Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kapı Açıkken Araç Kilitleme

Aşkın K.

Soru

Arkadaşlar geçen gece şeytan dürttü ve acaba kapılardan birisi açıkken kumandan kilitlesem kapanır mı yada ben görsel olarak kapandığını anlar mıyım merak ettim. normalde araçtan indikten sonra bir kaç adım atar ve anahtar kumandasından kilite basar ve aynalar kapandı mı diye bakar ve yoluma devam ederdim. Ancaaaak geçen gece yaptığım testte ; şöför kapısı tam kapanmadıysa kilit tuşuna bastığınızda araç kilitlemeye çalışıyor ancak kapı tam kapalı olmadığı için aynaları da kapatmıyordu. aynı testi arka kapıda yaptığımda ise sanki tüm kapılar tam kapanmış gibi aynaları da kapattı. sizlerinde başına benzer durum geldi mi yada hiç test eden oldu mu acaba merak ettim. özellikle arka koltukta yolcu varsa indiğinde hep şüphe kalacak aklımda yada etrafında göz gezdirip kontrol edeceğim otoparkta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
3 saat önce, Doğan Kurban said:

Buyrunuz

Konuyla alakasız oldu ama şu video çekimini niye dikey yaparlar anlamıyorum yatay çekim yapıp daha geniş açıyla göstermek varken...Benim bildiğim video yatay çekim yapılır bizim millet inadına dikey çekiyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, çağlar çetinkaya said:

Konuyla alakasız oldu ama şu video çekimini niye dikey yaparlar anlamıyorum yatay çekim yapıp daha geniş açıyla göstermek varken...Benim bildiğim video yatay çekim yapılır bizim millet inadına dikey çekiyor :)

Bana sorsana direk niye diye. Keyfi öyle çektim canım istedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bi siz değilsiniz Doğan Bey millet hep böyle dikey çekiyor videoyu onu anlamıyorum , daha geniş açı ile göstermek varken.Haberlere bile bazen amatör çekim videolar çıkıyor hep dikey çekim yapmış millet anlamıyorum sebebini...Bende böyle çekim görünce belirtmek istedim, sizin çekim de örnek olmuş benim belirtmek istediğim konuya .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, çağlar çetinkaya said:

Bi siz değilsiniz Doğan Bey millet hep böyle dikey çekiyor videoyu onu anlamıyorum , daha geniş açı ile göstermek varken.Haberlere bile bazen amatör çekim videolar çıkıyor hep dikey çekim yapmış millet anlamıyorum sebebini...Bende böyle çekim görünce belirtmek istedim, sizin çekim de örnek olmuş benim belirtmek istediğim konuya .

Ben neden böyle çektiğimi anlattım. tek elim doluydu zorlukla çektim. Ama video özünde anlatmak istediğini anlattı sanırım. Zahmet edip kimse yapmazken bence buna da şükür demek lazım. Eleştiriyi hakedene yapmak çok daha güzel olurdu. Size iyi akşamlar dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Doğan Kurban said:

Ben neden böyle çektiğimi anlattım. tek elim doluydu zorlukla çektim. Ama video özünde anlatmak istediğini anlattı sanırım. Zahmet edip kimse yapmazken bence buna da şükür demek lazım. Eleştiriyi hakedene yapmak çok daha güzel olurdu. Size iyi akşamlar dilerim.

Elinize sağlık Doğan  Bey iyi düşünmüşünüz eleştiri olarak algılamayın lütfen ,ben bu şekilde dikey çekim yapılınca kendimi tutamıyorum.Eleştiri demeyelimde sitemim sırf size değil dikey video çekim yapan herkese .Size de iyi akşamlar :)

On 26.05.2016 at 13:05, Aşkın K. said:

Arkadaşlar geçen gece şeytan dürttü ve acaba kapılardan birisi açıkken kumandan kilitlesem kapanır mı yada ben görsel olarak kapandığını anlar mıyım merak ettim. normalde araçtan indikten sonra bir kaç adım atar ve anahtar kumandasından kilite basar ve aynalar kapandı mı diye bakar ve yoluma devam ederdim. Ancaaaak geçen gece yaptığım testte ; şöför kapısı tam kapanmadıysa kilit tuşuna bastığınızda araç kilitlemeye çalışıyor ancak kapı tam kapalı olmadığı için aynaları da kapatmıyordu. aynı testi arka kapıda yaptığımda ise sanki tüm kapılar tam kapanmış gibi aynaları da kapattı. sizlerinde başına benzer durum geldi mi yada hiç test eden oldu mu acaba merak ettim. özellikle arka koltukta yolcu varsa indiğinde hep şüphe kalacak aklımda yada etrafında göz gezdirip kontrol edeceğim otoparkta.

Ön kapılar açıksa kapılar kiletlenmiyor ayna kapanır gibi oluyor tekrar açılıyor arka kapı açıkken kapılar kilitleniyor ve aynalar katlanıyor ...Bu özellik merkezi kilite sahip tofoş grubu doğan ,şahin ,kartal serilerinde de var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
59 dakika önce, Özer Aksu said:

Kapıları açıp kapatırken sesli ikaz neden yok . Elm ile deneyen var mı ? Veya elm de var mı? 

var ama ben çalıştıramadım.

Alarmla gelen bagajda bir siren daha var belki onu çalıyordur dicem ama ruslardan çalıştıranlar var. Gerçi alarmı kapatıp onu açmayı denemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hafta sonu daha detaylı denedim, arka kapı sonuna kadar açıkken dahi kapıları kilitleyip aynaları kapattı. çok hoşuma gitmedi bu olay. bazen kalabalık olarak arabaya bindiğimizde arka koltuklardan inenlerden sonra gidip kontrol mu edeceğiz şimdi, genelde ön koltuktan hemen inersiniz ve ben indikten sonra son kişide indiyse kilit tuşuna basıp direk aynaları takip ediyordum eğer kapanıyorsa tüm kapılar kapanmıştır diye düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Aşkın K. said:

hafta sonu daha detaylı denedim, arka kapı sonuna kadar açıkken dahi kapıları kilitleyip aynaları kapattı. çok hoşuma gitmedi bu olay. bazen kalabalık olarak arabaya bindiğimizde arka koltuklardan inenlerden sonra gidip kontrol mu edeceğiz şimdi, genelde ön koltuktan hemen inersiniz ve ben indikten sonra son kişide indiyse kilit tuşuna basıp direk aynaları takip ediyordum eğer kapanıyorsa tüm kapılar kapanmıştır diye düşünüyordum.

Kontrol etmeye gerek yok. Arka kapı ya da bagaj açık ise, siz kilitlediğinizde ışıklar yanmıyor. Kilitleme ışığı ancak tüm kapılar kilitlendiğinde yanıyor. Yani kilitlerken ışığı takip etmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu olay benim de başıma geldi ve artık daha dikkatli davranıyorum. Aracımı kilitledim ve başka bir araca bindim. Sonra tam yanından geçerken öndeki lambalarin yandigini farkettim. Allah tan aksam di ve lambalar görünüyordu. Gittim baktım bagaj düzgün kapatmamisim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.