Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Max Hız Denemesi

Alper Okudur

Soru

Merhaba arkadaşlar forumda bulamadığım için konu açıyorum eğer ben göremediysem affola..

Başlıktan da anlaşılacağı üzere son hız denemeleri yaptım;

ilk denememde araçta tek başımaydım ve hiç yük yoktu son hız 192 km/h olarak gördüm.

ikincide iki kişi + bagaj tam doluydu ve bu seferki denemede 210 km/h'i gördüm.

Şimdi 2 sorum olacak;

1- Başka hız denemesi yapan oldumu? (özellikle TDCI motorla)

2- Arabanın yüklü olup olmaması son hızı etkiler mi (ki etkiledi) ve neden etkiler?

Cevaplarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Tamam, kabul ediyorum, hız felakettir ancak, bunlar aracın kapasitesini denemek amaçlı, kısa süreli yapılan hızlar,

Her ne kadar masum değillerse de, bu durum otomobil var olduğu sürece böyle devam edip gidecek.

Güvenli mi. Kesinlikle Hayır!

Yapılmalı mı? Kesinlikle Hayır!

Neden yapılıyor? Deneme amaçlı.

Ne anlıyoruz? Hiç bir şey!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam, kabul ediyorum, hız felakettir ancak, bunlar aracın kapasitesini denemek amaçlı, kısa sÜreli yapılan hızlar,

Her ne kadar masum değillerse de, bu durum otomobil var olduğu sÜrece böyle devam edip gidecek.

GÜvenli mi. Kesinlikle Hayır!

Yani...??? :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam, kabul ediyorum, hız felakettir ancak, bunlar aracın kapasitesini denemek amaçlı, kısa sÜreli yapılan hızlar,

Her ne kadar masum değillerse de, bu durum otomobil var olduğu sÜrece böyle devam edip gidecek.

GÜvenli mi. Kesinlikle Hayır!

ölÜmde bir anda geliyor zaten.. Rivayete göre hız testi yaparken gerçekleşen ölÜmlerde gözÜnÜn önÜnde mavi ekran belirip "mal" function yazıyormuş:..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 ün içindeyken öyle kolay kolay ölmeyiz.

Nasılsa sınıfının en güvenli aracı seçilmiş arkadaş.

ölümde bir anda geliyor zaten.. Rivayete göre hız testi yaparken gerçekleşen ölümlerde gözünün önünde mavi ekran belirip "mal" function yazıyormuş:..

önemli olan o ekranın sonradan kararıp kararmadığı, kararmazsa bir sıkıntı yok, ama kararırsa kötü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1.02.2012 - 16:58 tarihinde, YkP CgTy yazdı:

190 ile o güvenlik havada kalır ama ? 

Az çok faydası olur yine,

Ya ben hız yapma meraklısı gibi mi lanse ettim kendimi, yok öyle bir şey, ben çok hızlı gitmem ya, genelde 90-100 sabitleyip gidiyorum, işe geç kaldıysam basarım, arada bir basmak ister insanın canı, o zaman basarım, işe geç kalma durumu hariç şöyle bir basar, sonra hızımı yavaşlatırım, başka öyle basmam yani, ortalama hızımı ölçseler 120 yi geçmez,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Passat'la Ankara-Konya yolunda 200ü biraz geçmiştim, Focus'la henüz o hızlara çıkma fırsatı bulamadım ama bu hızlar gerçekten çok tehlikeli ve keşke kendimizi durdurabilsek.. Arabayı her parkedişimden sonra artık böyle kullanmıycam saçma sapan hareketler yapmıycam diyorum ama o koltuğa oturunca kendime engel olamıyorum... Ne yazık ki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Passat'la Ankara-Konya yolunda 200ü biraz geçmiştim, Focus'la henüz o hızlara çıkma fırsatı bulamadım ama bu hızlar gerçekten çok tehlikeli ve keşke kendimizi durdurabilsek.. Arabayı her parkedişimden sonra artık böyle kullanmıycam saçma sapan hareketler yapmıycam diyorum ama o koltuğa oturunca kendime engel olamıyorum... Ne yazık ki..

Hız tehlikeli ama o yol da çok güzeldi.. Dümdüz.. Aynı Karaman-Konya arası gibi ama yol daha iyi.. :) O yolda Octavia ile gidince mahvolmuştum. Solda Lagunalar, Passatlar felan 150-160-170 kaptırmış gidiyorlar.. :D Biz benzin parasının derdine düşmüş 110 CC açık gidiyoruz.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hız tehlikeli ama o yol da çok güzeldi.. Dümdüz.. Aynı Karaman-Konya arası gibi ama yol daha iyi.. :) O yolda Octavia ile gidince mahvolmuştum. Solda Lagunalar, Passatlar felan 150-160-170 kaptırmış gidiyorlar.. :D Biz benzin parasının derdine düşmüş 110 CC açık gidiyoruz.. :D

Aynen öyle dümdüz yol, özeliikle Kulu makastan sonra Konya'ya kadar olan bölüm.. Ortalama 140 150 ile gidilebilcek bi yol :D Babam yoktu yanımda annem vardı, babam olsa o da benzin parasını düşünüp bastırmazdı o kadar :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.