Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III Aux Bağlantısı, External Aygıt bağlama hk.

Önerilen Mesajlar

Kusura bakmayın ama tasarım hatası demek pek doğru olmuyor, çok çok bana kullanışlı gelmedi diyebilirsiniz.

Bence gayet doğru bir yerde gözden uzak ve çarpma vurma ve yürütülmeye karşı güvenli bir ortamda. Konsolda dolaşan bir ipod ne kadar mantıklı olurdu, bir de onu düşünün, hele ki büyük şehirlerde doğrudan hırsıza davetiye çıkarmak demek.

Ben yerinden çok memnunum, takmam çıkarmam birkaç saniye alıyor ve gözden ırak kalması da çok işime geliyor.

Volkan Bey torpido gözünde USB girişi var mı aracın, biri varsa diğeri de olmalı sanki diye düşünüyorum da...

Ayrıca araç seçim kriteriniz de ilginç geldi bana, piyasada çok fazla AUX girişi olan araç yok, şimdiden bir ön araştırma yapmanızda yarar var.

Ford'un teknik desteğine gelince, kuşkusuz kusursuz değiller ama ben son yıllarda müşteri memnuniyetine yönelik olumlu bir çabayı fark ediyorum.

Aux girişi olan seçeceğiniz olası koskoca başka bir markanın servis desteği ve müşteri memnuniyeti düzeyini de şimididen araştırmalarınıza eklemenizde yarar var.

Cem Bey,

USB mevcut. AUX bağlantı kablosu ve soketi yoktur. Ben 6 yıldır ford kullanıyorum. İlk defa müsteri hizmetleri ile irtibata geçtim fakat bir çaba göremedim.

Size göre kullanışlı bana ve bir çok kullanıcıya göre tasarım hatasıdır. Bunu sorgulanın gereksiz olduğunu anladım. Ben Almanya'da 3 yıl makina tasarım mühendisi olarak çalıştım.

Tabiki Ford mühendislerine hata yaptı demek yanlış olur fakat sağ kol dayaması biraz daha yükseltilirse, hem kol dayaması olarak kullanılırdı hemde içerisine konulacak bir Aux & USB girişi mükemmel olurdu.

Sadece benim fikrim. Yürütülme durumunda gelince kapalı bir kol dayamasının altında ipod aracak kişi torpidodan da yürütür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İPAD inizi usb kablosu ile aracın müzik sistemine bağlayabilirsiniz...Aynen İphone gibi...Hatta şarj bile edebilirsiniz..Ayrıca Bluetoothu kullanarak ipadinizdeki müzikleri aracınızın müzik sisteminden kullanabilirsiniz...Aux kablosu girişine gerek bile yok bluetooth varken....

ipad gibi işletim sistemi kullanan cihazlar USB girişine bağlandığında çalışmaz. Testini de yaptım. İşletim sistemi yüklü cihazlar en azından ipad USB girişi ile çalışmamaktadır. Bu nedenle işletim sistemi olan cihazları analog olarak bağlayabilirsiniz. Analog giriş için AUX gereklidir.

Ayrıca iphone'u USB girişine bağlayıp kullan bir kişi de görmedim.

Bluetooth özelliğine gelince malesef aracımda bluetooth özelliği yoktur. Bluetooth özelliği olsa zaten kablosuz olarak senkronizaston yapabiliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence kablo ile falan hiç uğraşmayın zira onların dediği gibi sonradan yapılabilir birşey değil. USB zaten direk bluetooth modülünden geliyor. Dolayısı ile bluetooth suz onu zaten yapamazsınız. Bluetooth modülünü araştırıp onu temin etmeye uğraşın bence. Tüm sorunlarınızı kökünden çözecek cihaz o zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belirtilmiş zaten ben yazıyı KATALOG'dan aldım, donanım listesinde zaten hiç bahsedilmemiş bile...

Yani hata yok olsa bile titanium & style 'ler de var yazılmaması hata...

Hocam ben sizinle aynı fikirde değilim. Gönülden Ford markasına bağlanmış ve markaya toz konduramıyor olabilirsiniz. Olaya reel olarak bakmak lazım bence.Zaten size gönderdiğim sitede hangi modellerde standart veya değil belirtilmemiştir. Sadece AUX girişinin standart olduğu belirtilmiştir.

Neyse OTOKOç yaptığı hatanın farkına vardı ve OTOKOç istanbul istinye Ford Servisine aracı getirmemi ifade etti. İlgili bağlantıyı bedelsiz olarak yapacaklar. İlginiz için teşekkürler.

Aynı durumda olan kişiler varsa madur olmaması için satın alıdıkları Bayi ile ya önceden görüşsünler yada benim gibi aldıktan sonra farkına varanlar hakkını arasın.. Yada Ford İnternet sitesindeki standart donanım özelliklerini değiştirsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ipad gibi işletim sistemi kullanan cihazlar USB girişine bağlandığında çalışmaz. Testini de yaptım. İşletim sistemi yüklü cihazlar en azından ipad USB girişi ile çalışmamaktadır. Bu nedenle işletim sistemi olan cihazları analog olarak bağlayabilirsiniz. Analog giriş için AUX gereklidir.

Ayrıca iphone'u USB girişine bağlayıp kullan bir kişi de görmedim.

Bluetooth özelliğine gelince malesef aracımda bluetooth özelliği yoktur. Bluetooth özelliği olsa zaten kablosuz olarak senkronizaston yapabiliyorsunuz.

İphone da da işletim sistemi var ve aynen ipaddekinden...Ben usb den bağladım iphonumu...Gayette güzel çalıştı...İpadin belki olmuyordur onu bilmiyorum....

Bu arada aux bağlantısı en alt donanımda dahi var ama sanırım sizinkinde unutulmuş...Düzelteceklerine göre sorun yok......

Bora A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apartmandaki komşumuz ilk taşınıp park yerinde karşılaştığımızda merhabadan sonra garaj kumandası arabada bırakma mp3 player sanıp camı kırıyorlar benimkini kırdılar dediğinden ve yol üstünde önceki günlerden kalma cam parçaları görüp durduğumdan dolayı usb girişinin torpidoda olması gayet mantıklı bence.

Kol dayamanın ya da benzeri bir kapalı bölmenin içine konulsa işlevli olabilir gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu konuyu uzatmadan son birşey söyleyeyim.. orada olması güvenlik açısından mantıklı, doğrudur. ama işlevsel değil.. ama bu mantık ve işlevselliği buluşturabilen markalar var. hem de focus'tan daha aşağı kalitede marka ve modeller, veya eşit sayılabilecek modeller. yani tasarlarken hem ergonomik, hem güvenli tasarlanabilirdi. ben bunun için tasarım hatası diyorum. yoksa torpidoda olmasının illaki mantıklı bir açıklaması vardır. gıcıklık veya aptallık yapmaya çalışsalar bagaja da koyabilirlerdi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apartmandaki komşumuz ilk taşınıp park yerinde karşılaştığımızda merhabadan sonra garaj kumandası arabada bırakma mp3 player sanıp camı kırıyorlar benimkini kırdılar dediğinden ve yol üstünde önceki günlerden kalma cam parÇaları görüp durduğumdan dolayı usb girişinin torpidoda olması gayet mantıklı bence.

Kol dayamanın ya da benzeri bir kapalı bölmenin iÇine konulsa işlevli olabilir gibi geldi.

kesinlikle katiliyorum torbidoya ipod u birakabiliyorum obur turlu calarlar calmalarida bi yere kadar cami kirmalari onemli bencede kol dayamanin icinde olmali zaten sanirim touch sistemi tanitilirken bu girisler kol dayamada tanitildi

Yanlız benim telefonum blackberry 9500 storm onu bagladigimda rehberi aktarmadi bu konuda yapmama gerekn baska bir ayar mi var yoksa telefon mu desteklemiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey ile aynı düşüncedeyim.. usb girişinin yeri torpidoda ve olabilecek en güzel yerde.. vatan dan 4 gb toshiba usb aldım, seçtiğim şarkıları attım içine, taktım usb yi, kapattım torpidoyu.. gözden uzak, mis gibi, ekrandan istediğim şarkıyı seçiyor dinliyorum.. AUX girişinin ise ne olduğunu bilmiyorum, ama usb girişinin yanındaki kulaklık girişi değil ise, yuvarlık bir giriş var.. başka da giriş görmedim..

HARUN USTA;.. kahramanmaraş ford kemak ta yıllarca çalışmış, bir çok ödül almış, bilgili, çok değerli bir usta.. bir yıl kadar önce forddan ayrılmış,kendi işini kurmuştu.. 2000 focusumu da sürekli ona götürüyordum.. dün yeni focusumu götürdüm bir görsün incelesin diye.. anahtarı verdim, şöyle bir tur attık.. inceledi.. motor kaputun açtı, eğildi, motorun yanından alt taraflara doğru, uzun uzun şanzımanda biryerlere baktı daldı:).. bir yandan da elindeki üstüpü ile eski alışkanlığı, sürekli bir yerlerin tozunu almaya devam etti..

abi yorum dedim??,,, "FORD KENDİNİ AŞMIŞ".. üst segmentle aynı kalitede neredeyse dedi... hoşuma gitti, gururumu okşadı...

birkaç soru daha sordum, rodaj, 1500 km bakımı vs vs, motoru zorlama konusu.. nasıl biliyorsan,biniyorsan öyle kullan dedi.. biraz daha sohbet ettik ayrıldım..

saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.