Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

ön camda çatlak

Gökhan Alp

Soru

iyi günler focusclub üyeleri, ön camın sağ üst köşesinde (en üst noktada) 5 cm çapında bir çatlak oluşmuş, nedendir bilmiyorum ama camın ordan çatlaması pek muhtemel gelmiyor, ( büyük ihtimal seyir anında fırlayan bir taştandır diyorum). sizce kaskodan camın değiştirilmesini talep etsem mi, axa ford full kasko var. sanırım orijinal cam ile değiştirilecek. ama bazı okuduğum paylaşımlarda cam değişince ne kadar orijinal dense de görüşte sıkıntılar, camın tam net olmaması vb. sorunlar paylaşılmış, siz ne tavsiye dersiniz? şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

axa ford full kasko var. 

Kilit noktayı yazmışsınız. Aracınız Ford'un FKasko kapsamında. Yapmanız gereken servis'e uğramaktan ibaret.  Camınız orjinali ile değiştirilir, fark ödemeniz gerekmez ve hasarsızlığınız da bozulmaz (yılda bir kere cam tamiri / değişimi poliçenizi etkilemez) , net değil vs. söylemlerine bakmayın. Sıfır araçta ne cam kullanılıyorsa aynısı aracınıza takılır ve sorun yaşamazsınız.

...iyi seyirler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford'un kaskosu var, takıyordu sanırım. 

Poliçede yazıyor gerçi, açıp okumak kâfi.

Evet kasko  poliçesini inceledim ve orjinal cam deniyor ama yıllık servisten önce mi gitmeliyim sizce.  Kasım ayında sigorta  kasko ve yıllık bakım  bir arada.  Bakım yapılırken kasko da yenileyeceğim,  o zaman yaptırsam sıkıntı çıkar mı sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focusumdan önce Fiesta kullanırken böyle bir sorun yaşadım. Bi baktım ön cam soldan 30 cm iç kısımdan tavandan aşağıya doğru çatlamış. Cam sökülünce anladık bir yerden nem almış tavanın ucu ve tabiki şişen kaporta cama basıp çatlatmış. Kasko firmasının anlaşmalı camcısından değiştirdim bir sorunda görmedim yaşamadım, zaten tanınmış bilinen bir yerdi. Ama orj. cam hakkı varsa poliçede tabikide servis :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kaskoyu yaptırırken orjinal cam istediğinizi belirtirseniz, size ona göre bir alternatif sunuyorlar. Ben aracı aldığımın ikinci ayı camı değişmek zorunda kaldım. Yetkili serviste (şahsuvar) değişim yapıldı. Yaklaşık iki yıl oldu bir sorun yşamadım. Ama iki hafta önce cam yine çatladı. Tatildeydim. Geçen hafta şahsuvara gittim, yine orada değişim yapılacak. Ama cam yok beklemedeyiz şu an (belki cam gelmiştir ama ben yine tatildeyim ) )

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kaskoyu yaptırırken orjinal cam istediğinizi belirtirseniz, size ona göre bir alternatif sunuyorlar. Ben aracı aldığımın ikinci ayı camı değişmek zorunda kaldım. Yetkili serviste (şahsuvar) değişim yapıldı. Yaklaşık iki yıl oldu bir sorun yşamadım. Ama iki hafta önce cam yine çatladı. Tatildeydim. Geçen hafta şahsuvara gittim, yine orada değişim yapılacak. Ama cam yok beklemedeyiz şu an (belki cam gelmiştir ama ben yine tatildeyim ) )

Abi sen tatile gitme bence.Olan cama oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yaklaşık 3000 km'den sonra çatlak camdan kurtuldum. Ben aslında aracı aldığımın birinci ayı dolmadan da ön camı değiştirmiştim. O zaman bir şey farketmiştim. Silecek gezdiği alan ile, cam ısıtmanın alanı birbirini karşılamıyordu. Cam ısıtma, sola paralel düz bir çizgi ile iniyordu, ama silecek biraz çapraz gelip daha fazla alanı süpürüyordu. Araçtaki ilk orjinal cam nasıl bilmiyorum ama son takılan camda ısıtma çizgileri daha farklı. Silecekler gibi yukarıdan aşağıya açılı iniyor. İki yıldır servise soracaktım, benim sileceklerin açısında sorun mu var diye, hep unutuyordum. Demek ki camda sorun varmış.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.