Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiat Stilo & Focus 2.0 St

Semih G.

Önerilen Mesajlar

Bir dostum için araç bakıyoruz, kanı fazla kaynayanlardan :)

O yüzden tek kapı,sportif bir şeyler bakıyor. Bütçe 20-22 civarı max, olmazsa olmazı dediğim gibi tek kapı ve sunroof. Tabi ben direk 2.0 Focus önerdim ama temizleri 25-26 civarı hep,kendisi ise birkaç stilo bulmuş ve Stilo'lar bütçe dahilinde daha rahat bulunabiliyor. 

Sizlerden fikir almak istedim, elbet bu iki araçtan en az birini kullanıp yorum yapacak tecrübeler vardır diyerekten. Farklı önerilerde olabilir tabi ama dediğim gibi tek kapılı ve sunroof'lu olması kaydıyla :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sport Trend'i 10 sene kullandım.

Sürüş zevki beni en çok mutlu eden araçlardan biridir.

Ne 2 ne de 3 serisine değişmem.

Ancak motor çok ateşli değildir. 130 PS ve 170 Nm tork ile biraz devirli kullanmayı gerektirir. 

Param olsa temiz bir tane alıp kenarda tutardım. Neredeyse kolleksiyonluktur.

Hatta bir de turbo takar uçardım.

Stilo ile hiç deneyimim olmadı, ama.... diye yazmaktan da kendimi alamıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2005 model 1,6 stilo aracım vardı. gerçek anlamda memnundum. yol tutuşu, gidişi, konforu verilen paraya göre oldukça iyiydi. tek derdi yağ yakması idi. onuda araştırdığımda fiat motorlarının genelinde olduğunu ve sübap contası değişerek halledilebileceği söylendi, (masraf 500-600tl.) ancak aracı orta vadede satacağım için yaptırmamıştım. elektronik aksamında en ufak sorun yaşamadım. araca lpg taktırmıştım,motor gaz ile uyumlu,gazdada sorun olmadı. kısacası stiloyu tavsiye ederim. motoru marea motoru, tek farkı yanlış hatırlamıyosam kelebek denilen besleme aksamı imiş. üzerindeki motor bence gayet yeterli. donanım olarak ise yılı ve fiyatına göre tatminkar. iç malzeme kaliteside süngerimsi denilen  malzemeden. (o malzemeye ne deniliyor bilmiyorum. cahillik işte :)

Serkan erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Cem Boneval said:

Sport Trend'i 10 sene kullandım.

Sürüş zevki beni en çok mutlu eden araçlardan biridir.

Ne 2 ne de 3 serisine değişmem.

Ancak motor çok ateşli değildir. 130 PS ve 170 Nm tork ile biraz devirli kullanmayı gerektirir. 

Param olsa temiz bir tane alıp kenarda tutardım. Neredeyse kolleksiyonluktur.

Hatta bir de turbo takar uçardım.

Stilo ile hiç deneyimim olmadı, ama.... diye yazmaktan da kendimi alamıyorum. 

Ama'sı Fiat olması heralde hocam :) 

Motordan ziyade görünüş meraklısı bizim arkadaş. Kasa olarak gerçekten güzel Sport Trend, sizin sürüş keyfi için dediklerinizde yadsınamaz ama işte şuan piyasada temizi için neredeyse 27-28 isteniyor ki bütçenin çok üzerinde. Bir de ''zevksiz'' insanların eline öyle bir düşmüş ki bazıları, acınacak haldeler.

Değerli yorumunuz için teşekkürler hocam bu arada,öyle bir proje hayata geçerse bizler için bile çok güzel olur :)

3 dakika önce, Serkan erden said:

2005 model 1,6 stilo aracım vardı. gerçek anlamda memnundum. yol tutuşu, gidişi, konforu verilen paraya göre oldukça iyiydi. tek derdi yağ yakması idi. onuda araştırdığımda fiat motorlarının genelinde olduğunu ve sübap contası değişerek halledilebileceği söylendi, (masraf 500-600tl.) ancak aracı orta vadede satacağım için yaptırmamıştım. elektronik aksamında en ufak sorun yaşamadım. araca lpg taktırmıştım,motor gaz ile uyumlu,gazdada sorun olmadı. kısacası stiloyu tavsiye ederim. 

Çok olumsuz yorum yapanı duymadım stilo için daha, ufak tefek kusurları elbet var ama ''alınmaz'' diyen çıkmadı daha sizde dahil herkes öneriyor. Cam tavanlı,gri veya sarı renkli dynamic benim bile aklımı çeliyor bazen :) 1-2 temiz ilan bulduk ama hepsi cam tavan arızasından bahsetti,tahmini ne kadara patlar bu cam tavan olayı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Semih G. said:

Ama'sı Fiat olması heralde hocam :) 

Motordan ziyade görünüş meraklısı bizim arkadaş. Kasa olarak gerçekten güzel Sport Trend, sizin sürüş keyfi için dediklerinizde yadsınamaz ama işte şuan piyasada temizi için neredeyse 27-28 isteniyor ki bütçenin çok üzerinde. Bir de ''zevksiz'' insanların eline öyle bir düşmüş ki bazıları, acınacak haldeler.

Değerli yorumunuz için teşekkürler hocam bu arada,öyle bir proje hayata geçerse bizler için bile çok güzel olur :)

Çok olumsuz yorum yapanı duymadım stilo için daha, ufak tefek kusurları elbet var ama ''alınmaz'' diyen çıkmadı daha sizde dahil herkes öneriyor. Cam tavanlı,gri veya sarı renkli dynamic benim bile aklımı çeliyor bazen :) 1-2 temiz ilan bulduk ama hepsi cam tavan arızasından bahsetti,tahmini ne kadara patlar bu cam tavan olayı?

cam tavan ile ilgili sıkıntılar olduğu doğru tavan açık iken gidilirken yukarı doğru katlama sistem olduğu için rüzgarın etkisiyle camlar ses yapıyor. arıza konusunda ise net bilmememle birlikte tamir masrafı can sıkabildiği durumlar olabilir. motorun arızası ile kızaktaki bir arıza aynı fiyata yapılmaz,ama kızak değişirse şerbetli olabilir. bildiğim kadarı ile  arıza durumunda 1000 tlden aşağı arıza çıkarmıyor.

Serkan erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-hatasiz-boyasiz-sifir-kokusu-uzerinde-st-290088762/detay

Örnek bi tane st, gayet temiz gözüküyor ama bu paralar eder mi bilemem. 2. Araç alacak durumum olsa alırdım muhtemelen. Uzun süre focus mk1 kullanmış biri olarak ondaki sürüş keyfini şimdiye kadar kullandığım hiçbir araçta bulamadım.

Fatih Mehmet USLU tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih Mehmet USLU said:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-hatasiz-boyasiz-sifir-kokusu-uzerinde-st-290088762/detay

Örnek bi tane st, gayet temiz gözüküyor ama bu paralar eder mi bilemem. 2. Araç alacak durumum olsa alırdım muhtemelen. Uzun süre focus mk1 kullanmış biri olarak ondaki sürüş keyfini şimdiye kadar kullandığım hiçbir araçta bulamadım.

Bu araç benimde gözüme takılmıştı ama fiyatı çok gibi gibi... Şu şekilde temizini bulmak hem zor hem masraflı ne yazık ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Fatih Mehmet USLU said:

Temizligine bir sey diyemem fakat cakal arabam full demis. Fakat guvenlik paketi yok bu alette. Yani ESP yok :)

Bir de sifir kokusu uzerindeymis. Sormak lazim burnun koku aliyomu birader diye :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hafta sonu arkadaşa 1.7 dti Corsa aldık, oydu buydu derken adam ne kadar duman o kadar randumana tav oldu. :D 20.500'e el sıkışıldı, araçta 2 parça boya sağ arka çamurlukta değişim 152bin km'de. Eh birazda ''gıdıklanmış'' halde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.