Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III Aux Bağlantısı, External Aygıt bağlama hk.

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

OTOKOÇ firmasından 22.12.2011 de 2012 model Ford Focus Trend satın aldım. Ses sistemi iÇin Standart donanım olarak olması gereken USB girişi var fakat AUX mecvut değil. Ne soketi var nede Kablosu Çekilmiş.

Ford firmasının Müşteri hizmetleri numarası olan 444 36 73 yı aradım. Yaklaşık 3-4 kez telefon aktarımından sonra Net bilgiyi servisin vereceğini bildirdiler. 0262 641 33 33 e yönlendirdiler.

Trend Model aracımdaki AUX girişinin standart donamım olup olmadığı konusunda Ford Servisi de yanıtsız kaldı.

Ben sadece Standart donanım olup olmadığını öğrenmek isterken AUX girişini ekleriz bedelli cevabı ile karşılaştım.

Çok basit bir donanım yüzünden bu kadar efor sarfetmek gerÇekten Ford firmasına yakışmamaktadır. Sadece Standart Donanım Değil demeleri bile yeterli iken kimse cevap verememektedir.

Şahsi fikrim Dünya devi Ford Firmasının USB ve ŞüPHELİ AUX girişini TORPİDO İÇERİSİNE KOYMASI ÇOK SAÇMA VE TASARIM HATASIDIR.

Bu vesile ile bir sonraki aracımın kesinlikle Ford olmayacaktır.

Servis ve Müşteri Hizmetlerinden cevap alamadım :) Bari kullanıcı olarak sizlere yönlendireyim sorumu.. 2012 Focus Trend 'i olan arkadaşlar, sizin aracınızda AUX girişi var mıdır?

önemsememin sebebi ise İpad 2, Çakmak iÇin şarj, ara kablo, AUX uzatma kablosu, İpad sabitleme konsolu, İpad 2 iÇin Navigasyon programı satı aldım. Sadece bir AUX girişi nedeni ile istediğim performasta kullanamayacağım. Çünkü USB girişine İpad bağlanmıyor.

Cevabımız iÇin teşekkürler.

Volkan YILDIRIM

Volkan YILDIRIM tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford usb ve aux girişini siz aldıktan sonra değiştirmedi.. siz almadan önce de oradaydı.. evet, tasarım hatası olduğuna kesinlikle katılıyorum.. usb ve aux girişini neredeyse kullanışsız hale getiriyor orada olması ama böyleyken böyle. keşke almadan önce, sizin için bu kadar önemli olan ve yatırım yaptığınız bir konuyu biraz daha araştırsaydınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet, tasarım hatası olduğuna kesinlikle katılıyorum.. usb ve aux girişini neredeyse kullanışsız hale getiriyor orada olması.

Kusura bakmayın ama tasarım hatası demek pek doğru olmuyor, çok çok bana kullanışlı gelmedi diyebilirsiniz.

Bence gayet doğru bir yerde gözden uzak ve çarpma vurma ve yürütülmeye karşı güvenli bir ortamda. Konsolda dolaşan bir ipod ne kadar mantıklı olurdu, bir de onu düşünün, hele ki büyük şehirlerde doğrudan hırsıza davetiye çıkarmak demek.

Ben yerinden çok memnunum, takmam çıkarmam birkaç saniye alıyor ve gözden ırak kalması da çok işime geliyor.

Volkan Bey torpido gözünde USB girişi var mı aracın, biri varsa diğeri de olmalı sanki diye düşünüyorum da...

Ayrıca araç seçim kriteriniz de ilginç geldi bana, piyasada çok fazla AUX girişi olan araç yok, şimdiden bir ön araştırma yapmanızda yarar var.

Ford'un teknik desteğine gelince, kuşkusuz kusursuz değiller ama ben son yıllarda müşteri memnuniyetine yönelik olumlu bir çabayı fark ediyorum.

Aux girişi olan seçeceğiniz olası koskoca başka bir markanın servis desteği ve müşteri memnuniyeti düzeyini de şimididen araştırmalarınıza eklemenizde yarar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kullanışlılığı engelleyen herşey tasarım hatasıdır bence.. zira bu aracın güvenliğine veya sürüş dinamiklerine ilişkin değil tamamen kullanıcı rahatlığına ait bir donanımdır. hırsızlığa karşı koymak isteyen ford mühendisleri/tasarımcıları hyundai elantra'ya bir baksalar iyi olur.. ben ipod veya mp3 player'dan istediğim gibi geçemeyeceksem ne anladım ki o işten.. öyle olsa zaten bir mp3 cd doldurur (veya birkaç tane) cd'den dinlerim.. Cem Bey maalesef tanımlama açısından size katılamıyorum. dediğim gibi bu tip kullanıcı konforuna ilişkin bütün ayrıntılarda kullanışlı olmayan herşey tasarıma ilişkin bir hatadır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kullanışlılığı engelleyen herşey tasarım hatasıdır bence.. zira bu aracın güvenliğine veya sürüş dinamiklerine ilişkin değil tamamen kullanıcı rahatlığına ait bir donanımdır. hırsızlığa karşı koymak isteyen ford mühendisleri/tasarımcıları hyundai elantra'ya bir baksalar iyi olur.. ben ipod veya mp3 player'dan istediğim gibi geçemeyeceksem ne anladım ki o işten.. öyle olsa zaten bir mp3 cd doldurur (veya birkaç tane) cd'den dinlerim.. Cem Bey maalesef tanımlama açısından size katılamıyorum. dediğim gibi bu tip kullanıcı konforuna ilişkin bütün ayrıntılarda kullanışlı olmayan herşey tasarıma ilişkin bir hatadır..

İyi de Alperen bu bir seçim meselesi, üretici yer olarak orayı seçmiş, ben de çok severek ve doğru yer olarak kullanıyorum bu girişi.

Şimdi hata nerede, işlevsellikte sorun yok, sadece sen yeri beğenmemişsin ben ise çok doğru bulmuşum.

Niye hata olsun....

Neyse canım hata diyorsan hata olsun inatlaşmak derdinde değilim, ama mantığımız uyuşmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İPAD inizi usb kablosu ile aracın müzik sistemine bağlayabilirsiniz...Aynen İphone gibi...Hatta şarj bile edebilirsiniz..Ayrıca Bluetoothu kullanarak ipadinizdeki müzikleri aracınızın müzik sisteminden kullanabilirsiniz...Aux kablosu girişine gerek bile yok bluetooth varken....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İPAD inizi usb kablosu ile aracın müzik sistemine bağlayabilirsiniz...Aynen İphone gibi...Hatta şarj bile edebilirsiniz..Ayrıca Bluetoothu kullanarak ipadinizdeki müzikleri aracınızın müzik sisteminden kullanabilirsiniz...Aux kablosu girişine gerek bile yok bluetooth varken....

Şarj olmayabilir güç farkı var :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.01.2012 - 14:34 tarihinde, YkP CgTy yazdı:

Hayır, Trend donanımda bu girişler bulunmamaktadır.

-Araç alırken bunu ve giriş yerlerini araştırmadınız mı ?

Ford size iyilik bile yapmış oldu :D aux girişi yok çünkü

MP3 ve USB bağlantısı

MP3 çalarınızı sisteme bağlayıp kullanabilmeniz için, AUX girişi standart olarak bulunmaktadır. AUX kablosunun yanı sıra MP3 çalarınızı bağlamak için USB kablo girişini de kullanabilir böylece sadece bellek çubuğundaki ya da MP3 çalarınızdaki müzikleri aracın ses sisteminden dinleyebilirisniz.

aşağıdaki sitede RAHATLIK VE KONFOR bölümüne bakabilirsiniz.

http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/ic-tasarim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence siz aux ve USB konumu için bir sonraki arabanızın tercihini şimdiden belirleyebiliyorsanız zaten o arabayı vakit geçirmeden satın..

Mertol Bey,

Ben AUX girişi olmadığı için tercihlerimi değiştirmekten bahsetmiyorum. Yanlış anladınız. Altı üstü bir aux girişi. Benim sıkıntım tamamen Ford müsteri hizmetlerinin ve OTOKOç'un bana cevap verememesi idi.

Bir çok telefon görüşmesi yaptım ve servise yönlendirildim. Ne telefon görüşmesinde nede serviste standart donanım olup olmadığı bilgisi verilmedi. Sürekli standart donanım olup olmadığını araştırmak için Plaka, Motor numarası vs istendi fakat netice alınamadı.

Standart donamımda olup olmadığını söyleyemem ama isterseniz ücretli olarak AUX bağlantısı ekleriz beni koparttı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MP3 ve USB bağlantısı

MP3 çalarınızı sisteme bağlayıp kullanabilmeniz için, AUX girişi standart olarak bulunmaktadır. AUX kablosunun yanı sıra MP3 çalarınızı bağlamak için USB kablo girişini de kullanabilir böylece sadece bellek çubuğundaki ya da MP3 çalarınızdaki müzikleri aracın ses sisteminden dinleyebilirisniz.

aşağıdaki sitede RAHATLIK VE KONFOR bölümüne bakabilirsiniz.

http://www.ford.com....ocus/ic-tasarim

İyi de ordaki bilgiler genel bilgiler, trend'de yok bu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford usb ve aux girişini siz aldıktan sonra değiştirmedi.. siz almadan önce de oradaydı.. evet, tasarım hatası olduğuna kesinlikle katılıyorum.. usb ve aux girişini neredeyse kullanışsız hale getiriyor orada olması ama böyleyken böyle. keşke almadan önce, sizin için bu kadar önemli olan ve yatırım yaptığınız bir konuyu biraz daha araştırsaydınız.

Dediğiniz gibi bende keşke dedim. Benim eski arabam 2010 Model Fiesta idi. Vites Kolunun önündeki konsolda mevcuttu. Bir alt sınıf araçta mevcut olan bir donanımın ve http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/ic-tasarim sitesinde standart donanım olarak görünen girişin olmayacağını düşünemedim.

Sonuçta USB girişi mevcut fakat Analog giriş yapmam gereken durumlar oluyor. İpad ile ve özel araç takip sistemi için AUX'a ihtiyaç duymuştum.

Sonuçta ipad ile müzik çalar, internet, navigasyon ve bir çok özel yazılımı sesli olarak kullanma konusunda sıkıntı olacaktır.

Sonuçta her iki yılda bir araç değiştiren kişi olarak tecrübe oldu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.