Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Max Hız Denemesi

Alper Okudur

Soru

Merhaba arkadaşlar forumda bulamadığım için konu açıyorum eğer ben göremediysem affola..

Başlıktan da anlaşılacağı üzere son hız denemeleri yaptım;

ilk denememde araçta tek başımaydım ve hiç yük yoktu son hız 192 km/h olarak gördüm.

ikincide iki kişi + bagaj tam doluydu ve bu seferki denemede 210 km/h'i gördüm.

Şimdi 2 sorum olacak;

1- Başka hız denemesi yapan oldumu? (özellikle TDCI motorla)

2- Arabanın yüklü olup olmaması son hızı etkiler mi (ki etkiledi) ve neden etkiler?

Cevaplarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracın 1400kg + şöför olduğunu düşünürsek yere uygulanan ağırlık 30kg civarında oluyo bu hesaba göre ve beni korkuttu ne yalan söyliyim. :kıhkıh: zaten sadece deneme amaçlı o hızlara çıkıp hemen düşürüyordum hızımı..

Yanlış anlamayın. Bay yanlışla doğru Ahmet falan oynuyor değiliz. Ama cidden sürat felaket getirir. Rus ruleti oynasanız hayatta kalma ihtimaliniz 90 ile ağaca çarpmaktan daha yüksek. Kaldı ki 180-200 falan..

Ben yapmadımmı? Ohooo neler neler yaptım.. İyi halt etmişim.. (haltın yerine uygun kelimeyi kendiniz koyun.. :kıhkıh: )

Mertol Kip tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

4 lastiğin tamamını eşit ve 31 psi olacak şekilde ayarlarsanız araç boşken 200 üde geçebilirsiniz. basıncı yüksek lastiklerle direksiyon hakimiyeti zor olduğundan dolayı hızlanamamış olma ihtimaliniz yüksek. tabi araç yüklenince hakimiyetiniz artmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 kişi 200-205 arası bi hıza çıkmıştım peşimdeki station passat sağolsun. Hız felakettir de bu haltları yemeden sakin sessiz kullanabileceğimi ve benim için şu an daha önemlisi yemem gerektiğinde, inşallah olmaz ancak acil bir durumda zaten yiyeceğim için de arabayla tam tanışana kadar denemeler yapılmalı diye düşünüyorum.

Allah kaza bela vermesin de ağaca 200 ile çarpınca ölüp gideriz büyük ihtimalle ancak başka birine 200 ile çarpınca o altından kalkılamayacak bir yük olur. Benim daha çok korktuğum bir şey bu. Bunlara göre hareket edecek kadar akla fikre yakın zamanda sahip olurum inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mertcan seni taniyamadik biz, hiç başlığın yok gözüküyor. Yoksa bizimle tanışmak istemiyor musun?

Bugünün geleceğini biliyordum :):kıhkıh:. 500 göremeden ilk başlığımızı açıcaz demekki. Akşama tanışma bölümüne açarım da benim arabam kısmında bekleticem sizi biraz :).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Allah kaza bela vermesin de ağaca 200 ile Çarpınca ölüp gideriz büyük ihtimalle ancak başka birine 200 ile Çarpınca o altından kalkılamayacak bir yük olur. Benim daha Çok korktuğum bir şey bu. Bunlara göre hareket edecek kadar akla fikre yakın zamanda sahip olurum inşallah.

İnşallah :)

yanımda 80 kiloluk bacanak ve ben ile ankara Çevreyolu batıkent ve keÇiören forum arasında 220 km yi gördük ancak radar korkusu daha yukarı Çıkmasına izin vermedi;

Bu güzel bir espri olmuş, yani 220'ye kadar radar korkusu yok, zaten o hız da serbest, ama 220'den sonra "Yusuf Yusuf" ha... :kıhkıh:

Benden duymamış olun ama radardan daha korkutucu tehlikeler var

Antalya'nın girişinde savaş zamanı uÇakların kullanması iÇin yapılmış bir beton pist var, aynı zamanda Antalya - Burdur yolunun gidiş istikameti.

Ben de hazır hava güzel ve rüzgar yokken Çıkıp bakayım bu sefer 240'ı geÇebilecek miyim!? :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

video isteriz doktorum.....blach hawk ın....

Bak şimdi sen böyle yazınca aklıma hemen "Black Hawk Down" geldi hiç de sevimli olmadı, vaz geçtim gitmekten.

Videoya gelince, kaç kere rica ettim Trafik Şube Amirliğinden ama inatla fotoğraf çekiyorlar, video vermiyorlar nedense... :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben adını hız denemesi koyamıyorum öyle olsa yanımdakiler imkansız izin vermezler,ben kolay yolu buldum motoru açıyorum diyorum adını cahillikmi,deli cesaretimi koyarsınız bilemiyorum.Rampa aşağı 220 focus 2 ile yapmışlığım var ama korkuyuda hissettim araba havada gidiyor resmen.tavsiye etmiyorum.inşallah o olgunluga bende ulaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

beni en çok etkileyen bu olmuştu doktorum...Down sendromu yaşamamak için yazmamıştım ama..oradaki duraksamamı hissetmissiniz...ayrıca en sevdiğim filimdir..ama siyah şeytanı hep böyle istemiştim giderken...başka bir marka başka bir araba olsada..keşke ford focus için benzeri çekilse deim hep....dark shadow.....

Tevfik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

TDCİ motorla bende 210 gördüm, hafif rampa aşağı, bu hızı yakalayınca düzlüktede koruyor şimdilik, ama bunu iki kez yaptım, ikisindede 210 km yi gördüm, tabi uygun görmediğimiz hareketler, genelde çok yavaş giderim hep 90-100-110 km arası giderim,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.