Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Mondeo 2013 (USA - Yeni Ford Fusion 2013) Resmi olarak Tanıtıldı !

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yeni Mondeo en azından dış tasarımı ile gerçekten övgüye değer ve bence hiç bu kadar güzel olmamıştı.

Aslında dikkatli bakınca pek çok aracı görmek mümkün: Aston Martin, Jaguar, Mitsubishi, belki Citroen C5, Volvo.

Ama tüm bu anımsatıcı unsurlara rağmen bu haliyle çok kişilikli ve özgünlüğü vurgulayan bir tasarıma sahip.

önden bakınca dev panjur belirleyici unsur ve buna Ford'un yeni yüzü olarak alışmamız lazım. Focus ST'de de buna vurgu var, ve xx.kez yazıyorum 2014 yılında makyajlı gelmeye başlayacak Focus'larda bu yüz olacak. :)

Yanlara doğru uzayan çatık kaşlı farlar, panjuru alta doğru tamamlayan havalandırma girişleri, yana doğru açılımı vurgulayan sis farlarını barındıran ve altta spoyler dudakları ile bütünleşen bölümlerle önden görünüş bence sınıfının en dikkat çekici ve güzeli.

Yandan bakınca da vurgulu omuz ve etek çizgileri, kapıya alınmış aynalar, yatık ve alçak cam çerçevelemesi son derece dinamik bir çizgi sunuyor,

Arkada da simetrik yapı, bagaj üstü mütevazi spoyler, kaş şekilli stoplar ve egzos çıkışları ile çok hoş bir bütünlük sağlanmış.

İki eleştirim var, ilki sürücü kabininin yandan oldukça basık görünmesi, kesin karar için canlı görmek lazım, ancak arkada oturan uzun boyluların baş serbestliği konusunda bazı endişelerim var.İkincisi de arka bagaj/tampon tasarımında muhtemelen aerodinamik kaygılardan oluşmuş altta bolca girinti çıkıntı olması.

Yalnız iç tasarımda sıkıntı var, orta konsol iyi ama, gösterge paneli maalesef olmamış, öncelikle çin'den gelme oyuncaklar gibi fazla yanarlı dönerli, ayrıca devir saati çok eğreti durmuş, tabii bu yorumumu Fusion'a göre yapıyorum, Amerikan zevki bir başka oluyor, umarım Mondeo farklı olur.

Yine de tümünü değerlendirmek gerekirse benden :) ve :D

Motor olarak bence giriş düzeyi direkt 1.6 EB ile başlamalı, yanına 1.6 TDCi'de olabilir.

Tasarımda Türk asıllı Murat Güler'in de etkin olduğunu da hatırlamak lazım.

İlk fırsatta yollarımızda görmek dileği ile...

Mondeo2013.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence 70 li 80 li yıllardaki araba modellerine dönüş var..cünkü uzun süredir araba modellerinde kaput sade ve birkaç cizgi oluşturularak yasa düz bir satıh üzerindeyken 2012 yıllardaki tüm modellerde artık kaputun arabanın görünüşüne kattığı değerin farkına varıldı ve daha simetrik rüzgar yollarının oluşturulduğu çizgilerle arabalar daha kaslı ve görüntüsü daha tok bir hale getirildi diye düşünyorum...bilmem belkde yanılıyorumdur...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yavaştan kamuoyu oluşturuyorum, F III tasarım olarak hayal kırıklığıydı benim için ama ilerdeki seçeneklerim arasında bu makina da olabilir.

Ben de diyorum ki 2014 başına Focus ahanda böyle bir şey olacak (bakmayın bu fişli):

01-ford-focus-electric-ces-live-1294411049.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arabayı tahminimce 1.6 TCDİ motorlusunu min 90-95 bin tl den piyasaya çıkar.

Bu da çok büyük bir rakam.

Sonuçta Focus 3 ün 75 bin tl lik fiyatını göz önüne alırsak. Umarım fiyatı uygun tutulur da, piyasada sıklıkla görülen bir araba olur. Bu tasarımla ve uygun fiyat politikasıyla kendi sınıfının satış rekorlarını kırar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Autoexpress muhabirinin Detroit yorumları:

Nelerden bahsediyor derseniz...

- Komple yeni bir platform

- Eski modelle aynı ebadlarda ama daha alçak

- 1.6 ve 2.0 dizel ve benzinli turbo motorlar (şükür atmosferikler bitmiş)

- İç mekan kalitesi ve tasarımı göz dolduruyor, dokunmatik ekran, Ford Sync

- Arka bacak mesafesi aynı, yani geniş, ancak baş mesafesi uzun boylular için sıkıntılı olabilir

- Süspansiyon da elden geçmiş, gövde %10 daha az esnek ve direksiyon sistemi de daha direkt hale getirilmiş

- Passat CC'ye rakip bir Coupe versiyonu da düşünülüyormuş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben anlamadim bu fotograflardaki gosterilen model mondeo sanirim fusion bu segment bir araba bile degil

Efe konunun başında da Baran yazmıştı,

Ford kafa karıştırmaya bayılıyor Mondeo'yu ABD'de Fusion diye satıyor, sanki başka isim kalmamış gibi...

Mondeo'da bunun eş değeri olacak!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.