Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Kullanım Tüyoları..

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Focus 3 lerde aracınız tamamen stop etmiş durumdayken silecekleriniz manuel oynamaya izin verir ve yumuşakça aşağı ve yukarı oynatılabilir..Ancak aracınız çalışırken silecekleri kaldırıp silecek kollarını aşağı yukarı çevirmenize izin vermez...

Focus 3 lerde araç elektrik donanımı park halindeyken en fazla 15 dakika açık kalır,sonra kendiliğinden kapatılır..Siz hala radyo dinleyeceğim diyorsanız 1 saattlik periyodlarda çalıştırırsınız sonra yeniden kapanır...

Focus 3 lerde yan dikiz aynaları direksiyonu çevirdiğiniz tarafa 5 derecelik açıda açılır,kör nokta engellemesi için....

Focus 3 lerde bagaj kapağı kendiliğinden açılır...

Klimanız digital olmasa bile tam otomatiktir,yani içerdeki ısıya göre şiddeti artar veya azalır...

Herhangi bir nedenle kapı açma düğmesine basarsanız ama kapılardan birini hiç açmazssanız 40 saniye sonra kapılar otomatikman kilitlenir...

Focus 3 lerde aracınız tamamen stop etmiş durumdayken silecekleriniz manuel oynamaya izin verir ve yumuşakça aşağı ve yukarı oynatılabilir..Ancak aracınız çalışırken silecekleri kaldırıp silecek kollarını aşağı yukarı çevirmenize izin vermez...

Kılavuz okuma üşengeçleri için yazayım: Kontağı kapadıktan sonra 3 saniye içinde silecek kolunu en alta, yani tek silme pozisyonuna çekerseniz silecekler tam açılıyor ve öyle kalıyor. Marşa basınca tekrar çalışma konumuna dönüyor.

Ne zaman lazım:

1. Silecek süpürgelerini değiştirmek için

2. Yıkama esnasında ön cam altıının rahat silinebilmesi için

3. Kar-buzda sileceği kolay bulunur bir konuma geitrmek için

4...... bunu da siz ekleyin

Focus 3 lerde yan dikiz aynaları direksiyonu çevirdiğiniz tarafa 5 derecelik açıda açılır,kör nokta engellemesi için....

Bu kendiliğinden kapanan elektrikli aynalar için geçerli olabilir, ama benimkiler kesinlikle milim kımıldamıyor

Focus 3 lerde bagaj kapağı kendiliğinden açılır...

Nasıl yani???

Kumandadan mı demek istiyorsun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kılavuz okuma üşengeçleri için yazayım: Kontağı kapadıktan sonra 3 saniye içinde silecek kolunu en alta, yani tek silme pozisyonuna çekerseniz silecekler tam açılıyor ve öyle kalıyor. Marşa basınca tekrar çalışma konumuna dönüyor.

Ne zaman lazım:

1. Silecek süpürgelerini değiştirmek için

2. Yıkama esnasında ön cam altıının rahat silinebilmesi için

3. Kar-buzda sileceği kolay bulunur bir konuma geitrmek için

4...... bunu da siz ekleyin

Bu kendiliğinden kapanan elektrikli aynalar için geçerli olabilir, ama benimkiler kesinlikle milim kımıldamıyor

Nasıl yani???

Kumandadan mı demek istiyorsun?

İlk 3 özellik güzelmiş.4.sü sanırım arabanın üzerine doğru uzanıp silecekleri kaldırayım derken üzerinizin kirlenmesini engellemek içindir.

Elektrikli katlanan yan aynalarda içteki ayna sağa sola dönüyor,ayna komple dönmüyor.

Evet,kumandadaki bagaj düğmesine basınca bagaj kapağı tam açılıyor,eski focuslarda sadece kilitten kurtarırdı ama kapak kapalı pozisyonda kalırdı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yıkamaya verince veya molalarda silecekleri servis konumuna getirmekte fayda var. ben öyle yapıyorum.

geçenlerde otoparka girerken dar bir yerden geçmek için dikiz aynalarını içerden kapatmıştım park görevlisi ver abi ben çekeyim dedi olur dedim adam binmeden dikiz aynalarını elle kaldırdı. aynalar hala çalışıyor :yazyaz:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yıkamaya verince veya molalarda silecekleri servis konumuna getirmekte fayda var. ben öyle yapıyorum.

geçenlerde otoparka girerken dar bir yerden geçmek için dikiz aynalarını içerden kapatmıştım park görevlisi ver abi ben çekeyim dedi olur dedim adam binmeden dikiz aynalarını elle kaldırdı. aynalar hala çalışıyor :yazyaz:

Ben 1 kez verdim o vale s.laklarına onda da arka tamponu vurmuşlar çizilmiş boyası kalkmış 1 cm jkadar...Mümkün olduğunca vermeyin derim valelere falan aranbayı,ben çekerim sen yeri söyle diyin....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir konuda daha yardım istiyorum izin verirseniz.. otomatik vitesli aracı ilk kez kullanıyorum.. çok acemilik çektim ilk günlerde, şu an 600 km oldu. sol ayağım sürekli debriyaj diyerek frenin üzerine gitti, ani frenler yaptım birkaç kez:)..

merak ettiğim şu, kırmızı ışıkta beklerken, ve 60 saniye varken yeşilin yanmasına, aracımın vitesi D KONUMUNDA beklesin mi, yoksa N konumunda boşta mı beklesin?.. benim bacanak, balata sıyırır bekletmesen iyi olur dedi. ben de yanıt olarak, mutlaka bunu düşünmüşlerdir, olmaz balata sıyırması vs gibi yanıt verdim.. ne yapalım? bir dakika civarı beklemelerde aracı boş konumuna mı almak gerekir? saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikinci bir soru daha geldi bu arada aklıma.. uzun yolda, yokuş aşağı inerken, vitesli arabalarda vitesi boşa almak (tehlikeleri de olsa) mümkün. otomatik vitesli arabalar da da mantık aynımıdır, boşa alınabilir, araba yokuş aşağı boşta gidebilir mi?

daha ayrıntılı şöyle söyliyeyim.. kahramanmaraş-osmaniye arası, hafta sonları ailecek babamlara osmaniyeye gidiyoruz.. uzun tüneller var, km lerce uzunlukta inişler mevcut, bu yol otoban, paralı 3 gidiş 3 geliş, duble yol değil yani.. bu inişlerde aracı boşa almak, sonra tekrar D ileri konumuna getirmek, YüKSEK SüRATTE İKEN, bir zararı var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir konuda daha yardım istiyorum izin verirseniz.. otomatik vitesli aracı ilk kez kullanıyorum.. çok acemilik çektim ilk günlerde, şu an 600 km oldu. sol ayağım sürekli debriyaj diyerek frenin üzerine gitti, ani frenler yaptım birkaç kez:)..

merak ettiğim şu, kırmızı ışıkta beklerken, ve 60 saniye varken yeşilin yanmasına, aracımın vitesi D KONUMUNDA beklesin mi, yoksa N konumunda boşta mı beklesin?.. benim bacanak, balata sıyırır bekletmesen iyi olur dedi. ben de yanıt olarak, mutlaka bunu düşünmüşlerdir, olmaz balata sıyırması vs gibi yanıt verdim.. ne yapalım? bir dakika civarı beklemelerde aracı boş konumuna mı almak gerekir? saygılar

ben P'ye alıyorum el frenini çekiyorum.. zira kullanma kılavuzunda da fren uygulanmış olarak uzun süre beklemeyin diyor.. N de olur sanırım ama dediğim gibi ben P'ye alıyorum 80-90 sn filan varsa..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikinci bir soru daha geldi bu arada aklıma.. uzun yolda, yokuş aşağı inerken, vitesli arabalarda vitesi boşa almak (tehlikeleri de olsa) mümkün. otomatik vitesli arabalar da da mantık aynımıdır, boşa alınabilir, araba yokuş aşağı boşta gidebilir mi?

daha ayrıntılı şöyle söyliyeyim.. kahramanmaraş-osmaniye arası, hafta sonları ailecek babamlara osmaniyeye gidiyoruz.. uzun tüneller var, km lerce uzunlukta inişler mevcut, bu yol otoban, paralı 3 gidiş 3 geliş, duble yol değil yani.. bu inişlerde aracı boşa almak, sonra tekrar D ileri konumuna getirmek, YüKSEK SüRATTE İKEN, bir zararı var mıdır?

1.si boşta rölantide aracın daha fazla yaktığı söyleniyor. 2.si ben denedim, frenler şişiyor ve tutmuyor, çok tehlikeli... denemeyin bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok değerli yanıtlar için binlerce teşekkür.. yani ışıklarda beklerken, N veya P konumuna almak gerek, kitapçıkta da yazıyor diyorsunuz.. ikinci olarak, boşa sallayarak gitmiyorum artık, hem benzin hem risk.. ikisi de tehlikeli:)) .. uygulamaya başlanmıştır bile, sağolun..

Mustafa Anil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.