Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sizin Aracınızın Kaputu Da Böyle Mi?

Kubilay İstanbullu

Soru

Arkadaşlar merhaba.

2015 yılı Mart ayında sahip olduğum Focus Trend X aracımın kaputu eklediğim fotoğrafta görüldüğü gibidir. Görselde kaput un tampona geldiği yerde yaklaşık yarım cm bir fark görülüyor, üstten bakınca bu fark anlaşılmıyor ancak eğilerek bakınca fark göze batıyor. Bu durum bütün focuslarda var mı yoksa sizce bir üretim hatası vs söz konusu mudur? 

Not: Aracımda kaza, vurma, çarpma vb söz konusu değildir.

20160318_145814.jpg

20160318_145814 - Kopya.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
On ‎18‎.‎03‎.‎2016 at 17:44, Kaan Yagizer said:

Hafiften ayılama (bkn.kaputu el ile bükme)

Benim kaputtaki hafif ayarsızlığı da böyle düzeltmişlerdi..

İlkel yöntemler bazen en iyi sonucu veriyor...

Ben memnunum aldığım hizmetten :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Kerem Bozdoğan said:

takozdan ayarlama mı yoksa ayılama mı? farlar ah o güzel farlar :)

ayrıntısını bilmiyorum kaporta ustasından ayarlama..

Servise verilir. 

Usta şu açıklığı ayarla denir. 

10 dakika sonra araba ayarlanmış olarak gelir :D:D:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar 2010 focus titanium'um vardı, sattım 2015 trend x tdci aldım. ford sağlam, özenli kullanıldığında hiç arıza vermeyen bir araç. ancak bazı işlerini anlamak mümkün değil. simetri hastalığı olan birisiyim. kaputta ayarsızlık vardı. önce benim aracımda bir sorun veya kaza var diye düşündüm. sonra baktım ki yetkili satıcıdaki sıfırlarda bile var bu sorun. çoğunun kaput ayarsız duruyor. kaputun sağ çamurluk ile sol  çamurluk arasındaki mesafesi aynı değil. keza sağ far ile sol far arasındaki mesafe de öyle. çamurluklara göre ayarlayım deseniz farlar ile arasındaki mesafe bozuluyor. farlara göre ayarlamak isteseniz çamurluklarla arasındaki mesafe bozuluyor. ayrıca tamponla kaputun arası da sanki tampon aşağı düşmüş gibi duruyor. ayrıca ford neden kaputun içine ve kapı altlarına boyayı bu kadar ince atıyor. ford un bazı yönleri beni deli ediyor. 80 bin tl lik aracın sacını düzgün kesememişler veya oturtamamışlar.  ön kapı arka kapıdan biraz aşağıda duruyor. 40 bin tl lik clio bile kitap gibi düzgün. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sol taraf ucu sağ taraftan daha açık duruyordu. benimki böyle değil., ancak fotoğraftaki aracın kaputunu arkadaş ya da başka birisi galiba eliyle kavislemiş. çünkü ortanın arasuı açılmış ama köşeler yapışmış. ortayı indirince de köşeler asimetrik bir şekilde duruyor ben ayarı tutturdum sonunda. farlar ile arasındaki mesafe düzelmiyor. ne yaparsanız yapın sağ far ile kaputun arası sal taraftan daha açık kalıyor. çamurluklara göre ayarladım. ama gene de kaputtan tampona inerken parmağım yarım santim düşüveriyor. çok gıcık bir durum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, H. Cenk said:

Benim far biraz açık duruyor. Zamanında tamponu sürtüğüm için herhalde :( Yoksa çoğu böyle mi ?

darbe ile ilgisi yok sanırım abi... bizim MK3'lerde de ya sol yada sağ taraftaki far havada duruyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.