Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fren şişmesi

Alper Karakuyu

Soru

Arkadaşlar 2011 2.5 kasa dizel focusum var. 3-4 gündür sabahları aracıma oturuyorum henüz çalıştırmadan bir bakıyorum fren taş gibi şişmiş. çalışınca yumuşuyor ve kullanırken herhangi bir sıkıntım yok. yalnız stop halde iken 2-3 saat sonra bile araca binsem fren yine şişmiş vaziyette buluyorum. bu bir sorun mudur sizlerde durum nasıl bunun için servise gitmeli miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

Durduğu yerde ard arda bir kaç kere basılınca her araçta şişyor diye biliyorum. Birde bizim Mondeo'da bazen dediğiniz gibi ilk binişte bile sert oluyor (otomatik vites ama) Normal gibi.

12 dakika önce, Murat Kavuk said:

Normali zaten bu değil mi? Fren motor çalışınca yumuşar. 

araç stop halde iken bir kaç kere basınca sertleşir onu biliyorum. fakat ben hiç basmamama rağmen araca binince sert vaziyette buluyorum. dediğiniz gibi bir kaç kere basınca sertleşir ben hiç basmadan sertleşmiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç çalışırken hidrolik pompasıda çalışır, doğal olarak stop halinde iken basarsanız frene pompa çalışmadığından şişer. Fren hidrolik sıvısı ve seviyesi ne durumda acaba bir kontrol lazım. Daha tecrübeli olanların söyleyecekleride olur elbet.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hiç böyle bir şey deneme gereği duymadım açıkçası. Bir de normal olsa da olmasa da araba çalışırken bir fark yaratmıyor ise ne kadar umrumda olurdu şüpheli. Deneyip yazan olacaktır tabi mutlaka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

otomatik değilse frene basma gereği neden duyuyorsunuz boşa alın çalıştırın aracı. benim otomatikl aracımda çalıştırırken frene basmam gerekiyor. fren sert oluyor marşa bastıktan sonra yumuşama oluyor. düz fiteslerdede aynı olabilir. fren hidroliğini kontrol etmenizi tavsiye ediyorum ayrıca.

Alıntı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hidrolik yağı ve soğuk hava koşullarının ilişkisinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Şöyle ki, hidrolik yağı uzun süredir değişmemiş ise özelliğini kaybederek buhar yapar ve içinde sıvı oluşturması muhtemeldir.
Soğuk havalarda bu sıvının donma derecesine ulaşması ile fren sisteminin (pedal, fren merkezi vb) sorunlu hale gelmesi olasıdır.

Tercihim fren hidroliğinin kontrol edilmesinden yana.

Fatih Kuzal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.