Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kugaya Ses Sistemi Denemesi

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

37 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Normalde ses geliyor. Arka tizlerden'de geliyor. Fakat orta Center test'te hiç ses çıkartmıyor. 

Ses geliyorsa sıkıntı yok bence. Aux yazıyor zati test ekranında. Belki de subwoofer çıkışından bahsediyor olabilir (var mı bilmiyorum ama)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her ikisi de ekstra amfiye ihtiyaç duyuyor. Ekstra amfi = ekstra yer, ekstra kablolama, ekstra iş ... Üstelik her ikisi de bir araç için özel şekilde tasarlanmış. O araçta takıldığı yerin litresiyle (hacmiyle) Kuga'nınki farklıysa, aynı başarıyı elde etmek te mümkün olmayacaktır. (Örneğin RF 40,6 lt hacme ihtiyaç duyuyor)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Günal Yılmaz yazdı:

Her ikisi de ekstra amfiye ihtiyaç duyuyor. Ekstra amfi = ekstra yer, ekstra kablolama, ekstra iş ... Üstelik her ikisi de bir araç için özel şekilde tasarlanmış. O araçta takıldığı yerin litresiyle (hacmiyle) Kuga'nınki farklıysa, aynı başarıyı elde etmek te mümkün olmayacaktır. (Örneğin RF 40,6 lt hacme ihtiyaç duyuyor)

yanlış anlaşıldı sanırım.

Bu modeller koltuk altı, stepne vs. gibi kısıtlı alanlara koyulmak için geliştirilen modeller. Yani ilaveten kabinlemenize gerek yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu model var, 14" yedek lastiğe bile olur diyor. Kuganın yedek lastiğine bakayım akşam ..

https://www.pioneer-car.eu/eur/products/ts-wx610a

--3 dakika sonra eklendi--

Bir de bu var, az yer kaplayan, kendinden kabinli ve amfili

http://www.hepsiburada.com/pioneer-ts-wx210a-amplifikatorlu-subwoofer-pm-otpioswx210a

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Murat Ka. yazdı:

Şu model var, 14" yedek lastiğe bile olur diyor. Kuganın yedek lastiğine bakayım akşam ..

Bence uymaması için bir sebep yok. Üstelik güzel de görünüyor. Ama içinde 10 cm çapında iki hoparlör olduğunu söylüyor ki... o beni biraz düşündürdü. 10 cm wooferın tatminkar ses vermeyeceğini düşünüyorum ama yine de "Vardır adamların bir bildiği ki o şekil yapmışlar." diyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Murat Ka. yazdı:

--3 dakika sonra eklendi--

Bir de bu var, az yer kaplayan, kendinden kabinli ve amfili

http://www.hepsiburada.com/pioneer-ts-wx210a-amplifikatorlu-subwoofer-pm-otpioswx210a

iki hoparlörüde vakti zamanında düşünüp gerekli araştırmaları yapmıştım.

Youtube da videoları mevcut.

Kötümü ? değil, Ama yukarıda paylaştığım Focal ve RF den kötümü ? Evet kötü :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaw Murat hocam bence gereksiz atraksionlar peşindesin.Bu Sub. işini en kolay bir slim bass hoparlör alarak(düşük litrede çalışan)bagajın bir köşesine fiberden kabin yaparak çözebilirsin,zamanım olsa o kabini sana yapardım,hatta seninde yapabileceğini düşünüyorum.You Tube'de nasıl yapıldığının videoları var.Bizim arkadaş yapmıştı yaklaşık 2 sene önce focus'a ve Hertz marka slim bass kullanmıştı 20cm.Çıkan sese hayran kalmıştım.Burada püff nokta yapılan kabinde doğru litreyi yakalamak,onunda bir hesaplama şekli vardı biyerde bende istersen bakabilirim.Bu bahsettiğim şekilde görüntüde çok güzel oluyor,tabi bagaj halısına yakın bir tonda kabini kaplayarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Bu modeller koltuk altı, stepne vs. gibi kısıtlı alanlara koyulmak için geliştirilen modeller. Yani ilaveten kabinlemenize gerek yoktur.

Kendi sitesindeki özelliklerden görmüştüm litre meselesini. Zaten her basın bir litresi vardır, en iyi performansını sergilediği. 

T3-BMW-SUB

Power BMW® 8” Direct Fit Subwoofer

Size:8"

Power Handling (Watts RMS):150 Watts RMS

300 Watts Max

Nominal Impedance:4-Ohm

Voice Coil Diameter:2.0" (50.80 mm)

Speaker Connector: Custom BMW® Terminal

Fs (Hz):38

Re (Ohms):3.7

Le (mH):0.61

Qms:2.26

Qes:0.63

Qts:0.49

Vas (Liters):40.6

Sd (cm2):243

SPL (dB @ 1w/1m):88

Xmax (mm):7

Cutout Diameter:7.7 in. (195 mm)

Mounting Depth:1.2 in. (31.2 mm)

Shipping Weight:3.85 Lbs. (1.7 Kg.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biliyorum bu opsiyonu. Tesisatcıya gidip yaptırılabilir. Olar bir şekilde uyduruyorlar.

2 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Mesela tam buraya fiber kabin slim bass olabilir.

yeni-ford-kuga-1-5-dizel-15.jpg

Aslında Amerikanyada satılan oem subwoofer buraya giriyor. Sayfa 2'de paylaşmıştım :) 

--6 dakika sonra eklendi--
47 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Yaw Murat hocam bence gereksiz atraksionlar peşindesin.Bu Sub. işini en kolay bir slim bass hoparlör alarak(düşük litrede çalışan)bagajın bir köşesine fiberden kabin yaparak çözebilirsin,zamanım olsa o kabini sana yapardım,hatta seninde yapabileceğini düşünüyorum.You Tube'de nasıl yapıldığının videoları var.Bizim arkadaş yapmıştı yaklaşık 2 sene önce focus'a ve Hertz marka slim bass kullanmıştı 20cm.Çıkan sese hayran kalmıştım.Burada püff nokta yapılan kabinde doğru litreyi yakalamak,onunda bir hesaplama şekli vardı biyerde bende istersen bakabilirim.Bu bahsettiğim şekilde görüntüde çok güzel oluyor,tabi bagaj halısına yakın bir tonda kabini kaplayarak.

Tadı böyle çıkıyor :)  En başta benim için tüm hoparlörler aynıydı. Şimdi aradaki farkları epey öğrendim. Kugadaki sistemi de çözmüş olduk. Acelesi yok nasılsa, bir kaç aya nihayetlendiririm bu konuyu :P  Eksik somunlarımız gelirse hafta sonu ilk operasyonu yapıp, bu mid range ve high range frekansları çözmeyi planlıyorum. Sonra sıra low range'e yani, sub'a geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.10.2017 - 09:09 tarihinde, Günal Yılmaz yazdı:

Ön veya arka hoparlör fark etmiyor. Her ikisine de aynı ses geliyor. Kablolama olarak en kolayı hangisi olacaksa onu kullanabilirsiniz. Yeter ki subwoofera her iki kanaldan da ses girsin.

@Murat Ka......Günal,ufak bir düzeltme yapayım.Evet Subwofer'a her iki kapıdanda Stereo gelmen gerekir ama bunlar ön kapılar olamaz,olmamalı!Nedenine gelirsek,aracın içinde iyi bir ses almak için en önemli hoparlörler ön hoparlörlerdir,onalara gelen bir voltaj var,ve sen o voltajdan çalarsan onların çalma kalitesi düşer!Bu arka hoparlörler içinde geçerlidir fakat onlarda durum kendini çok belli etmez.Aslında bu işlem çözüm yoludur ama teoride yanlış birşeydir,bu yüzden RCA çıkışları var,hiç bir hoparlörün sinyalinden çalmadan 3 RCA çıkışlı teypler bunun için var.OEM ana ünite kullanıldığında genelde 2 RCA çıkışlı DECK çeviriciler kullanırlar,ve bu çevirici normalde ön ve arka kapıları besleyecekken Subwofer'ide beslemek zorunda kalıyor köprüyle.(1RCA çıkışı kullanıp heryere ses verenleride görddüm,tam facia)Uzun lafın kısası OEM ana ünite kullanılacaksa özel DECK çeviriciler var:Ana üniteden çeviriciye Stereo giriyorsun alet sana 3 RCA çıkışı veriyor,(ÖN,ARKA,SUB)araştırın nette var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.