Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift 6000de Uyarı Verdi

Arda P.

Soru

6477 kmdeki aracımda bugün çalıştırdığımda vitesi p konumuna alın uyarısı geldi,cam kapı açıktı,ondanmı acaba dedim kapattım yine geldi,3 haftadır yatıyordu bugün azıcık kendine gelsin diye çalıştırdım.Ne yapayım yarında böyle derse? Hareket edeyim mi? Parkta bırakayım mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Araç yatıyorsa çalıştırılmaması daha iyi. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam 10 ya da 15 günü bulunca yüksek akü koruma devreye giriyor (Kapılar uzaktan kumanda ile açılmıyor vs). Çalıştırılırsa da biraz hareket ettirmeli ki hiç değilse tekerlekler yer değiştirsin.

Tabi, 3-5 ay yatıyorsa sürekli, zaten o araca ihtiyaç yok demektir :) 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Ozan Kar yazdı:

kaynak? kişisel fikirlerinizi yazdığınız mesajlarınıza "bence" ekleyin derim.

focus ta yazmayabilir ama eski aracım hyundai era kılavuzunda vardı diye hatırlıyorum..

--1 dakika sonra eklendi--
13 saat önce, Erdoğan G. yazdı:

Neden mesela? Şirket aracı olan çoğu insanın aracı haftada 1 çalışıyor. Benim aracın biri de 1 hafta 10 gün kapalı garajda yattığı oluyor.

herhalde yağlar iyice aşağı süzüldüğünden ilk çalıştırma aşınması fazla oluyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Araç yatıyorsa çalıştırılmaması daha iyi. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam 10 ya da 15 günü bulunca yüksek akü koruma devreye giriyor (Kapılar uzaktan kumanda ile açılmıyor vs). Çalıştırılırsa da biraz hareket ettirmeli ki hiç değilse tekerlekler yer değiştirsin.

Tabi, 3-5 ay yatıyorsa sürekli, zaten o araca ihtiyaç yok demektir :) 

bende bi türlü devreye girmedi o, 3 hafta yatırdım galiba en uzun hep kumandayla açıldı. 2 kere alakasız yerde (yarım saat - bir saat beklemeyle) açılmadı kumandayla.

Şimdi, Mehmet Demir yazdı:

focus ta yazmayabilir ama eski aracım hyundai era kılavuzunda vardı diye hatırlıyorum..

evet hocam focusta yazmıyor böyle bir şey. 3 gün çok kısa, 1dk anlamsız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ozan Kar yazdı:

evet hocam focusta yazmıyor böyle bir şey. 3 gün çok kısa, 1dk anlamsız. 

az önce era kılavuzuda buldum, üç ve gün aramalarım sonuçsuz kaldı..belki o dönemde servis elemanı söylemişti.. şimdi tüm kılavuzu okumayayım  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mehmet Demir yazdı:

az önce era kılavuzuda buldum, üç ve gün aramalarım sonuçsuz kaldı..belki o dönemde servis elemanı söylemişti.. şimdi tüm kılavuzu okumayayım  :)

hyundai bu tip şeyleri abartıyor galiba. sonatanın kapı içinde turbo için ilk çalıştırmada ve stop etmeden önce rölantide bekleyin diye uyarı vardı yanlış hatırlamıyosam. başka bir araçta duymadım görmedim böyle bi uyarı :) gereksizliğini ayrıca savunuyoruz tabi ama konu yeterince saptı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski nesil dizel araçlarda ustalar; uzun yoldan gelindiğinde ya da motorun performanslı kullanıldığında stop etmeden önce 1-2 dk rölantide çalıştırın derlerdi. Büyük hacimli motorlu kamyon vs. kullanan şoförlerin yaptığını biliyorum. Motorun ve turbonun daha yavaş soğuması için olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Erhan Erten yazdı:

Usta aracında sıkıntı yok merak etme. Kendimde de denedim vites p dışında ise el freni çekik be ayağın frende olmadan kapını açarsan uyarı veriyor

aynı tepki benim araçta da deneyince oldu, normal bir uyarı muhtemelen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.