Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• Duyurular

• Yakup Çağatay

[ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUNUZ] Görünmeyen Resimler Hakkında   06-08-2015

Devletimiz i.imgur adresini engellemiş bulunmakta, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir. Google dns gibi 8.8.4.4  İlginize Teşekkürler. NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir, diğerlerinde problem bulunmamaktadır.  
“ER-OL
Günal Yılmaz

İlginç Bir Klima Sorunu

Cumartesi günü aracımla bir avm ye gittim. Hava epey sıcaktı ve evden avm ile aram 5-6 km civarıydı. Arabayı açık havaya (doğrudan güneş gören bir yer) park ettim ve stop etmek üzereyken klimadan serinlik namına hiç bir şey gelmediğini fark ettim. (klimanın sıcaklık ayarı 20ºC, dışarısının sıcaklığı arabaya göre 29ºC) Bir süre klimayı açıp kapadım, sıcaklık ayarını iyice düşürdüm ama değişen bir şey olmadı. AC düğmesinin basılı olup olmaması hava akımında hiç bir değişiklik yapmıyordu. Sıcaktan ve kısa mesafeden dolayı klimanın tam devreye giremediğini düşündüm ve stop edip işimi halletmeye gittim. 15-20 dakika sonra dönüp arabayı çalıştırdığımda klimanın soğuğunu hemen hissedebildim. Durum enteresan geldi ama fazla önemsemedim.

Sonrasında dün akşam, işten çıkıp eve giderken (ki hava yine çok sıcaktı) klimanın yine cumartesi günü olduğu gibi soğuk üflemediğini fark ettim. Trafiğin durduğu bir anda aracı stop ettim ve bir saniye sonra tekrar çalıştırdım. Klimanın üfleme derecesi anında değişti. Şimdilik konunun çözümünü bir nevi resetlemekle bulmuş oldum ama başka bir problem mi var diye düşünmeden edemiyorum.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
08.06.2017 - 13:14 tarihinde, Günal Yılmaz yazdı:

edemiyorum.

Günal merhaba,

İlginç bir durum olmuş.

İlk aklıma gelen klima kompresörünün devreye girmemesi.

Hangi servise gidiyorsun? Bi baktır derim.

Anadolu yakasındaysan Savaş ustada bakabilir.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa yakasındayım Gürkan Bey. Araç yeni olduğu için henüz hiç bir servis tecrübem olmadı. Yakınımda Yenibosna Otokoç var. Tekrarlarsa oraya uğramayı düşünüyorum.

Edit: Hiç Ford servis tecrübem olmadı. Toyota ve Volvo ile epey tecrübem var. :)

Günal Yılmaz tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
37 dakika önce, Günal Yılmaz yazdı:

Ford servis

Şahsuvaroğlu servisten çok memnunuz Anadolu yakası olarak 👍

Yetkin personeli ve hizmetiyle her an yanımızda sağolsunlar...

@Kaan Yagizer abinin çay-kahvesi de meşhurdur :)

2 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
19 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Şahsuvaroğlu servisten çok memnunuz Anadolu yakası olarak 👍

:+1:

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumdaki bir çok konuda Kaan Bey ve Savaş ustanın adı geçiyor gördüğüm kadarıyla. Şimdi baktım da, orası bana 60 km uzaklıkta. :) İstanbul şartları için bir işkence olur oraya kadar gidebilmek.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 dakika önce, Günal Yılmaz yazdı:

orası bana 60 km

il dışından gelenler var takdir sizin

mesela bana 19km ve Gürkan abiye 25km

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayni sorun benim aractada mevcut.2013 trend x benzinli LPG li.klima bazen devreye girmiyor.stop edip tekrar çalıştığınında soğutuyor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
11 saat önce, Cihataltun yazdı:

Ayni sorun benim aractada mevcut.2013 trend x benzinli LPG li.klima bazen devreye girmiyor.stop edip tekrar çalıştığınında soğutuyor.

Sorunu ne sıklıkla yaşıyorsunuz? Var mı bu yönde bir tespitiniz?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Günal Yılmaz
      Herkese Merhaba,

2017 model Titanium C-max'imdeki ses sisteminin detaylarını merak ediyorum ama açıkçası pek sağlam kaynak bulamadım. Etis'te aracımda "ICE Feature Pack 34" ibaresi var ama detay olarak sadece 6 hoparlör olduğu belirtilmiş. Ben diğer detayları (kapıları vs açmadan) da öğrenmek istiyorum. Hoparlör markaları, güçleri, ohm değerleri, ana ünitenin markası, modeli, ses çıkış gücü vb. gibi.

Konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.

Teşekkürler.

• Yazan: Yusuf Yekta Güzel
      Arkadaşlar sıfır bir Focus 2016 aldım. A/C açık değilken yani klima olmadan motor fanından ısınıyorken bu benzinden mi besleniyor?
      Çünkü ortalama yakıt tüketimimin fanı açmaya başladıktan sonra biraz hareketlendiğini gördüm...
    • Yazan: Alpaslan Dağlıoğlu
      Herkese selamlar. Aracım  benzinli 2014 focus 3 trend x. Bir süredir klimada bir problem var. AC tuşuna basıyorum, ışığı yanıyor fakat klima devreye girmiyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor. Sorun yaklaşık 6 aydır devam ediyor. İlk zamanlar arasıra yaparken şimdi daha sık yapmaya başladı. Servise götürdüğümde ise tahmin edebileceğiniz gibi sorunsuz çalıştı ve bir şeyi yok diyerek gönderdiler. Bazen çalştırdığımda aracın devrinde de dalgalanma oluyor. Stop edecekmiş gibi devri düşüp yükseliyor. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmıdır, çözüm bulabilmişlermidir, yazarsanız sevinirim.
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Türkiye'de ilk kez yine tabiki burada
      2015 Ford C-max Donanım Listesi (Makyajlı C-MAX)
      Trend:
      - 16'' alüminyum alaşım jantlar
      - Ön sis farları
      - Hız kontrol sistemi
      - Yan perde hava yastıkları
      - Ford Sync 1.1 ve Acil durum yardımı
      - Deri direksiyon simidi
      - Yokuş kalkış desteği
      - Ford MyKey
      Titanium:
      - Elektrikli katlanan yan aynalar
      - Anahtarsız çalıştırma
      - Otomatik Klima (1.5 ecoboost: trend donanım ile de standart.)
      - Otomatik yanan ön farlar
      - Yağmur sensörü
      - Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
      - Arka hava menfezleri
      - Otomatik çocuk kapı kilidi
      - Çocuk gözlem aynası
      - Gündüz yanan Led ön farlar
      - 8'' dokunmatik ekran & Ford Sync 2
      - Otomatik dikey ve paralel park
      - Paralel park çıkış yardımı
      - Arka koltuk emniyet kemeri uyarısı (Net değil belki hepsinde)
      Grand ile
      - 3. Sıra koltuklar
      - Kayar arka kapılar
      - Tavan Rayları
      Opsiyon Listesi
      Trend:
      Gelişmiş Otomatik Park Sistemi
      -Otomatik Dikey Park
      -Otomatik Paralel Park
      - Paralel park çıkış yardımcısı

Titanium:
      X Paket
      - 17'' aluminyum alaşım jantlar
      - Panoramik cam tavan
      - Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi (bu yeni geldi)
      - Akıllı bagaj sistemi (bu yeni geli)
      - Isıtmalı ön cam
      - Arka yan camlara entegre güneşlikler (Ayrıca arka cam siyah)

Bi-Xenon Farlar ve Dinamik Ön Far Sistemi
      Tekno Paket
      - Aktif Şehirİçi Güvenlik Sistemi
      - Şerit Takip Sistemi
      - Şeritte Kalma yardımcısı
      - Sürücü Dikkat Takip Sistemi
      - Otomatik uzun far
      - Kör Nokta Uyarı Sistemi
      - Çapraz trafik uyarı sistemi 

Navigasyon Paketi
      - Geri görüş kamerası ile 
      AĞUSTOS İTİBARIYLA TAM LİSTE:   cmax.pdf
      Motorlar
      Benzinli:
      --> 1.6 ti-vct 125 Ps Manuel 
      125 ps - 159 Nm Tork
      Tüketim: 8.4 - 5.2 - 6.4   / CO2: 149
      --> 1.5 Ecoboost 182 PS - 6 ileri Otomatik Şanzıman - S&S ile
      182 ps (6000 rpm) 240 Nm (1600 rpm) 
      0-100 Hızlanma ve Son hız: 9.2 sn ve 213 km/h
      Tüketim: 8.9 - 5.1 - 6.5 lt / CO2: 149
      Dizel:
      --> 1.6 Tdci 115 PS - 6 ileri Manuel Şanzıman - S&S ile 
      115 ps - 270 Nm
      0-100 Hızlanma ve Son hız: 11.3 sn ve 184 km/h  
      Tüketim: 5.4 - 4.0 - 4.5 lt  / CO2: 117

1.5 Tdci 120 PS - 6 ileri PowerShift Otomatik Şanzıman - S&S ile  (2016 OCAK)
      120 ps (3600 rpm) 300 Nm (1750 rpm) 
      0-100 Hızlanma ve Son hız: 12.4 sn ve 184 km/h  
      Tüketim: 5.0 - 4.1 - 4.4 lt  / CO2: 115

NOT: 1.6 Ti-vct grand c-max ile gelmiyor. Yani sadece otomatik benzinli var şuan bu cephede. Ayrıca 1 Eylül'den sonra Grand C-max manuel dizeli 1.5 tdci olarak gelecek. Normal C-max 1.6 dizel ile devam fakat s&s mevcut hepsinde.

Ek: Silecek suyu fıskiyeleri ön camın önüne gizlendi, bagaj tutamağı lazer kesin ile bagaj kapağına entegre edildi. 

Yeni Renkler: Kiremit Kırmızı (Lansman fotoğraflarında gördüğümüz. BKNZ: Ana başlığımız)
      Teknotik Gri ve Tundra Kahverengi (Yine lansman rengi bunlar)

İç tasarım olarak ekranlara girelim; artık alt donanımda da gösterge önü TFT ekran ve Müzik sistemi de 4'' renkli ekran ile geliyor fakat kol dayama Trend ile sunulmuyor.

İlk fiyatları burada: http://www.focusclubtr.com/topic/10097-2015-ford-c-max-donanım-motor-listesi-türkiye-fiyatları/?do=findComment&comment=310404

• Yazan: Gürkan Çakıroğlu
      Nisan sonu yurtdışından aldığım anahtarsız giriş sensörlü kapı kolunun montajını yaptık.
      Focus için yapılan çalışmalardan ilham alarak yaptığım çalışma için @Serkan Karakocave @Murat Kavuka çok teşekkürler.

Serkan sağolsun telefonla çok destek verdi. Focus ile farklılıklar olsada sonunda başardık.
      Focus için confrat beynine yapılan bağlantılar C-Max te ters olarak yapılması gerekiyormuş ve biz bunu deneme yanılma metodu ile öğrendik. Neyseki kablolar üzerindeki elektrik direnci çok düşük olduğu için yanlış bağlantı yapmak beyne zarar vermiyor.
      Biraz daha detay vermek gerekirse Focusta açma ve kapama komutu veren pin C-Max te ters yapılmış, elektrik ve anten kablolarıda aynı şekilde ters.

Focusta confrat üzerinde 5 soket varken C-Max te bir soket eksik (malzemeden çalan Ford) ama yuva içinde pinler olduğu için bağlantı yapılabiliyor.

Kapı içindeki tesisat.

Kapı kolunun montajlı hali.

Birde kısa videomuz var.
      20160617_173212.mp4

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.