Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Led Far/Ampül Alınır Mı? Focus MK3

Önerilen Mesajlar

Hayır kesinliklede almayın derim. Aracınızdaki farlar halojense h7 kısa far olmalı. Bu led ampülden ben bixenon farımda uzunlara kullanıyorum. Emin olun paranıza yazık olur alırsanız. Aydınlatma kesinlikle çok yetersiz. Sen niye kullanıyorsun derseniz selektör atarken bixenon la aynı rengi verdiği için taktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Doğan Kurban abi bu bizdekinden mi acaba? Tipi farklı ya emin olamadım ama pek bir naneye benzemiyor yani...

Merhaba arkadaşlar dün internette gördüğüm h7 led farı almak istiyorum . Bu led farda kullanan varmı nasıldır sizce , daha ilk konu açıyorum yanlış yere açtıysam özür dilerim. 

Link

Doğan abi doğru söylüyor.. Biz bunların biraz daha tombulunu ve daha çok led'lisini çinden getirdik, sandık ki şimşek gibi yanacak! ama tam bir fiyasko! sadece renk uyumu için uzunlarda duruyor, zaten bixenon olduğundan aydınlatmasına ihtiyaç duymuyoruz. Denemeden sakın almayın, zaten halojen kullanacaksanız sarı aydınlatma her zaman beyazdan daha sağlıklıdır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır kesinliklede almayın derim. Aracınızdaki farlar halojense h7 kısa far olmalı. Bu led ampülden ben bixenon farımda uzunlara kullanıyorum. Emin olun paranıza yazık olur alırsanız. Aydınlatma kesinlikle çok yetersiz. Sen niye kullanıyorsun derseniz selektör atarken bixenon la aynı rengi verdiği için taktım.

Arkadaşım dacia logdy de kullanıyor, h4 çok güzel bi aydınlatma var ama kararsız kaldım sizin yorumunuzla.

@Doğan Kurban abi bu bizdekinden mi acaba? Tipi farklı ya emin olamadım ama pek bir naneye benzemiyor yani...

Doğan abi doğru söylüyor.. Biz bunların biraz daha tombulunu ve daha çok led'lisini çinden getirdik, sandık ki şimşek gibi yanacak! ama tam bir fiyasko! sadece renk uyumu için uzunlarda duruyor, zaten bixenon olduğundan aydınlatmasına ihtiyaç duymuyoruz. Denemeden sakın almayın, zaten halojen kullanacaksanız sarı aydınlatma her zaman beyazdan daha sağlıklıdır...

senin aldığın farı biliyorum benim alacağım ondan değil seninki http://www.hizlial.com/modacar-h4-18-ledli-buz-beyazi-far-ampulu-018835/10527657?gclid=CMW63uqkisgCFUHnwgodL3gCiQ bundan mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım dacia logdy de kullanıyor, h4 çok güzel bi aydınlatma var ama kararsız kaldım sizin yorumunuzla.

Beyaz ışık kısa farlarda sıkıntı çıkartıyor.Yağmurlu havalarda görüşünüz sıfıra düşer.Bu sebeple sizin takmamanızda fayda var.Bizler bixenonda tamamen keyfi taktık.Hiçbir faydası yok inanın.Paranıza yazık olur.Yarım depo benzin alın o paraya keyifle gezin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

senin aldığın farı biliyorum benim alacağım ondan değil seninki http://www.hizlial.com/modacar-h4-18-ledli-buz-beyazi-far-ampulu-018835/10527657?gclid=CMW63uqkisgCFUHnwgodL3gCiQ bundan mı

bizim aldığımız buydu;

http://tr.aliexpress.com/item/2X-H7-LED-Fog-Light-Bulb-OSRAM-SMD-led-80W-High-Power-12V-24V-360-Degree/32252964609.html?adminSeq=119781143&shopNumber=406466

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.aliexpress.com/item/Big-Promotion-H7-80W-High-Power-COB-LED-Car-Auto-DRL-Driving-Fog-Tail-Headlight-Light/32329560854.html?spm=2114.01020208.3.2.ELhvX9&ws_ab_test=201526_1,201527_3_71_72_73_74_75,201409_5

Çİn'den sipariş maliyeti 30 TL'yi bulmaz, iki ampulde 140 TL tasarruf demektir. 
Işığına bir şey diyemem, ama denemek için alınacaksa Ali Abiden isteyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.aliexpress.com/item/Big-Promotion-H7-80W-High-Power-COB-LED-Car-Auto-DRL-Driving-Fog-Tail-Headlight-Light/32329560854.html?spm=2114.01020208.3.2.ELhvX9&ws_ab_test=201526_1,201527_3_71_72_73_74_75,201409_5

Çİn'den sipariş maliyeti 30 TL'yi bulmaz, iki ampulde 140 TL tasarruf demektir. 
Işığına bir şey diyemem, ama denemek için alınacaksa Ali Abiden isteyin.

teşekkürler hocam ama burda da iki yıl garantili iki adet far 70 tl , almaya karar verirsem eğer 10 lira için  1 ay kargo bekleyemem ben :) 

bide burdan alırsam  beğenmezsem geri yolayabilirim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Focus 2016 aracımın uzun farları için H1 led far aldım. Şundan, ama satıcı bazı araçlarda canbus mevzusundan dolayı decoder gerekli olabilir dedi, 2. resimdeki üründen. Daha önce led far tattıran var mı? Böyle bir aparata gerek var mı? Bu arada led 60W lık aracın orijinali 55W, uzun far olduğundan sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. 

16385439401241346831.jpg.643d499974bfd9cda4493738a670246c.jpg

Screenshot_20170722-015556.thumb.png.85998f114fed8cd900fddbf419f10cf2.png

Muhammed E. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Led Far/Ampül Alınır Mı? Focus MK3 olarak değiştirdi
  • 1 ay sonra...

Uzunlarda şimşek etkisi veren beyaz led taktırmayı düşünüyorum. Çifti 200 TL imiş. Ama kullanan ve memnun kalan bir arkadaşın tavsiyesi ile bunu taktırmak istiyorum. Yorumları okuduğum kadarıyla taktıranlar pişman :) Gece öndeki aracı uyarı için uzunları yaktığımda "Allah benim belamı versin, sol şeritte ne işim var!" dedirtmek için istiyorum. :) Orjinal uzun farlarda önümdeki araç "o ne ya, arkada araba mı var?" edalarında oluyor. Hal böyle olunca; at arabası hızında sol şeritten giden şahısları istediğim gibi taciz edemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 minutes ago, Özgür B said:

"Allah benim belamı versin, sol şeritte ne işim var!" dedirtmek için istiyorum.

Bu tip bir istege yapici cevap vermek icimden gelmedi acikcasi ama, isin dogrusu bu: Far yikamalarla beraber Tit-x far alip takin, onunuzdeki sizi gorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Bu tip bir istege yapici cevap vermek icimden gelmedi acikcasi ama, isin dogrusu bu: Far yikamalarla beraber Tit-x far alip takin, onunuzdeki sizi gorsun.

Üstadım inan uzun yolda o kadar bunalıyor ki insan.. Sol şeritten hızla gidiyorsun, sağ şerit boş, sol şeritte aheste aheste giden şahsiyetten yol istiyorsun ama af edersin "kazma" sağa geçmek yerine hızını koruyarak, hiç bir şey olmamış gibi yola devam ediyor. Sağından geçip korna çalınca ne yaptığının farkına varıp sağa geçiyor. Kimisi onu bile yapmıyor. Bilhassa 34 plakalar bunu yapıyor. Farklı illerde de dikkat ettim, 34 ler hep sabit :) Sol şeritten yavaş gidip yol vermeyen çoğunlukta.. Ama yeni çıkan serilerdeki zenon farlı araçlar o uzunları çaktığı gibi yorumumdaki o tepkiyi vererek kendilerini sağ şeride atıyorlar :)

Orjinal far değiştirdiğimiz zaman muayeneden geçmiyormuş. Bu yüzden ampül değiştirmeyi düşünüyordum. Bahsettiğin far muayenede takılmamıza sebep olmasın?

15 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Güzel bir aydınlatma beklemiyor, sadece sellektör için taktıracağım diyorsanız işinizi görür. @Yahya Akman takmıştı bir ara.

Evet, sadece uzun farlar için düşünüyorum. Kısalardan memnunum. Zaten kısalar beyaz olunca randıman vermiyormuş, benim için lazım da değil açıkcası..

Özgür B tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 minutes ago, Özgür B said:

Orjinal far değiştirdiğimiz zaman muayeneden geçmiyormuş. Bu yüzden ampül değiştirmeyi düşünüyordum. Bahsettiğin far muayenede takılmamıza sebep olmasın?

Far, Far yikama ve otomatik yukseklik modullerini ve far kumandasini alip takin muayneden gecer.

4 minutes ago, Özgür B said:

Üstadım inan uzun yolda o kadar bunalıyor ki insan.. Sol şeritten hızla gidiyorsun, sağ şerit boş, sol şeritte aheste aheste giden şahsiyetten yol istiyorsun ama af edersin "kazma" sağa geçmek yerine hızını koruyarak, hiç bir şey olmamış gibi yola devam ediyor.

Biliyorum, anliyorum, hepimizin basina geliyor, ben bir kez selektor atarak uyariyorum, uymaz ise devam etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Özgür B yazdı:

Uzunlarda şimşek etkisi veren beyaz led taktırmayı düşünüyorum. Çifti 200 TL imiş. Ama kullanan ve memnun kalan bir arkadaşın tavsiyesi ile bunu taktırmak istiyorum. Yorumları okuduğum kadarıyla taktıranlar pişman :) Gece öndeki aracı uyarı için uzunları yaktığımda "Allah benim belamı versin, sol şeritte ne işim var!" dedirtmek için istiyorum. :) Orjinal uzun farlarda önümdeki araç "o ne ya, arkada araba mı var?" edalarında oluyor. Hal böyle olunca; at arabası hızında sol şeritten giden şahısları istediğim gibi taciz edemiyorum :)

Halojen farlara bence böyle birşey yapmanıza gerek yok. siz en temizi bixenon alın onunda uzunlarına led ampulu takarsınız daha verimli olur. muayene zamanı far değiştirerek sorunu çözersiniz.
Sorunuza gelince aldığınız ampulu iyi birşey farzederek konuşuyorum evet işinizi görür. Ama fardaki odak noktası bozulacağı için uzunlar ile aydınlatma alamazsınız. dağı taşı aydınlatır farlarınız uzunları yaktığınızda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.