c-max gibi sanıyordum ama öyle değilmiş. Focus 3 twitter'ı takıcam büyük ihtimalle.

Elindeki Kuga için olanları bana gönder bari değerlendirmeyeceksen,ben yapıcam onlara bir Beygir Havası :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Turhan Atasoy yazdı:

Elindeki Kuga için olanları bana gönder bari değerlendirmeyeceksen,ben yapıcam onlara bir Beygir Havası :)

Olabilir ama belki @Teoman S. a da verebilirim. Galiba onda focus twiti var :) 

2 saat önce, Günal Yılmaz yazdı:

Ebay'da Focus, C-Max ve Kuga için diye satıyorlar konik olmayan modeli. 

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Ford-Speaker-Grille-1347229-/162201790122

s-l1600.jpg

Eski kasanın bu. Bu da olur ama bunlar serviste çok pahalı. Yeni focus için olan serviste 60-65 lira.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Pahali olan kalitelidir desemmi acabaemoji848.png
Bi abim oyle diyordu emoji41.png

Deme :) Eski kasa için olan, muhtemelen stok maliyetinden dolayı pahalıdır. Ya da eski anlaşma olduğu için Ford'a girişi yüksektir.

Ön twitler için aşırı fiyat farkı var (6 hoparlörlü ve 9 hoprlörlü sistemler için). Ben bu düşünceyle, pahalı olan kalitelidir deyip ön tiwtter da aldım. Resimlerden gördüğüm, 9 hoparlörlü için olan daha parlak bir kaplamaya sahip. Ama arkadaşlar bir fark hissetmedik diyorlar nedense :P 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus tweeterları, montaj bunlarla olacak..

focus twit.jpg

--1 dakika sonra eklendi--

Bu da kuga vs focus. Focus önden daha küçük gibi ama aslında arkadaki tweeterlar aynı ebatta..

kuga vs focus.jpg

Murat Kav. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.