Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yılbaşı Sepetlerinde Alkol ve Tütün Yasağı

Mert Yürüyen

Önerilen Mesajlar

Resmi Gazete'de yayımlanmış...

Bu yıl dağıtılan yılbaşı sepetlerinde alkol ve tütün bulunmayacakmış...

Böyle bir zorbalık böyle bir hadsizlik olabilir mi ya? Bu mu "özel hayata müdahale etmiyorum" anlayışı...

Sen sepeti istediğin gibi yaparsın, beğenen alır beğenmeyen almaz, bu kadar basit... 

Yazıklar olsun...

http://www.ntv.com.tr/ekonomi/yilbasi-sepetinde-icki-olmayacak,ylgwIfuPy06_H1iSDue_Sw

5 Kasım 2015 PERŞEMBE

Resmî Gazete

Sayı : 29523

KURUL KARARI

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan:

TÜTÜN MAMULLERİ VE ALKOLLÜ İÇKİLERİN SATIŞINA VE SUNUMUNA

İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİĞİN 19 UNCU

VE 20 NCİ MADDELERİNİN UYGULANMASI İLE İLGİLİ

TÜTÜN VE ALKOL PİYASASI DÜZENLEME

KURULU KARARI

Karar Tarihi    : 21/10/2015

Karar No          : 9968

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu;

A- Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in19 uncu ve 20 nci maddeleri çerçevesinde, Kurumumuzdan alınmış perakende tütün mamulü ve/veya alkollü içki satış belgesine haiz perakende satış yerlerinde satışa sunulan yılbaşı sepetlerinin içerisinde tütün mamullerinin ve alkollü içkilerin yer almamasını,

B- Bu Kararın Resmî Gazete’de yayımlanmasını,

Karar altına almıştır.

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz anlamsız/lüzumsuz geldi bana bu karar; yılbaşında alkol içecek adam hazırlığını kendince yapar, evde yahut dışarıda; sepete koymaya izin versen ne olur vermesen ne olur? Gerekçe ne acaba?

Yılbaşı sepeti bir nevi promosyon-indirim gibi düşünülebilir (Ramazan paketi gibi); vitrini süsler, ilgi yaratmaya çalışır; müşteriyi cezbetmek içindir; alkol-tütün zaten içeride var; sepetten bu ürünleri çıkartmak, sepeti gereksiz de kılar(fıtrata ters). Vitrinlerde yalnızca çikolata sepeti olsun diye mi yapmışlar?...

Ben anlamadım bu işi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alkol ve tütün tüm kötülüklerin anasıdır.

Babasının ne olduğunu söylemeye gerek yok zaten. 

Miladi yılbaşına da karşıyız, hele Noel'i anımsatan yönlerine külliyen karşıyız. 

Bence http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/senin-halini-dusunmekten-yorulduk-gerisini-sen-dusun-kardes-975695/

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval said:

Alkol ve tütün tüm kötülüklerin anasıdır.

Babasının km olduğunu söylemeye gerek yok zaten. 

Miladi yılbaşına da karşıyız, hele Noel'i anımsatan yönlerine külliyen karşıyız. 

Bence http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/senin-halini-dusunmekten-yorulduk-gerisini-sen-dusun-kardes-975695/

Bir de bunlar var Cem Bey

http://camkiriklari.com/2014/03/31/secim-ve-otesi/

http://camkiriklari.com/2015/11/03/ne-kadar-degismemissin-turkiye/

Kötülüklerin anası olan sadece alkol değil miydi? Tütün ne zaman aileye dahil oldu(şu balkonda sigara tellendirme hadisesinden sonra olabilir)?

Alkol tüm kötülüklerin anası olabilir; ama neticede bir anadır ve analara saygısızlık edilmez...

Komple yasak getireceklerine inanmıyorum ama inanmadığım bir çok durumu bilfiil yaşadıktan sonra şaşırmam zor ve şaşırmadığım gibi kendi biramı ve şarabımı imbikleme işlerine girişirim balkonda :kıhkıh: Moonshine işleri de var bak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sene 1 trilyonluk gavur malı mercedese binen diyanet işleri başkanı,  gavur malı telefonundan,  gavurun icat ettiği interneti kullanarak,  gavurların sahibi olduğu twitter'a " yılbaşı gavur icadıdır kutlamak caiz değildir" anlamında fetva vermişti..

Neyse devlet alkol sağlığa zararlıdır diye (?!) yasaklıyor ama daha bugün yeni GDOlara izin verdiler. Tabii canım alkol zararlı GDO zararsız ..Yersen :( 

http://www.dunya.com/ekonomi/ekonomi-diger/gdolu-urunlere-izin-cikti-279902h.htm

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Kaan Yagizer said:

Nolcek ki?

Alırım iki kasa Chivas ... koli bandı ile yapıştırırım hediye sepetlerine. (bkn.maksat i*****k ise kralını yapar, gerekirse kat çıkarım.) 

Abim bu seneki müşterilerinden biri olarak Chivaslı hediye sepeti bana da düşer mi ? Adres var zaten sizde :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel yazıalnlara katılmakla beraber bu durum Migros vs marketlerde satılan ürünleri kapsıyor sanıyorum. Oradan alıp hediye eden var mı bilemedim.? Yani işyerinde Migros'dan gelen yılbaşı sepeti pek hayal edemedim :) 

Elbette bu kararın arkasındaki niyeti sorgulamaya engel değil. Bu arada bu kadar yıllık iktidarlarında sigara yasağı sanıyorum tek katıldığım icraatları, gayet güzel oldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Engin Uzunoğlu said:

Genel yazıalnlara katılmakla beraber bu durum Migros vs marketlerde satılan ürünleri kapsıyor sanıyorum. Oradan alıp hediye eden var mı bilemedim.? Yani işyerinde Migros'dan gelen yılbaşı sepeti pek hayal edemedim :) 

Elbette bu kararın arkasındaki niyeti sorgulamaya engel değil. Bu arada bu kadar yıllık iktidarlarında sigara yasağı sanıyorum tek katıldığım icraatları, gayet güzel oldu. 

abi kesinlikle... bu şekilde satış yapan yerlerin oluşturduğu sepetlerde aslında alkolün fiyatının tespit edilemediği ve indirimin ne kadar olduğunu kestiremedikleri için yapmışlar vs vs... minare kılıf hikayesi, anlatabildim mi?

çözüm çok, istersen chivas lı yada single malt'lı üzerine rezidans ta yaparsın ancak çok iyi anladığınızı düşündüğüm üzere olay bu değil. Yapılan zorbalık, özel hayata karışmak... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.