Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3.5 Dar Sürücü Koltuğu

Fatih Kuzal

Soru

Merhabalar iyi forumlar,

2014 MCA Titanium HB sahibiyim

Bundan önceki aracım 2008 Titanium X idi.

Focus tadını ve keyfini yıllarca yaşadıktan sonra bütçemi toparladığım an hiç düşünmeden yeni aracıma karar kıldım ve aldım.

1 haftayı geçen bir süredir kullanıyorum.

Lakin canimi en cok sikan konu on surucu koltugunun dar ve ince sungerde olmasi. Sag ve sol kenarlarinda yer alan kavis kisimlari surus esnasinda oldukca rahatsiz ediyor. Hatta elinizle o kisimlara bastirdiginiz an icinde yer alan metal benzeri iskelet parcasini hissetmemek mumkun degil.

2008 aracimdaki koltuk konforunu asla yasayamayacagim galiba. :(

83 kg 1.78 boyundayim

Yaklasik 10 dakikadan sonra kavis kisimlari ile bacagımı kavrayan kisimların baldır uyusmalarimi baslattigi asikar.

Herhangi bir dosemeci koltuk sekli uzerinde revizyon yapabilir mi?

Dikey cikan Kavis kisimlarini saga ve sola biraz daha yayma şansım var midir?

Bu sorunu cozebilmek adina tavsiyelerinizi rica ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Fatih ben bu arabama kadar bundan daha iyi koltuk rahatlığı tatmamıştım. Keşke dün gelince bi benim koltuğu deneseydin. Mca ile bizim koltukta fark var mı @Yakup Çağatay bilgin var mı? Çünkü 4 saat aralıksız araba kullansam bile hiç yorulup rahatsız olmuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 2 titanyum X'lerin yarı deri koltuklularda sünger sistemi çok iyi idi. Titanyum ona göre biraz daha zayıf kalabilir. Bence trend süngeri alınıp koyulursa ferahlar, ama saçma bir iş olur. O yükseltiler virajlardaki sürüş keyfi için çok faydalı. Gönül isterki CLS'deki gibi viraja girince sizi belinize kadar saran aktif yan destekler olsun.

Koltuk metal aksamında hata olma ihtimali düşük bir ihtimal, yine de başka titanyum modelde oturup denemek lazım. Ben de zamanla alışılacağını düşünüyorum.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi kismet olurda gorusursek tekrar koltuguna oturup denemek isterim.

Begenirsem takas ederiz :P

Recaro koltukları inceledim bugun biraz ama TR satisi yok sanirim. Ya da daha detayli inceleme yapmam gerekiyor. Bilginiz var mi recarolar hk? 

@Yakup Çağatay @Doğan Kurban

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu iş bence çoook öznel bir durum. Boy ve kilolarımız bire bir aynı. Bahsettiğiniz rahatsızlığı hiç hissetmedim. Hatta yormayan bir yapısı var diyebilirim. Yaz tatilinde 2015 passat kiralamıştım, bende onda hiç ama hiç rahat edememiştim mesela.

Çözümüde çok zor olan bir sorun sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Boyum 1.90 ve şuana kadar malesef rahat edebildiğin bir araba koltuğu olmadı.Koltuğu en alt seviyede kullandığım için dizlerim yukarıda kalıyor ; koltukla temasım 30 cm kadar oluyor (biraz da kaykıldığım için)

Halinize şükredin ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Boyum 1.90 ve şuana kadar malesef rahat edebildiğin bir araba koltuğu olmadı.Koltuğu en alt seviyede kullandığım için dizlerim yukarıda kalıyor ; koltukla temasım 30 cm kadar oluyor (biraz da kaykıldığım için)

Halinize şükredin ..

Direksiyonu kendinize+yukarı çekip koltuğunuzu biraz yatırmayı denemişsinizdir herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün 300km kadar yol yaptım, şehiriçi, şehirdışı ana yol, köy yolları, virajlı yollar., tırtıklı asfalt yollar..vb herşey vardı anlayacağınız. Focusu almadan önce Astra sportum vardı. Koltukların sarmasından, uzun yol performansından çok memnundum. Gün içinde 650-700km yol giderdim hiç mi yorulmaz insan. Bugün aklımdan geçti. Konuyu görünce benzer düşünceye kapılan ben değilmişim dedim. :) Focus mca'nın koltukları tam anlamıyla sarmıyor.  Benimki trend olduğu için bel desteği olmadığından belimde rahatsızlık oluşturdu. Sanırım ilk defa seyyar bel desteklerinden alacağım. Üstüne kol dayama da yok :(  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.