Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracın Altından Gelen ''çıt çıt'' Sesi?

Semih G.

Soru

Son 3-4 gündür aracı park ettikten sonra farkettiğim, tamda aracın alt-orta kısmından geldiğini düşündüğüm bir ses var. Plastiğe tırnağınızla vurursunuz da böyle ''çıt'' tarzı bir ses çıkarır ya aynı ona benzer.Bu sesi tek sefer yapıp kesmiyorda 5-6 dakika sürüyor en azından ve bunu 10-15 saniyelik periyotlarla tekrarlıyor. Daha önceden var mıydı hiç dikkat etmedim ama şu son 3-4 gündür her park ettiğimde dikkat ediyorum ve bu ses geliyor ve neden kaynaklandığınıda çözmüş değilim hala. 

Araçta bunun dışında her hangi bir farklılık yok,frenlemesinde hızlanmasında yalnız bugün farkettim 2 kere Hill Holder çalışmadı yine,sonra tekrar çalıştı falan. Bağlantısı var mıdır bilemedim ama şüphelendirdi bu sesin kaynağı olabileceği konusunda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kafa karıştırmak gibi olmasın ama benim kamyonetimden de bir dönem 2 saniye aralıklarla çıt çıt diye ses geliyordu. Günlerce aradıktan sonra volanın orada bir kablonun sıyrıldığını ve şaseye kıvılcım attığını farkettik. Tabi bu durum araç çalışırken oluyor, stop edince böyle bir şey olmuyordu. 

Genleşme meselesi mantıklı gibi duruyor ama yine de dikkatli olmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Kaan Yagizer said:

Isınan metal genleşir, soğurken de "büzülür" :) 

(bkn.normal)

2 saat önce, Özer Aksu said:

Metalin soğuması ile ilgili durum . Normal bir ses . Kaan abi belirtmiş zaten

36 dakika önce, Süleyman Ünal said:

Kafa karıştırmak gibi olmasın ama benim kamyonetimden de bir dönem 2 saniye aralıklarla çıt çıt diye ses geliyordu. Günlerce aradıktan sonra volanın orada bir kablonun sıyrıldığını ve şaseye kıvılcım attığını farkettik. Tabi bu durum araç çalışırken oluyor, stop edince böyle bir şey olmuyordu. 

Genleşme meselesi mantıklı gibi duruyor ama yine de dikkatli olmak lazım.

Genleşme meselesi aklıma ilk gelen şey olmuştu benimde ama daha önce neden farkedilmedi/farkedemedim sorusu kafamı kurcalıyor. :hmm:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genleşme ile ilgili "Nuru Osman" usta vardır Es Es de.

Onun yanına bi uğrayıversen sorun çözülecek gibi ?

Adresi bilmiyorsan Semih'e sor beraber gidersiniz ?

Sonucu bize de bildir Lütfenn...

4 saat önce, Semih G. said:

Genleşme meselesi aklıma ilk gelen şey olmuştu benimde ama daha önce neden farkedilmedi/farkedemedim sorusu kafamı kurcalıyor. :hmm:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soğuyan egzos öyle bir ses çıkarıyor Semih, diğer bir deyişle egsoztun sen zorlarken açılan açılan çıt çıtlarını geri kapatıyor :P (bkn: çıt çıt sesi !)

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
40 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Onun yanına bi uğrayıversen sorun çözülecek gibi ?

Adresi bilmiyorsan Semih'e sor beraber gidersiniz ?

Valla benden başka herkes nerde ne var biliyor gibi. Adresi atarsın abi, görüşürüz. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27 dakika önce, Semih O. said:

Valla benden başka herkes nerde ne var biliyor gibi. Adresi atarsın abi, görüşürüz. ?

Sen de mi bilmiyorsun  ?

Çok ayıpladım şimdi, derhal @Teoman Saraçile irtibata geçiyorsun ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onun yanına bi uğrayıversen sorun çözülecek gibi [emoji41]

Adresi bilmiyorsan Semih'e sor beraber gidersiniz [emoji41]

Valla benden başka herkes nerde ne var biliyor gibi. Adresi atarsın abi, görüşürüz. [emoji41]

Sen de mi bilmiyorsun  [emoji2]

Çok ayıpladım şimdi, derhal @Teoman Saraçile irtibata geçiyorsun [emoji41]

Abi bilerek boyle diyor semih şimdi. Keşfedilmesin yogunlasmasin ozel hizmet alalım diye dusunuyor kesin.

Semihx2 nuru osman ustaya gittiklerini soylemislerdi bana.

Simdi adresi bilmiyorum üfürüyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Yahya Akman said:

Abi bilerek boyle diyor semih şimdi. Keşfedilmesin yogunlasmasin ozel hizmet alalım diye dusunuyor kesin.

Semihx2 nuru osman ustaya gittiklerini soylemislerdi bana.

Simdi adresi bilmiyorum üfürüyor :)

Yahya sen de öğrenmek için elinden geleni yapıyorsun hee. Götürecek işte Teoman abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olay genleşme ise dizele has olmaz tabii ki. Biraz performanslı sürüş yapın frenlerden de çıt çıt ses gelir.

Bu ses konusunda internet sorunlu, buradan çözüm bulamayız mutlaka dinlenmeli. Tahminler doğru olabilir ama yanlış da olabilir. Özellikle metal sesleri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birileri bana mi seslendi? Şimdi cit cit sesi gercekten cit cit diyemi cikiyo? Once bunu arastirmak gerekir ki sonra Nuru Osman ustaya gidelim. Ha o da derse genlesmeden dolayi büyülüp küçülüyorsa sorunu bulur. Sonucta nuru osman bu sorunlari cozer. Dimi Semih×2 :)

NOT : adres üstü açık köy...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.