Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gösterge Panelinden Ses Gelmesi Ve Klima Yuva Tikirdamasi

Deniz Akıllı

Soru

Merhaba arkadaşlar.Bugün Focus 2013 sedan aracımı servise götürdüm malum bu tıkırdamalar için.Gösterge paneli ve klima yuvasından seslerin geldiğini söyledim.Bir usta ile yola çıktık sesleri dinledik asfaltta ses çıkarmadılar bozuk yolda deneyelim dedik gösterge panelinden onların deyimiyle zırıltılar geldi ama klima yuvası bir türlü takırdamadı o da benim şansımdı heralde.Servise geri döndük gösterge panelinin sökülmesine karar verildi.Biraz uzun sürdü ama nihayetinde sorunu çözdüler.Bu gösterge panelindeki sürücü tarafı hava yastığının nikelajının atmasından kaynaklanıyor dediler ve hava yastığını ve nikelajını garanti kapsamında değiştirdiler.Bu işlemler 1500 tl etti ama garanti kapsamına girdiği için bir ücret ödemedim.

Yola çıktım denedim gerçekten gösterge panelinden gelen ses kesilmişti bununla birlikte klima yuvası da takırdamıyor artık deli olmaktan bir nevi kurtuldum sanırım :D

Deniz Akıllı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı problem bende de var, hatta yakın zamanda bir başlık açmıştım. Gövdeden tıkırdama sesleri geliyor, ve klima yönü değiştirince sesler geliyor. Senin araçta da klima yönünü değiştirince mi geliyordu yoksa sürekli mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Furkan Çiçek said:

Aynı problem bende de var, hatta yakın zamanda bir başlık açmıştım. Gövdeden tıkırdama sesleri geliyor, ve klima yönü değiştirince sesler geliyor. Senin araçta da klima yönünü değiştirince mi geliyordu yoksa sürekli mi?

yok yön değiştirince değil normal hangi yönde olursa olsun bir bakıyordum tıkırdamaya başlıyordu

36 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Sorunun çözülmesi iyi olmuş...

Geçmiş olsun.

teşekkür ederim darısı diğer arkadaşlara inşallah 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun Deniz,

Aslında en güzeli (ses aşırı olmadıkça) kulak asmamayı öğrenmek; bunun için ise uzunca bir süre, bu süre içinde kazanılan sabır ve az ya da çok hepsinden benzer sesler gelebileceğine emin olacak kadar araç değişmiş olmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
56 dakika önce, Tolga KARACA said:

Geçmiş olsun Deniz,

Aslında en güzeli (ses aşırı olmadıkça) kulak asmamayı öğrenmek; bunun için ise uzunca bir süre, bu süre içinde kazanılan sabır ve az ya da çok hepsinden benzer sesler gelebileceğine emin olacak kadar araç değişmiş olmak gerekiyor.

Teşekkür ederim, bir süre sonra yeter artık diyoruz çünkü o sesler az olsa bile artık kafa patlatacak düzeyde hissediliyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Furkan Çiçek said:

bu ses araca kontağı takıp açınca başlıyor, zııt-zııt en sonunda gırç diyor bitiyor,  her 5-7 kerede bir kere ise yapmıyor. ne zaman yapmadığını bulamadım. hangi havalandırma yönüne getirirsem diye akşamları bırakıyordum, ayağa mesela, sabah ya yapıyor yada yapmıyor.. ya dış hava sıcaklığı etken yada kafasına göre takılıyor.. aracım hiç güncellenmedi, belki düzeltilmiştir.. yani durduk yere neden neden içerdeki kanatlar oynayıp dursun, hangi yönü istersem o zaman hareket etsin..normal sürüş sırasında yön değiştirirken bu ses kesinlikle yok, sadece lk çalıştırmada..

bu kronik bu araçlarda titanium hariç.. sizde arada yani sürüş sırasında da yapıyorsa, bir klima dezenfektanı kullanın, düzelmezse servis.. bana göğüsü söker değiştiririz dedi, ama aynı parça takılacağından yine yapmayacağının garantisi yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.