Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Yaptık

UMITT

Önerilen Mesajlar

Merhaba herkese, 2005 model ford focus aracımla dün akşam önüme çıkan hayvana çarpmamak için yaptığım manevra sonucu hakimiyetimi kaybederek kaza yaptım. Kazayı görenlerin anlattıklarına göre ve kendi hatırladığım kadarıyla anlatayım:

Direksiyonu sol-sağ yapınca aracın arkası kaymaya başladı, yol kenarındaki kayalara yandan çarptım ve aracım havada takla attı, sonra yaklaşık 2 metre aşağıdaki çamura arka lastikler yere vuracak şekilde oturdu. Ben ve eşim burnumuz kanamadan araçtan çıktık.

Araç yanlardan yani kapılardan ve marşpiyel bölgesinden darbe almış. Tavanda, motor tarafında, ön kaputta, bagaj kapağında hiç birşey yok. Sanırım arka lastikler üzerine düşünce iki arka lastik de kırıldı. Şu an servis ekspertiz raporunu bekliyorum ancak kaskom olmadığı için çıkacak masraf arabanın değerini geçecek gibi görünüyor. Tahmini 15-20 bin liradan bahsetti servis, arka lastiklerin olduğu kısımda mekanik hasar çokmuş.

Sonuç olarak ben bu aracı yaptırmayacağım. Bu şekilde nasıl satarım ya da aracı parça parça satmak istesem ne yapmam gerekir? Trafikten kaydını filan düşmek mi gerekiyor? Hurda belgesi mi alacağım, trafik sigortacımla yapmam gereken birşey var mı? İzleyeceğim yolu bilmiyorum sizlerin yönlendirmesini rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kadar masraf çıkacağını sanmıyorum, bence servisten başka yerlere de sorun, sonuçta motor kısmında, ön takımda bir hasar yok, komple arka aksı değiştirsen ne kadar tutacak ki, bir de kaporta hasarı, tabi aracınızı görmedim, görmediğim için tamamen, hayali, tahmini yorum yapıyorum ancak kaporta hasarı, komple arka aks, arka yaylar ve amortisörler, boya, ıvır zıvır ekleyince bence max 10,000 tl içinde hasar tahmin ediyorum, tabi öyle expertiz falan değiliz, ayrıca kesin de birşey söyleyemem ancak, servis haricinde bir yere de sorun, araştırın bence.

Bu arada çook geçmiş, olsun, ucuz atlatmışsınız kanımca

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle geçmiş olsun

İlla serviste yapırmak zorunda değilsiniz. İşini bilen bir usta servisten daha ucuza belki daha iyi iş çıkartabilir. Fotoğraf eklerseniz daha net konuşabiliriz.

Bir diğer konu ise forumlarda çok konuşuluyor. Önünüze hayvan çıktığında sadece fren yapmanızı tavsiye ediyorlar. Nitekim hayvan da canlı lakin Önce insan. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim ancak aracın kaskosu yok ve ben aracı yaptırıp binmek istemiyorum. Ya bu şekli ile satmak ya da parça parça satmak istiyorum. Bunun için de aracın trafik kaydının düşülüp hurda belgesi almam gerekiyor kanımca. Yanlışım varsa düzeltin. Kendi isteğim üzerine nasıl hurda belgesi alabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük geçmiş olsun ümit bey aracınızın kaskosu olmadıgı için sigortadan her hangi bi para alamazsınız servisin dedigi rakam çok abartılı olmuş sizin hurda belgesi gibi herhangi bişey almayacaksınız eger aracı satarsanınız normal saglam araba alır gibi direk notere gidip satış vereceksiniz sattıgınız kişiye yada yaptırırsanız sigortayla işiniz yok sizden çıkacak parayla olur biter aracın detaylı resimlerini koyarsanız daha geniş yardımcı olmaya çalışırım size

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba herkese, 2005 model ford focus aracımla dün akşam önüme çıkan hayvana çarpmamak için yaptığım manevra sonucu hakimiyetimi kaybederek kaza yaptım. Kazayı görenlerin anlattıklarına göre ve kendi hatırladığım kadarıyla anlatayım:

Direksiyonu sol-sağ yapınca aracın arkası kaymaya başladı, yol kenarındaki kayalara yandan çarptım ve aracım havada takla attı, sonra yaklaşık 2 metre aşağıdaki çamura arka lastikler yere vuracak şekilde oturdu. Ben ve eşim burnumuz kanamadan araçtan çıktık.

Araç yanlardan yani kapılardan ve marşpiyel bölgesinden darbe almış. Tavanda, motor tarafında, ön kaputta, bagaj kapağında hiç birşey yok. Sanırım arka lastikler üzerine düşünce iki arka lastik de kırıldı. Şu an servis ekspertiz raporunu bekliyorum ancak kaskom olmadığı için çıkacak masraf arabanın değerini geçecek gibi görünüyor. Tahmini 15-20 bin liradan bahsetti servis, arka lastiklerin olduğu kısımda mekanik hasar çokmuş.

Sonuç olarak ben bu aracı yaptırmayacağım. Bu şekilde nasıl satarım ya da aracı parça parça satmak istesem ne yapmam gerekir? Trafikten kaydını filan düşmek mi gerekiyor? Hurda belgesi mi alacağım, trafik sigortacımla yapmam gereken birşey var mı? İzleyeceğim yolu bilmiyorum sizlerin yönlendirmesini rica ediyorum.

aracı trafikten çekmek için ruhsatt plaka ve anahtarla bağlı bulunduğun trafik şubesine giderseniz,size yardımcı olunaccaktır..geçmiş olsun..önemli olan can sağlığıdır..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu arabada hiçbir şey yok, aracınıza binmek istemiyorsanız yaptırıp satın, en azından maddi olarak daha iyi olur sizin açınızdan, satarkende anlatırsınız, böyle bir şey oldu, fotoğraflarını da koyarsınız adamın önüne, kaza yapmak ve aracı yaptırmak ayıp bir şey değil, herkesin başına gelebilir, en azından araçta herhangi bir hata boya yok, herhangi bir kazası yok diyip insanların ahlarını alanların eline düşürmemiş olursunuz. Bu aracı alan kişi yaptıracak, önce yürür hale getirecek, sonra kapıların resimlerini koyup aracın herhangi ağır bir darbesinin olmadığını söyleyip, belkide bir kişinin son kuruşuna kadar biriktirdiği parasını alıp arkasından da nasıl kakaladık .... arabayı diye bir de küfür edecekler.

Bilmiyorum bu denli ısrarcı olmam doğru mu ama, gerçekten aracınızda ağır bir hasar yok, hele de 15-20 bin tl hasarı söyleyen usta ne ustası bilemiyorum, belki de aklında bu aracı alıp binecek. Ciddi manada aracın ağır bir hasarı yok.

Yazdıklarımda size karşı yaptığım bir ayıp, bir kusur varsa ve ısrarcı tutumumdan dolayı şimdiden özür dilerim. Gerçekten düşündüklerimde samimi olduğumu da belirtmek istiyorum.

ÜmitVaysaloğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.