Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'ünüzü kaç liraya aldınız ?

berkcan çil

Önerilen Mesajlar

Habip senin için yazmadım ki ben...Bazı arkadaşlar sadece duyduklarını söylüyor,ya da öyle düşünüyorlar...Oysa liste fiyatının altına araç satılıyorsa ki satılıyor,bu fiyatın altına ne kadar düştüklerini ve neden o kadar düştüklerini düşünmek lazım...Liste fiyatının altına neden düşerler ? a- Acil Paraya sıkıştıkları içib b- Arabadan soğudukları için c- Başka bir araba almak istedikleri için d- Ev alacakları için e- Ucuza aldığını zannettirip Adamı kerizlemek için... :)) Cevap e şıkkı... :kıhkıh: Her halükarda kerizleniriz,çünkü ne kadar indirim yaparlarsa yapsınlar asla karlarını çok azaltmazlar...Ayrıca model değişimi ya da stok fazlalığı nedeniyle de ucuzlatırlar nispeten..Örneğin Beyaz ya da gri bir f3 almak istiyorsanız o liste fiyatından oldukça düşük rakamlara alabilirsiniz..Ancak az bulunan donanım ve renklerde liste fiyatından fazla düşmezler...Beyaz ve gride sürümden,şeker kırmızı gibi renklerle Titanyum X donanımlarda Takıntı ve Fanatiklikten kazanırlar....Alacağınız araba beyaz gri gibi çok rahat bulunacak bir renkse indirimi için pazarlık gücünüz yüksektir....Olay bu....

Üstad benim mesajın peşinden geldiği için üstüme almışım :) pardon...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün İzmir Otokoç'tan siyah sedan 1.6 TDCi Focus Titanium (Smart+Sunroof) için 62.200 TL fiyat aldım ve daha da aşağıya inmiyorlar.

Burada gördüğüm fiyatlar şaka gibi geliyor. Bunları gördükten sonra bu fiyata alasım gelmiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

plaka işlemlerinde çıkan sıkıntıdan dolayı adana otokoçta şovrum güzeli olarak bekleyen arabamın faturalı fiyatı 49700 1.0 eco. tit.+sp 5k beyaz peşin tanıdık veya diğer indirimlerin hiç biri yok. bilgisayarım bozuldu tv den yazması ayrı bir dert kelime hataları affola.

Merak ettim, bu fiyatın içine MTV, trafik sigortası ve plaka masrafları dahil mi yoksa çıplak 49700 mü? Ben de bugün aracımı Adana otokoçtan teslim aldım. 50000 TL 1.0 EcoBoost Tit. + Smart p. Beyaz 5K Diğer işlemler için de 750 TL harcadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

62 bine c sınıfı araba olmaz :) olmamalı.

bu dizel focus titanyumun 42 bine satıldığını biliyorum ben 3 yıl önce.

3 yıl önce işte o hatta 4 yıl önce :D o zaman para değerliyli şimdi değersiz

Bence de fiyat artışlarını izah etmek çok kolay değil.

Döviz son üç yılda %10 bile artmadı

Enflasyon desen en kaba yıllık %10'larda

ÖTV zammı geldi

Bir de Focus Mk 3 ile bütün dünyada zam yedi

Bütün bunları alta alta yazsam dahi %50 fiyat artışını görmek kolay değil, kabullenmek ise pek mümkün değil.

Bugün asla 60.000 ve üstü para vererek C sınıfı araç dizel dahi olsa almam

Alıcı tepkisini almayarak gösterse eminim fiyatlar bu kadar yükselmez.

Belli ki kolay kazanan ve kolay harcayan bir kesim, ya da kredi kullanınca cebinden çıkmıyor zannedenler var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de fiyat artışlarını izah etmek çok kolay değil.

Döviz son üç yılda %10 bile artmadı

Enflasyon desen en kaba yıllık %10'larda

ÖTV zammı geldi

Bir de Focus Mk 3 ile bütün dünyada zam yedi

Bütün bunları alta alta yazsam dahi %50 fiyat artışını görmek kolay değil, kabullenmek ise pek mümkün değil.

Bugün asla 60.000 ve üstü para vererek C sınıfı araç dizel dahi olsa almam

Alıcı tepkisini almayarak gösterse eminim fiyatlar bu kadar yükselmez.

Belli ki kolay kazanan ve kolay harcayan bir kesim, ya da kredi kullanınca cebinden çıkmıyor zannedenler var.

:+1:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 yıl önce işte o hatta 4 yıl önce :D o zaman para değerliyli şimdi değersiz onu napcaz ?

su 30 kuruştu 75 kuruş oldu :D

3 yıl önce nolmuş?

%50-%60 artış yahu mantıkla açıklanmaz bu.

Neyin fiyatı 3 yılda % 20 den fazla arttı bana onu göster.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 yıl önce nolmuş?

%50-%60 artış yahu mantıkla açıklanmaz bu.

Neyin fiyatı 3 yılda % 20 den fazla arttı bana onu göster.

Evet hatta ilaç fiyatları 3 yıl öncesine göre %50 ila %65 arasında ucuzladı.. Demekki isteyince indirim bile yapılabiliyormuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.