Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

LED DLR'den Ceza Yemeyin

Hasan K.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar ;

Biliyorsunuz bu sonradan takılan Ledler için sis farı adı altında ceza kesilebiliyor. Bunlarla ilgili biri bu işin peşine düşmeş. Sonuca ulaşmış. Sonradan Led DLR setleri takan arkadaşlar için.. :D Yazılara dokunmadın kopyalayıp koyuyorum.. :)

"sciroccom.com forumundan alıntıdır ;

Bildiğiniz üzere bazı trafik memurları ceza bahanesi ararken R-Ledlerimize sis farı deyip ceza yazmakta... :D

üyelerimizden Deniz Ethan , bu cezayı yedikten sonra bu işi mahkemeye kadar götürmüş ve R-Led'in sis farı olarak geçmediğinin mahkemece onaylanmasından sonra gidip aynı memuru bulup " Noooldu haaa !!! noooldu " :) diye seslenmiş (he tabi değer mi bu kadar uğraşa .. bilemedim valla ; :)

Kendisi gemide 56 kbps hızda net'e girdiğini daha doğrusu giremediği için benden rica etti , mahkeme kararını sizinle ben paylaşıyorum ... İşine yarayan üyelerimiz olabilir diye ...

Deniz'e de buradan teşekkür ediyoruz bu sağduyu davranışı için ve freeshoptan geçerken aramasını bekliyoruz :D

Mahkeme Kararı aşağıdadır ...."

:D:)

imagescanned13012012at1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2918 SAYILI Karayolları trafik kanunu

ARAÇLARIN TEKNİK ŞARTLARA UYGUNLUĞU:

Madde 30 -
AraÇların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.

a) (Değişik bent: 21/05/1997 - 4262/4 md.) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araÇları kullanan sürücüler 72 tl para cezası yazılır.Ayrıca eksiklikler giderilince ye kadar trafikten men edilir.

IŞIKLARIN KULLANILMASI

Madde 64 /1-b/1

1. Gece sis ışıklarının; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması.yakan sürücülere 72 tl para cezası yazılır.

kanunu bilirseniz kimseyle atışmadan mahkeme mahkeme uğraşmadan güvenli bir şekilde seyahat edebilir siniz?

Yukarıdda örnek te trafik polisi mad.30/1-a maddesinden ceza yazması gerekirken mad.64/1-b/1 den yazmıştır..SonuÇta ABD de yada MUZ cumhuriyetin de yaşamıyoruz herkes kafasına göre ampul takamaz..

Ayrıca görevini yapmakta olan memura nolllduu mollduu gibi laflar bu formdaki kişilere yakışmaz..''nolllduu''diye bağırırsın memura, daha sonra 100 m gidersin bir kaza yaparsın yine can havli ile 155 i ararsın sonra dediklerinden pişman olursun...

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2918 SAYILI Karayolları trafik kanunu

ARAÇLARIN TEKNİK ŞARTLARA UYGUNLUĞU:

Madde 30 -
AraÇların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.

a) (Değişik bent: 21/05/1997 - 4262/4 md.) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araÇları kullanan sürücüler 74 tl para cezası yazılır.Ayrıca eksiklikler giderilince ye kadar trafikten men edilir.

IŞIKLARIN KULLANILMASI

Madde 64 /1-b/1

1. Gece sis ışıklarının; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması.yakan sürücülere 74 tl para cezası yazılır.

kanunu bilirseniz kimseyle atışmadan mahkeme mahkeme uğraşmadan güvenli bir şekilde seyahat edebilir siniz?

Yukarıdda örnek te trafik polisi mad.30/1-a maddesinden ceza yazması gerekirken mad.64/1-b/1 den yazmıştır..SonuÇta ABD de yada MUZ cumhuriyetin de yaşamıyoruz herkes kafasına göre ampul takamaz..

bu takılan kafasına göre ampul değil standart donanımda geÇen R-Line Led diye bahsedilen gündüz farlarıdır. Aynısı set iÇin de geÇerlidir. Ayrıca maddede gündüz farları hakkında bir yazı geÇmemekle beraber bunlar zaten teknik olarak herhangi bir problmeme neden olmayan araÇ sistemiyle uyumlu(far anahtarıyla Çalışan) bir sistemden bahsediyoruz.. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu takılan kafasına göre ampul değil standart donanımda geÇen R-Line Led diye bahsedilen gündüz farlarıdır. Aynısı set iÇin de geÇerlidir. Ayrıca maddede gündüz farları hakkında bir yazı geÇmemekle beraber bunlar zaten teknik olarak herhangi bir problmeme neden olmayan araÇ sistemiyle uyumlu(far anahtarıyla Çalışan) bir sistemden bahsediyoruz.. ;)

bunun standartını kim belirliyor..trafik te bilmem kaÇ bin kelvin lik lambalar var karşıdan gelen adamı kör ediyor...bende styla plus var..orjinalinde led ışık yok..ben taktım neye göre titanıumlara göre mi takıÇam yoksa başka bir aracın özelliğine göre mi? fabrika Çıkışına bakılır eğer bunlarda yok ise modifiye ye girer.... oğuz mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunun standartını kim belirliyor..trafik te bilmem kaÇ bin kelvin lik lambalar var karşıdan gelen adamı kör ediyor...bende styla plus var..orjinalinde led ışık yok..ben taktım neye göre titanıumlara göre mi takıÇam yoksa başka bir aracın özelliğine göre mi? fabrika Çıkışına bakılır eğer bunlarda yok ise modifiye ye girer....

sizin bahsettiğiniz Çok farklı birşey. Biz sizle aynı şeylerden bahsetmiyoruz. Siz sislere merceksiz farlara takılan zenonlardan bansediyorsunuz, ben sadece göze hoş gelen, aracın bütün sistemleriyle uyumlu Çalışan normal farlar yanarken kısık bir şekilde yanan komplike bir sistemden bahsediyorum.Ki zaten bulunduğu mekan ve aydınlatma alanı asla sizin dikiz aynanızdan görebileceğiniz bir şekilde değil! Yanlış anlamayın bunlar göz alan felan aynalardan gözünüze giren 6000-8000k zenon farlardan değil.. ;) Bahsettiğim şey şu mesela(sislerle farın arasında duran Led kısım)... ;) Hatta Cem bey takmıştı galiba focusuna. Bi-Xenonları alınca söktü galiba.. :)

2637v6g.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizin bahsettiğiniz Çok farklı birşey. Biz sizle aynı şeylerden bahsetmiyoruz. Siz sislere merceksiz farlara takılan zenonlardan bansediyorsunuz, ben sadece göze hoş gelen, aracın bütün sistemleriyle uyumlu Çalışan normal farlar yanarken kısık bir şekilde yanan komplike bir sistemden bahsediyorum.Ki zaten bulunduğu mekan ve aydınlatma alanı asla sizin dikiz aynanızdan görebileceğiniz bir şekilde değil! Yanlış anlamayın bunlar göz alan felan aynalardan gözünüze giren 6000-8000k zenon farlardan değil.. ;)

sanırım dediğiniz bu lambalar pardon..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın donanımını artırmak suç mu bilmiyorum ama, sonradan abs, hava yastığı gibi donanımlar eklenirse muayeneden geçmiyor.

Mesela Cem bey'in titanium donanımlı aracına sonradan X pakette sunulan fakat orjinal olan bi xenon ve led uygulaması yapıldı. Bence bunun herhangi bir zararı yoktur. Sıkıntı çıkarsa da T.C. Mahkemeleri sorunu halleder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oğuz bey, şu audi lerdeki standart farların içinde bulunan ve insanların ilk çıktığında vaaaooovv diye tepki verdikleri ledler var.

Bu scirocca daki de aynısı, yani tek fark audilerde farların içine yerleştirilmiş, scirocco da tampona monte edilmiş. Hatta Mercedes bile tampona monte etmiş. Bir fark yok.

O polisin iş güzarlığı, Scirocco tipinden yemiş yani o cezayı ben öyle anladım bu işi. Hani modifiyeye kıl polislerimiz var ya, bu da onlardan birisi galiba,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orjinal ve ayarlanmış ürünlerde sorun olmaz zaten

Buarada bunun yapılmasındaki sebep, amaçsız şekil olsun diye heryeri led'lerle döşeyenler..

Bunun ayrımını kim nasıl hangi vakit'de yapacak..

Hepsi yasaklanır olur biter, ne zaman akıllı mantıklı toplum olur gerekli yerlerde doğru kullanılır o zaman bu yasaklar olmaz..

Kurunun yanında yaş yanacak..Yapacak bişey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oğuz bey, şu audi lerdeki standart farların içinde bulunan ve insanların ilk çıktığında vaaaooovv diye tepki verdikleri ledler var.

Bu scirocca daki de aynısı, yani tek fark audilerde farların içine yerleştirilmiş, scirocco da tampona monte edilmiş. Hatta Mercedes bile tampona monte etmiş. Bir fark yok.

O polisin iş gÜzarlığı, Scirocco tipinden yemiş yani o cezayı ben öyle anladım bu işi. Hani modifiyeye kıl polislerimiz var ya, bu da onlardan birisi galiba,

Anladım ..Gece araba araba sÜren kişileri sinir eden bazı lambalar var ilk etap ta ben de onları zannettim.audi led bence çok şık ve göz almıyor.ama kalkıp bu led i şahin vs basit arabalara takarlarsa ışıklarda yan san. ise emin olun bunlar diğer şöforleri rahatsız eder...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizin bahsettiğiniz Çok farklı birşey. Biz sizle aynı şeylerden bahsetmiyoruz. Siz sislere merceksiz farlara takılan zenonlardan bansediyorsunuz, ben sadece göze hoş gelen, aracın bütün sistemleriyle uyumlu Çalışan normal farlar yanarken kısık bir şekilde yanan komplike bir sistemden bahsediyorum.Ki zaten bulunduğu mekan ve aydınlatma alanı asla sizin dikiz aynanızdan görebileceğiniz bir şekilde değil! Yanlış anlamayın bunlar göz alan felan aynalardan gözünüze giren 6000-8000k zenon farlardan değil.. ;) Bahsettiğim şey şu mesela(sislerle farın arasında duran Led kısım)... ;) Hatta Cem bey takmıştı galiba focusuna. Bi-Xenonları alınca söktü galiba.. :)

2637v6g.jpg

bu resimlerde ki led ışıklar fabrika Çıkışlı sizin de dediğiniz gibi bunlara ceza yazmak Çook komik..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.