Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

LED DLR'den Ceza Yemeyin

Hasan K.

Önerilen Mesajlar

Toyota'nın kiler de yandıklarında tofaşınki gibi olurlar. Orjinal ledlerin kısa veya uzun farlar yandığında ışık şiddeti azalıyor. Bu iki örneğin de bunu yapması imkansız, Toyota sadece aşağıda konumlanmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toyota'nın kiler de yandıklarında tofaşınki gibi olurlar. Orjinal ledlerin kısa veya uzun farlar yandığında ışık şiddeti azalıyor. Bu iki örneğin de bunu yapması imkansız, Toyota sadece aşağıda konumlanmış.

toyota dakiler yanmış hali.benim demek istediğim bunun bir standartı konulmalı..resimlerde görÜlen her iki araba da trafikten men edilir..

2918 SAYILI Karayolları trafik kanunu

ARAÇLARIN TEKNİK ŞARTLARA UYGUNLUĞU:

Madde 30 -
AraÇların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.

a) (Değişik bent: 21/05/1997 - 4262/4 md.) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönÜş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araÇları kullanan sÜrÜcÜler 72 tl para cezası yazılır.Ayrıca eksiklikler giderilince ye kadar trafikten men edilir.

scricco daki lambalar zaten fabrika Çıkışlı onlardan dolayı bir sıkıntı olmaz..

oğuz mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normalde Kızılaya girmem ama bu perşembe acil girmem gerekti,ve 6 aylık yeni polisten ceza yedim.. :kıhkıh: :kıhkıh:

Cam filminden 154 tl ,işin kötü tarafı araç mimlendi bir daha yakalanırsam aracım bağlanacak.. :kıhkıh:

İstanbuldan arkadaşım gelmişti,onu almaya gittim durduğumla yakladıkları bir oldu ,araç zaten dikkat çekiyor,3 tane polis koşa koşa geldi yanıma yuh dedim bir an. :kıhkıh:

sizin durumunuz mahkemelik değil kanun açık ,şansızlığınız trafik polisi sadece esneklik göstermemiş..geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben zaten mahkemelik demedimki.. :kıhkıh:

Sadece polisin yapılı araçlara takmasını anlattım..Bir nevi zoruna gidiyor diyebilirim..

kasıtlı bir şey yapılacağına ben şahsen inanmıyorum.yeni memura çarpılmışsınız.o da sizin şansızlığınız...

Kara Yoları Trafik Yönetmeliği :

Araçlara Ait Teknik Şartlar ve Araçların Karayoluna Uygunluğu

Madde 63- (Değişik:RG-09/09/1997-23105) Araçların; yapım, kullanma, karayoluna uygunluk ve trafik güvenliği bakımından Bayındırlık ve İskan Bakanlığının görüşü alınarak, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkarılan Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onay Yönetmeliği, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmelik ve buna paralel olarak çıkarılacak diğer yönetmelik hükümlerine uygun durumda olması mecburidir.

Yurtdışından getirilen ve birinci fıkrada adı geçen Yönetmelik hükümlerine uygun olarak imal, tadil ve monte edilen araçlara Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca veya bu Bakanlığın yetki vereceği kamu veya özel kuruluşlar tarafından “Karayolu Uygunluk Belgesi” verilir.

Askeri araçlarla, raylı sistemle çalışan ve iş makinesi türünden araçların, karayolu uygunluk belgeleri ilgili kuruluşlarca düzenlenir.

(Ek: RG-09/09/1997-23105) Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği ve Araçların İmal Tadil Montajı Hakkındaki Yönetmelik hükümleri doğrultusunda imalatcı veya yetkili temsilcisi tarafından düzenlenen “Karayolu Uygunluk Belgesi” bulunmayan araçların tescili yapılmaz.

Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

Son fıkrada açıkca yazdığı üzere, camların görüntüyü bozacak şekilde renkli kullanılması (lazer vb renklendirme) veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır. Sizi ilgilendiren cümlenin ikinci bölümü. Burada açıkca görüldüğü gibi renkli film ne koyulukta olursa olsun yasaktır. Bunun gerekçesi ise, filmli camın kaza durumunda patlamayarak, emniyeti ihlal etmesindendir. Diğer duyduklarınızı, şehir efsanesi oalrak belirleyip, unutabilirsiniz. Yönetmelikte açıkca gördüğünüz gibi FİLM YASAK.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oğuz bey, bazı memur arkadaşlar var ki gereçekten çok can sıkıcı olabiliyorlar. Geçenlerde amcamın bir araç tescil işi için emniyete gittim, ben adliyede çalışıyorum ve adliye ile emniyetin arasında bir duvar var, yarım metre kadar. yani biz onları, onlar bizi tanıyorlar, Sabahtan duruşmam vardı, öğleden sonra gittim, adamın dediği aynen şu, öğleden sonra almıyoruz kardeşim, sabahtan geleceksin dedi. Boynumu büktüm, çıktım dışarı, ertesi gün sabahtan yine başka bir işim vardı, ve öğleden sonraya kaldık, bu sefer işimi sağlama aldım, işimi ayarladım, gittim paşa paşa aldı evrakları, neyse iki gün sonra plakayı almaya gittim, bu seferde geç kaldın, yarın gel dedi, kafamın tası attı, artık emniyette hafif bir bağırışma, çağırışma sonucu, araya da sevdiğimiz polis abilerimizin girmesi sonucu plakaları aldım, yağtığı tek iş iki tane imza attırdı, yani iki imzanın b..k una bizim evrakları vermiyor, eline düştük ya sözde, yani demek istediğim bazıları gerçekten problem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunda karmaşık ne var ben onu anlamadım. Aracın ithali sırasında teknik şehadetnamesi gelir. Onun üzerinde olmayan hangi donanım sonradan eklenirse eklensin cezai işlem uygulanabilir. İster geniş lastik olsun isterse spoiler isterse ampul. Yasa ilkinde uyar sonrasında yaz der. Ama muğlak bir konu olduğu için memurun insiyatifinde. Onlarda o an ki haleti ruhiyelerine göre bazen yazıyor bazen yazmıyor. Aracın orjinal ekipmanını takmış bile olsanız bu kafanıza göre yola çıkabileceğiniz anlamına gelmez. Değişiklik yaparken bunu göz önünde bulundurarak yapın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet var,haksızlığa uğradım rahatsız ettiyse sizi söyleyin..

Piyasada çakma xenonlular ,polis sireni takanlar,pat pat ışık takanlar vb..vb.. şeyler varken ve benim hastam varken beni orada bekletip ceza yazıyorsa haksızdır..

haksızlık yapanın cezasını Allah C.C İki cihan versin ..ceza yeme psikolojisi farklıdır..türkiye de 1 günde kaç milyarlık ceza yazılıyor..haberiniz var mı? polislerin avukatlığını yapmıyorum ama herkese aynı anda nasıl yetişsinler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunda karmaşık ne var ben onu anlamadım. Aracın ithali sırasında teknik şehadetnamesi gelir. Onun üzerinde olmayan hangi donanım sonradan eklenirse eklensin cezai işlem uygulanabilir. İster geniş lastik olsun isterse spoiler isterse ampul. Yasa ilkinde uyar sonrasında yaz der. Ama muğlak bir konu olduğu için memurun insiyatifinde. Onlarda o an ki haleti ruhiyelerine göre bazen yazıyor bazen yazmıyor. Aracın orjinal ekipmanını takmış bile olsanız bu kafanıza göre yola çıkabileceğiniz anlamına gelmez. Değişiklik yaparken bunu göz önünde bulundurarak yapın.

benim de demek istediğim tam olarak buydu abi..bazıları sanki herşeyi dört dörtlük iken ceza yemiş gibi yakınıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim de demek istediğim tam olarak buydu abi..bazıları sanki herşeyi dört dörtlük iken ceza yemiş gibi yakınıyor..

Yahu dört dörtlükken de ceza yiyebilir. Sonuçta poliste insan. Onlarda hata yapabilir. Eğer haksız yere ceza yediğine inanıyorsa hakkını mahkemede arasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu dört dörtlükken de ceza yiyebilir. Sonuçta poliste insan. Onlarda hata yapabilir. Eğer haksız yere ceza yediğine inanıyorsa hakkını mahkemede arasın.

aynen bende böyle diyorum sonucta muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz..15 gün içinde sulh ceza mah.herkes başvurabilir..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

siyasetten hoşlanmam ama hangi kurumumuz mÜkemmel ki emniyette mÜkemmel olsun..yaşadıklarınız gerçekten can sıkıcı ama bireysel bir olay tÜm teşkilatı bağlamamalıdır..polislikten ziyade kişilikle bağlantılı bir durum ..

Tabi canım, kesinlikle kişilikle alakalı, zaten polislerimize bir şey dediğim yok benim, eğer cezayı hak ediyorsa yazsın, mesela hızlı gidiyorsa, trafik gÜvenliğini tehlikeye atacak şekilde araç kullanıyorsa, alkollÜyse hemen yazsın cezayı, fakat sisleri yanıyormuş, uyarsın, camda film varmış uyarsın, plakası okunmuyormuş uyarsın, lastikleri eskimiş problemliymiş uyarsın, ama adama da baksın, yani gerçekten cezayı hak edecek bir olay var mı yok mu? Ben cam filminde ısrarcı olunmadıktan sonra cezai işlem uygulanmasına karşıyım. Eğer aracın içini göstermeyecek şekilde, tamamen film kaplandıysa yazılabilir. Sonuçta cam filmi gÜvenlik açısından da kullanılan bir uygulama, arkadan gelen araçların gözÜmÜzÜ almasını engelleyebilir, yani trafik polislerinin "hıh, modifiyeli araç, filmli araç, basık araç, görÜrsÜn sen şimdi" psikolojisi içerisinde olmamalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi canım, kesinlikle kişilikle alakalı, zaten polislerimize bir şey dediğim yok benim, eğer cezayı hak ediyorsa yazsın, mesela hızlı gidiyorsa, trafik gÜvenliğini tehlikeye atacak şekilde araç kullanıyorsa, alkollÜyse hemen yazsın cezayı, fakat sisleri yanıyormuş, uyarsın, camda film varmış uyarsın, plakası okunmuyormuş uyarsın, lastikleri eskimiş problemliymiş uyarsın, ama adama da baksın, yani gerçekten cezayı hak edecek bir olay var mı yok mu? Ben cam filminde ısrarcı olunmadıktan sonra cezai işlem uygulanmasına karşıyım. Eğer aracın içini göstermeyecek şekilde, tamamen film kaplandıysa yazılabilir. Sonuçta cam filmi gÜvenlik açısından da kullanılan bir uygulama, arkadan gelen araçların gözÜmÜzÜ almasını engelleyebilir, yani trafik polislerinin "hıh, modifiyeli araç, filmli araç, basık araç, görÜrsÜn sen şimdi" psikolojisi içerisinde olmamalı.

Arkasından gelen herhangi bir savcı ya da idari amiri o adama görevi ihmalden soruşturma açabilir biliyorsun değilmi? Neden risk alsın senin için?

Kanun demişki; eğer değişiklik yapılmışsa araçta, trafiğe çıkmasında mahsur varsa trafikten men et. Yok trafiğe çıkmasında mahsur yoksa uyarıp gönderebilirsin, ya da ceza yazıp 15 gÜn sÜre verip öyle de gönderebilirsin. İşte burası memurun insiyatifine kalmış. İster ceza yazar gönderir isterse uyarıp gönderir. Ben olsam ayarına yazardım mesela. özellikle şeker kırmızı tdci titanium x focusu olanlara.. En orjinal hali ile bile yazardım. Uğraşsın iptal ettirsin.. :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.