Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III Aux Bağlantısı, External Aygıt bağlama hk.

Önerilen Mesajlar

Dediğiniz gibi bende keşke dedim. Benim eski arabam 2010 Model Fiesta idi. Vites Kolunun önündeki konsolda mevcuttu. Bir alt sınıf araçta mevcut olan bir donanımın ve http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/ic-tasarim sitesinde standart donanım olarak görünen girişin olmayacağını düşünemedim.

Sonuçta USB girişi mevcut fakat Analog giriş yapmam gereken durumlar oluyor. İpad ile ve özel araç takip sistemi için AUX'a ihtiyaç duymuştum.

Sonuçta ipad ile müzik çalar, internet, navigasyon ve bir çok özel yazılımı sesli olarak kullanma konusunda sıkıntı olacaktır.

Sonuçta her iki yılda bir araç değiştiren kişi olarak tecrübe oldu..

http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/surus-deneyimi

mp3 bahsi geçen sayfada aux değil usb girişinden bahsediliyor; o da standard olarak belirtilmemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Torpidoyu sökmeden arkasını fotoğraflayıp aux soketini göremeyince (Yakup'un da söylediğini aklımda tutarak) USB nin olduğu yere yöneldim. Kol dayama olması gereken yer bizde (style) boş. USB nin bağlandığı plastik parça ayrı olarak kolay çıktı.Umutlarım boşa gitti, çünkü sadece USB kablosu vardı. Aux soketi yoktu. Konsolun arka tarafında oval delikli civata bağlantısı görünce hemen söktüm. Ama kolay kalkmayınca (parçalı olmasına rağmen önlere kadar bütün olarak oynuyor) bıraktım. Yan plastikleri biraz aralayarak cepfoto ile içersini röntgenledim. Yine hayal kırıklığına uğradım. Aldığım jaka takılacak bir soket yoktu. Vitesin altlarında usb kablosununda girdiği büyükçene bir soket var. Sanırım aux için bu girişlere ayrıca kablo çekilmesi gerek. 2012 ikinci çeyrek focuslardan alıp aux taktıran olursa bizimle paylaşsın lütfen.

Turuncu soket çakmak için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...
10.03.2013 - 03:51 tarihinde, Ali Er yazdı:

Torpidoyu sökmeden arkasını fotoğraflayıp aux soketini göremeyince

Ali bey paylaşımlarınız için teşekkürler bende sizin gibi aux girişin nerede olduğunu bulmaya çalışanlardanım.

sonunda bu işin kaynağından gelmek lazım olduğunu düşündüm ve müzik sisteminin soketine baktım.

Aux giriş için 17 nolu pin sol(+) 18 nolu pin sağ(+) 6 nolu pin ise ground yani (-) soketin çıkışında bu uçlar boşta o yüzden hiç kablo aramadan, bahsettiğim bu pinlerden kablo çıkartmalısınız.

Hoş kabloları çıktıkdan sonra müzik sistemi buna imkan verecekmi bu "?"

çünkü aux düğmesine bastığınızda hemen usb ye takılı olan flashı görüyor. bir alt menü yok. umarım yardımcı olmuştur.

19 nolu pin için "AUX 2 OUT SHIELD" yazıyor. bu nedir bilmiyorum. 2 nci bir çıkışmı var

26.01.2014 - 20:05 tarihinde, Murat Sertcakan yazdı:

Aux giriş için 17 nolu pin sol(+) 18 nolu pin sağ(+) 6 nolu pin ise ground yani (-) soketin çıkışında bu uçlar

aux pinler1.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
03.01.2012 - 14:34 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Hayır, Trend donanımda bu girişler bulunmamaktadır.

-Araç alırken bunu ve giriş yerlerini araştırmadınız mı ?

Ford size iyilik bile yapmış oldu :) aux girişi yok çünkü

TrendX de var aux fakat sizin yazınızda belirtilmemiş ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar konu ile ilgili yazıları okumaya devam ediyorum

bu arada sormak istediğim bir sorum var lütfen cevaplarmısınız

2011 ford focus comfort da AUX girişi varmi şimdiden teşekkürler

Torpidoyu açıp bakarsanız çok iyi olur :) sol üst bölümüne.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

android cihazda SPOTFY adlı programı kullanıyorum müzik dinlmek için ve malesef program ne iphoneda nede androidde usb çıkış desteklemiyor. bu sebeble 3.5mm AUX şart. bu gidişle müzik sistemini kökünden değiştireceğim (bluetooth bağlantısı için)yada oturup bütün spotify daki şarkıları tek tek mp3 olarak indireceğim usb çubuğa atacağım  :D

Altıner Boyacıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

2012 trend aracımda usb girişi torpidoda. aux girişi yok ama usbnın yanında yeri var. 3-5 kuruşa bakıp takmamışlar ne yapalım. Teybi de biraz inceledim. aux'a ilk bastığımızda direk takılı olan usb karşımıza geliyor ama ikinci kere bastığımız da da usb devreden çıkıyor ve ses vermiyor bana göre bu demektir ki aux'u taktırırsan teyple uyumlu çalışabilir.

Bugün sis lambası taktırırken elektirikçime biraz kontrol etmesini söyledim aux için ama arada kaynadı.

Aux bence çok gerekli, inşallah taktırabilirsem ve uyumsuz çalışırsa önümüzdeki günlerde bahsederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 trend aracımda usb girişi torpidoda. aux girişi yok ama usbnın yanında yeri var. 3-5 kuruşa bakıp takmamışlar ne yapalım. Teybi de biraz inceledim. aux'a ilk bastığımızda direk takılı olan usb karşımıza geliyor ama ikinci kere bastığımız da da usb devreden çıkıyor ve ses vermiyor bana göre bu demektir ki aux'u taktırırsan teyple uyumlu çalışabilir.

Bugün sis lambası taktırırken elektirikçime biraz kontrol etmesini söyledim aux için ama arada kaynadı.

Aux bence çok gerekli, inşallah taktırabilirsem ve uyumsuz çalışırsa önümüzdeki günlerde bahsederim.

Benim aracımda var ama inan ben daha bir kez kullanmadım 13 ayda :) .Usb varken bence gerek kalmıyor.Takacağın cihazın şarjıyla uğraşması bir dert sesin basını tizini tutturmaya çalışmak bir dert.Ben olsam hiç elletmezdim usb varsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracımda var ama inan ben daha bir kez kullanmadım 13 ayda :) .Usb varken bence gerek kalmıyor.Takacağın cihazın şarjıyla uğraşması bir dert sesin basını tizini tutturmaya çalışmak bir dert.Ben olsam hiç elletmezdim usb varsa.

cihazın şarjı sorun değil de bas, tiz işi gerçekten büyük sorun gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.