Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Mca Focus Halojen Kısa Farlarda Yetersiz Aydınlatma Sorunu Ve öneri

Guest Cenk Demirel

Soru

Merhabalar;

Aracımı aldığımdan bu yana kısa farların aydınlatma gücü ve menziliyle başım dertte. Ayar kısmından 0'a getiriyorum yetmiyor. Farların üzerinden ayarlatıyorum yine etkisiz kalıyor. Gece yolculuklarım gerçekten huzursuz ve yorucu geçiyor. Son çare olarak ben de biraz araştırma yaptım ve kriterlerime uygun olduğunu düşündüğüm Philips xtreme vision h7 %130 far ampulünden almaya karar verdim. Bu ürünü kullanan, tecrübe eden oldu mu acaba ? Hakkında ne düşünüyorsunuz ? Görüş problemime bir nebze de olsa fayda sağlar mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Linkini paylaştığın led farlar için bir yorumun varmı

Maalesef yok, Türkiye'ye getiren var mı onu da bilmiyorum.

Geçmişte Çin işi kötü işçilik sorunları yaşayanlar olmuştu, ama son yıllarda çok geliştirdiler.

Sitedeki yorumları iyi ama az sayıda.

Meraklısı kumar oynamak durumunda sanki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Öneriniz için teşekkür ederim. Aslında büyük beklentilerim yok; standart ampullere göre biraz daha net ışık ve bir kaç metre daha ileriyi aydınlatması dışında. Yani güçlü kuvvetli bir bi xenon far beklentim yok açıkçası. Aracım henüz garantili malum, garanti bitse bile xenon kit yaptırmak istesem de cesaret edemiyorum. Bir çok kişi belki yaptırıp sorunsuz kullanıyor fakat teknolojik aletlerde bir şanssızlığım var. En kaliteli yerde de yaptırsam elektronik arızalar vermesinden çekiniyorum. Yani kaş yapayım derken göz çıkarmak istemiyorum açıkçası. Havalar çok kötü olduğu için henüz ampulleri taktırma fırsatı bulamadım. Çok yüksek bir beklentim olmadığı için beni idare edeceğini düşünüyorum. Taktırır taktırmaz standartlara göre nasıl farklar oluştu yahut oluşmadı göreceğim inşaallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sorun bende de vardı far ayarı yaptırdım ve narvanın 80w lık ampullerinden taktırdım. Sonuçtan çok memnunum artık farları 0 konumunda kullanamıyorum karşıdan gelenler sellektor yapıyor 2 kademe düşürüyorum görüş açısıda gayet yeterli oluyor. http://urun.n11.com/ampul/h7-far-ampulu-80w-narva-P88422801

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Muhammet Gür yazdı:

aynı sorun bende de vardı far ayarı yaptırdım ve narvanın 80w lık ampullerinden taktırdım. Sonuçtan çok memnunum artık farları 0 konumunda kullanamıyorum karşıdan gelenler sellektor yapıyor 2 kademe düşürüyorum görüş açısıda gayet yeterli oluyor. http://urun.n11.com/ampul/h7-far-ampulu-80w-narva-P88422801

far reflektöründe bi süre zaman sonra kararmalar yaşayacaksınız. o da görüşü engelleyecek şekilde bir probleme neden olacak. standartın üstünde bir şiddette ışık yayacak sadece bi süre. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Muhammet Gür yazdı:

Hocam fabrikasyon farlar 55w 12v güç çıkışına göre üretilmiş ve bu gücün yaydığı ısıya karşı optimum kullanım ömrüne ayarlı. Bu gücün üzerinde bir değer kullanıldığında ( rakamsal değerin yüksekliğine bağlı ) farın iç kısmı zamanla kararmaya başlayacak ve dünyanın en güçlü ampulünü de taksanız aydınlatmamaya başlayacak. Farlarınızın içi kararmaya başladığında sorunun ampulden kaynaklı olduğuna emin olabilirsiniz. Bu sebeple seçtiğim ve aldığım ürünün 55w 12v olmasına özen gösterdim. Yoksa 100w gücünde ürünler de mevcut ama bu hem aracımın aküsünde problem çıkarabilir, hem karşıdan gelene eziyete dönüşür, hem de farlarımın kullanım ömrünü iyice düşürecektir. Belirttiğim rakamsal değerde, maksimum görüş sağlayan ürünleri tercih etmeye çalışıyorum.  Teşekkür ederim.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

80 watt'ın oluşturduğu ısıyla 55'in ki aynı olmayacaktır. İkisi arasındaki ısı farkını bulup, bu farkın fara etkisini araştırmak lazım fakat 80'lik ampulle çalışan farın daha önce kararmaya başlayacağı kesin bir şey. Ne kadar zaman sonra farı etkilemeye başlar yahut aralarındaki zaman farkı ne olur tecrübe etmeden bilinmez. Ama farın kullanım ömrünün daha geriye çekilmiş olacağı belli. Diğer riskler ise zaten ortada.

Belki fabrikasyon çıkışlı farlar 80 watt'lık gücün yayacağı ısıya karşı da dayanabiliyordur. Ama stok motorlar nasıl ki potansiyelinden daha düşük güçle piyasaya sürülüyor, güç/kullanım ömrü dengesi gözetilerek üretiliyor (emisyon mevzuatı da tabii bunda etken), yüksek ihtimal far mevzusu da böyledir. 80 hatta 100 watt'lık gücün yayacağı ısıya göre üretilmiş olsalar bile, üretici mutlaka tıpkı motorda olduğu gibi optimum kullanım ömrünü hesap ederek bu gücü 55 watt ile sınırlı tutmayı tercih etmiş olabilir. O sebeple aracın hiç bir donanımının yahut parçasının maksimum performansta kullanılmasından yana değilimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Diğer önemli husus ise karşıdan geleni rahatsız etmesi ve güvenlik sorunu oluşturması.  Yoksa üretici bilmez mi yüksek güçlü ampul takmayı. Ayrıca farları düşürerek görüş mesafesini kısaltmak da ayrı bir ironi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet sonunda ürünü aracıma takma fırsatı bulabildim. 1,5 yıldır farlar konusundan çok rahatsızdım. İlk gece karanlık yolda denemeye gerek bile duymadım girdiğim ilk tünelle birlikte. Eski ampullerim takılıyken önümdeki aracın tamponunun orta seviyesine gelen far çizgisi şimdi önümdeki aracın plakasına hatta yer yer bagajın üzerindeki ambleme kadar yükseldi. Işığın rengi çok iyi seviyede, beyaz sarı oranı çok güzel ayarlanmış. Gerçekten öyle memnun kaldım ki anlatamam. Çok şükür bende de bir problem yokmuş. Aracın fabrikasyon ampullerinin ne kadar uyduruk seçildiğini de böylece anlamış oldum. Farlarından rahatsız olan varsa düşünmeden tavsiye edebilirim.

20160920_162653.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Uyduruk dediğiniz ürün OSRAM :) Amacı bir anlamda ömür olduğunu unutmayalım.

Ürünün markasıyla alakalı değil modeliyle alakalı bir durum bu. Her osram aynı performansı göstermiyor. 15 liraya da osram var, 100 liraya da var. Önümü daha iyi mesafede aydınlatacak, aynı zamanda karşıdakini de rahatsız etmeyecek bir ampul takılmadıktan sonra markasının ya da ömrünün ne olduğu pek önemli değil açıkçası. Varsın philips 1 sene idare etsin beni, gider yine alırım yeter ki böyle rahat sürüş yapmama yardımcı olsun. Sonuçta ben markayı da anlıyorum, araç başına 70-80 liralık ampul maliyeti onlara büyük külfet. Ama ampul konusunda da uyduruk markaya değil ama ucuz modele kaçtıkları belli. Neyse çok şükür problemim halloldu. Yorumlarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Ürünün markasıyla alakalı değil modeliyle alakalı bir durum bu. Her osram aynı performansı göstermiyor. 15 liraya da osram var, 100 liraya da var. Önümü daha iyi mesafede aydınlatacak, aynı zamanda karşıdakini de rahatsız etmeyecek bir ampul takılmadıktan sonra markasının ya da ömrünün ne olduğu pek önemli değil açıkçası. Varsın philips 1 sene idare etsin beni, gider yine alırım yeter ki böyle rahat sürüş yapmama yardımcı olsun. Sonuçta ben markayı da anlıyorum, araç başına 70-80 liralık ampul maliyeti onlara büyük külfet. Ama ampul konusunda da uyduruk markaya değil ama ucuz modele kaçtıkları belli. Neyse çok şükür problemim halloldu. Yorumlarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim :)

far çizgisinin değişmemesi gerekirdi, ilginç.

Philips ömür konusunda kötü değil. Puntoda bunun eski serisi var extreme power 6 sene filan olmuştur takalı. Az kullanılıyor ama.

Night Breaker da kullanmıştım o kısa ömürlüydü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.