Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.0l Ecoobost 125 Ps (170 Nm) Titanium

Selçuk GÜLTEKİN

Önerilen Mesajlar

Merhabalar herkese iyi günler diliyorum.Bu aracı düşünüyorum ancak sizlerin tecrübelerine ihtiyacım var.Forumda 1.0 Ecoboost ile alakalı her şeyi okudum hemen hemen ancak yine de başlık açma gereği duydum.Yorumlarınız benim için kıymetli ve şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Performansı hakkında merak ettiklerim var açıkcası.Kullandığım şirket araçlarım hep dizel olduklarından performans sıkıntısı yaşamadım.

Kendi aracım 1.4 otomatik Fiesta ve atmosferik motorlu araçları sevmiyorum.Focus un da dizel farkı çok yüksek o yüzden benzinli almayı mantıklı buldum.

Ecoboost un kullanıcısı çok az olduğundan kaygılarım var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fındık motor hala geniş kitlelerin güvenini kazanamadı.

Maalesef, çünkü sorun çıkartmayan ve görünüşte dayanıklı olacak bir motor. 

Performansı ortalama, 1.0'a göre iyi, ama yüksek torklu dizellerin ara hızlanmasına erişmesi zor.

Yakıt tüketimi kullanıma çok bağlı, zorlarsanız beklediğinizden çok yakar, efendi kullanırsanız ekonomik sayılır. 

5W-20 yağ pahalı, bakım masrafını arttırıyor, kendi yağınızı götüreceksiniz mecburen.

Vergileri düşük.

İkinci elde müşterisi için beklemek gerekebilir, kolay ve kazançlı bir elden çıkarma düşünmemek lazım.

Test sürüşü yapın, sürüş özelliklerine kendiniz karar verin. 

Ben olsam aynı fiyata 1.4 TSi Golf düz vites almaya yeğlerdim, otomatikte ise Golf pahalı, Focus düşünülebilir. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuan için arabanın en önemli dezavantajı fiyatı. Golf'ün kendine has eksilerini kabul ediyorsanız mantık arabası şuan; fiyatı iyi. Bunun yanında Astra'yı da unutmayın. Çok daha zevkli ve istekli.

Arabaların artık kendine has sorunları yok hepsi benzer şeyler iletiyor. Sizi mutlu edecek tasarımı ve arabayı seçin :yeah:

''Şirket araçlarım hep dizel olduklarından performans...'' Tam olarak hangi araçlar bunlar? kıyaslamak için sadece dizel olması yetersiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şirket araçları sırasıyla Fiesta-Astra Sedan-Şu an Fluence.

Bu arada Astra hb çok yakışıklı.Test etmeye niyetlendiğim oldu ama kısmet olmadı henüz abi.

Acaba Titanium yerine Style dizel alıp tüm soru işaretlerini silsem mi bilemedim.Titanium benzinli ve dizel arasındaki fark 7-8 bin civarı olsaydı hiç düşünmez alırdım.Dolayısıyla dediğiniz gibi dezavantajı.

Golf malûmunuz Dsg sıkıntısı var korkutmuyor değil.Birkaç güne kadar Yeni Astra HB 1.4 Benzinli 150 HP AT6 S&S Dynamic 79.700 bu aracı incelemeye gitme kararı aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay said:

Bunun yanında Astra'yı da unutmayın.

Katılıyorum, biraz sert olsa da ve kullanışı Focus kadar dinamik olmasa da fiyatına göre çok iyi.

Hatta yeni Megane bile düşünülebilir.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Selçuk GÜLTEKİN said:

Şirket araçları sırasıyla Fiesta-Astra Sedan-Şu an Fluence.

Bu arada Astra hb çok yakışıklı.Test etmeye niyetlendiğim oldu ama kısmet olmadı henüz abi.

Acaba Titanium yerine Style dizel alıp tüm soru işaretlerini silsem mi bilemedim.Titanium benzinli ve dizel arasındaki fark 7-8 bin civarı olsaydı hiç düşünmez alırdım.Dolayısıyla dediğiniz gibi dezavantajı.

Golf malûmunuz Dsg sıkıntısı var korkutmuyor değil.Birkaç güne kadar Yeni Astra HB 1.4 Benzinli 150 HP AT6 S&S Dynamic 79.700 bu aracı incelemeye gitme kararı aldım.

Fiesta ve Astra Sedan'ı aratmaz. Fluence hakkında çok fikrim yok şahsen denemedim. (1.0 için konuştum)

1.5 dizel Pws Style alırsanız iyi seçim olur. 87'ye falan bırakırlar tahminen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 ecoboostu 2.el alırsanız çok uyguna gelebilir.  Piyasası zayıf olduğundan sıfır km satış fiyatının belki 8-10 bin tl altına 5-10 bin km de ecoboost araç vardı ilanlarda. Hemde makyajlı kasa. Ben model yükseltmek için bile bazen niyetleniyorum. Ama bu aracımı 500 km den beri kendim kullandığım için kıyamıyorum. Başkasının eskisini almak risk gibi geliyor. Sıfır km 1.0 ecoboost almak zarar ettirebilir hemen satmayı düşünürseniz.

Geri kalan konularla ilgili yazılmış zaten. Performansı 1.6 atmosferiği kesinlikle aratmaz. Tüketim olarak da arkadaş ortamında en az benim arabam yakıyo yarışına girmeyecekseniz sizi üzmez.

Kullanam arkadaşlar memnun bende memnunum ama 1.4 tsi kullanmadım hiç kullananlar o motorun da güzel olduğunu söylüyor. Test etmenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 tamamen Ford otosan ın tırpanlamasına uğramış bir motor. VW gibi yapsaydı eğer hiç bir sorun olmaz, fiyat ayarlamasını da düzgün yapsaydı muhtemelen dizel kadar da satardı. 

1.0 nasıl diye soracağınız bir çok bayi, abi boşver onu, ya 1.6 benzinli al ya da en iyisi dizel al şeklinde yönlendirdi müşterilerini. 1.6 benzinliyi kaldırsalarda satıştan şu an herkes peynir ekmek gibi 1.0 alıyordu. 

Sizin için ise sıfır alacaksanız ikinci el değeri ne yazık ki otosan yüzünden bir nebze fazla düşüyor.

İkinci el alacaksanız eğer düzgün bir ilk kullanıcıya denk gelmiş bir 1.0 hem fiyat, hem ekonomiklik, hem de performans kriterlerinde sizin yüzünüzü güldürecektir. 

Diğer seçeneklerde ise yorumlar yukarıda bolca yapılmış. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun yolda 5 kişi full bagaj 110-125 arası hız, ara ara 140 a vran çıkışlar, klima full açık,

250 metreden 1000 metreye tırmanırsanız 7-7.5 lt..vites 2-3 tırmanışta 5 e düşer..hep 6. vitesle gidiyorum...bunun tersi istikamette ve 3 kişi varken 6.5 lt tüketim, 5 e hiç düşmeden gittim..

1.6 atmosferiklerin hepsinden daha iyi, 100 bg altı dizellerden de.. ama yakıyor malum bastıkça ve yük bindikçe..

90-95 hız la 4.5-5 lt yakan bir araç

makyajlı kasa daha az yakıyor fab verilerine göre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba abilerim.Henüz Opel e gidemedim Astra ya bakmak için ancak Fordda bir satış temsilcisi tarafından 1.0 yerine dizele yönlendirildim.Ancak test etmedim çünkü sedan vardı hatchback yoktu.Yani dediğiniz gibi 1.0 kendini kabullendirememiş görünüyor. :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.