Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Eb, Gaza Tepki Vermeme Ve Tuhaf Ses, Duyan Bilen Var Mı Nedir?

Cem Boneval

Soru

İlk iki yıl hemen hiç olmadı.

Şimdilerde 2-3 ayda bir denk geliyor.

Ne mi oluyor?

Mesela 3.viteste 2000 dd civarında sakin giderken şöyle bir uzamak geliyor içimden, gaza yarıdan fazla basıyorum, motor tepki vermiyor ve "klak, klak, klak, klak..." diye bir ses geliyor.

Ne bileyim sanki gaz kelebeği yayı kopmuş da yuvasına çarpıp duruyor gibi.

Ayağını gazdan çekip bir daha yüklenince sorunsuz hızlanıyor. 

İstediğim zaman olmuyor, kaç kere deneme sürüşü yaptık İbrahim Usta ile hiç denk gelmedi. 

Aslında pek sorun da değil, ama kritik bir sollamada "bana ne" yaparsa sevimsiz olur.

Ayrıca nedir merak ediyorum?

Fikri gelen var mı?

Bu arada superchips ve K&N öncesinde de vardı ve sprintbooster kapalı iken de yapıyor, hani modifiyeye çamur atacaklara baştan cevap vereyim. 

@Doğan Kurban nesini beğendin? Sorunum olmasını mı? :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben hiç karşılaşmadım . Bende motor soğuk iken bir şıkırtı sesi var motor ısınınca kesilen cinsten nedendir bilemedim kaputu açıp baktığımda o sesi duymuyorum . Ancak kabin içinden duyulabiliyor özellikle duvar dibinde çalışınca bariz duyabiliyorum .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Serkan Karakoca said:

esp devrede bunu yaparken peki ? tork kontrol geldi aklıma ama ?

ESP değil de TCS demek istedin herhalde.

Hayır devrede değil.

Tork kontrolle alaksı yok, onu belli belirsiz bir atalet olarak hissediyorum.

Böyle belirgin tepkisizlik değil ve ses de olmuyor. Klak, klak, klak... Yaa, sinir bozucu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
54 dakika önce, Serkan Karakoca said:

ses gelirken debriyaja basınca sesdeki durum nedir cem hocam peki ? gaza bastıkça sesde artma azalma oluyor mu ? 

Olay zaten anlık, gaza basıyorsun, hah gene oldu diyorsun, ayağını gazdan çekip tekrar basıyorsun, ses kesiliyor ve araç uzuyor...

Debriyaja falan basmaya gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olay zaten anlık, gaza basıyorsun, hah gene oldu diyorsun, ayağını gazdan çekip tekrar basıyorsun, ses kesiliyor ve araç uzuyor...

Debriyaja falan basmaya gerek yok. 

Ben ben abi bende şakırda ma olur ya dizelde aynı ses 4-5 defa oldu fena bi ses hemde sordum enjektör püskürtmeli ondandır Dedi servis yakıtla ilgili

Servet abiyede sormuştum ben aynısını

Aynı anlattığın gibi uzayıp gitmek isteğim Zaman oldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Servet Özkan said:

Wastegate selonoidi veya diafram problemli wastegate,

negzel şeyler biliyorsunuz ya... :aman:

ben anca kaputu açıp motoru gösterebiliyorum.. hee bi de akünün yerini biliyorum. a bi de cam suyu haznesi.. baya biliyor muşum ya aslında :fikir:

şimdi 1.6 EcoBoost'umuz olmadığı için cevap veremiyorum ama @Engin Uzunoğlu abiye katılacak gibiyim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.