Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Sesli Denetim Türkçe Kullanım Kılavuzu - Tüm Araçlar

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Silinmiş, bunun kılavuzun sonundaki kısımdan farkı var mıydı?

Aynı ama farklıymış, yani içerik aynı, sunum farklı, teşekkürler...

Bu arada ses sistemine kaydettiğim telefonların hangileri olduğunu unuttuysam onları listelemenin bir yolu yok, yoksa var mı?

Telefon deyip sonra yardım deyin ihtimalleri size sayıyor. Oradan uygun komutu seçince kayıtlı isimleri ard arda sayıyor. Yani aşağı yukarı böyle.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 4 Mar 2013 at 23:56, Özer Öztürk said:

İşte bu yüzden sırf bu yüzden Ford'tan nefret etmeye başladım...

Bu kılavuzda yazanlar 2012 modeller için. 2013'te sadece telefon kontrolü var. Diğerler iptal.

Ya 2012  2.el alacağım ya da...

Yanlış/Eksik bilgiye sahipsiniz; klima kontrolü yok birde radyo ama buna ek olarak ekstra 4 özelliği var.

Ek olarak model yılı olarak lanse etmek yanlış olur 2012 için 2 farklı donanım var..Sync olmayanlar bu klavuz geçerli sadece. Model yılı uygun değil.

Aracında ne olduğunu Merak edenler buraya bakabilir (VIN numarası ile giriş en mantıklısı)

http://www.ford.com.tr/otomobiller/teknolojiler/mobil-cihaz-uyumlulugu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 5 Mar 2013 at 00:09, Yakup Çağatay said:

Yanlış/Eksik bilgiye sahipsiniz; klima kontrolü yok birde radyo ama buna ek olarak ekstra 4 özelliği var 

Ek olarak model yılı olarak lanse etmek yanlış olur 2012 için 2 farklı donanım var..Sync olmayanlar bu klavuz geçerli sadece. Model yılı uygun değil.

Aracında ne olduğunu Merak edenler buraya bakabilir (VIN numarası ile giriş en mantıklısı)

http://www.ford.com.tr/otomobiller/teknolojiler/mobil-cihaz-uyumlulugu

O 4 özellik nedir biraz bilgi alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O 4 özellik nedir biraz bilgi alabilir miyim?

Öncelikle bu sync güçlü bir güncelleme potansiyeline sahip her geçen gün yeni bir anlaşma geliyor ford'dan örneğin spotify felan gelecekmiş Avrupa'ya bu aklıma geldi hemen yazayım dedim. Buna ek olarak akıllı telefonlar ile daha uyumlu ve yenilikçi uygulamalarda eklenmeye başladı.

Pratikte ne var dediniz?

• Hava yastıklarının (diz havayastığı hariç) açıldığı ya da yakıt sistemine akışın kesildiği bir kaza durumunda devreye giren bu teknoloji sizin yerinize 112 Acil Yardım servisini arıyor. Yaşamsal öneme sahip yardımı sağlamak amacıyla geliştirilen sistem, kaza konumunu bilmediğiniz veya söyleyecek durumda olmadığınız zamanlarda GPS koordinatı gibi kritik bilgileri acil yardım birimlerine bildirir.
  • Diğer sistemin çok daha kolay hali ve pratikliği eklenmiş, Örneğin, cep telefonunuzda "ev" adıyla kayıtlı numaranız varsa "Ev ara" demeniz yeterlidir; sistem bu numarayı otomatik olarak arayacaktır.
  • USB ya da MP3/iPod® aygıtınızdan ya da Bluetooth® uyumlu telefonunuzdan müzik dinlemek istediğinizde de yine sesli komutları kullanabilirsiniz. Örneğin, “USB… Sanatçı...Lady Gaga..çal” demeniz yeterlidir. SYNC parça listenizi otomatik olarak müzik tarzına göre sıralayıp, Çalma Listeleri oluşturduğundan belirli bir müzik tazına (rock, klasik) göre de seçim yapabilirsiniz.
  • Sistem, cep telefonunuza gelen SMS mesajlarınızı da size sesli olarak okuyor.
  • Önceden sistem'e isimleri sesli kayıt etmeniz gerekiyordu -sesli isim söylemek için- şimdi ise bununla uğraşmaya gerek yok rehber'i aktarmak yeterli.

Dediğim gibi güncellemeye açık bir sistem çünkü bundan sonra tüm ford'larda (Tüm Dünya) sunulacak..

Ek olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hep sorayım diyordum da unutuyordum. Şimdi telefondan söz edince aklıma geldi. Bizim önceki araçta hangi telefon seçilmişse ona bağlanıyordu (5 tel eşleştiriliyordu ama en son hangisi elle seçilmişse ona bağlanıyordu).

Şimdi ortak kullandığımız Doblo'da ise en yakında hangi telefon varsa ona bağlanıyor. Yani araca önceden eşleştirilmiş ilk kim binerse onun telefonuyla eşleşiyor.

Ford'un bu sisteminde durum nedir kullanan deneyen bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güncel SYNC sisteminde birden fazla telefon tanımlanabiliyor. Arzu ederseniz birini tercihli (favourite) belirliyorsunuz ve birden fazla telefon varlığında öncelikle onu seçiyor. 

Bir telefon seçili iken diğeri iş görmüyor, ancak telefon menüsünden bağlantıyı değiştirip diğerine geçebiliyorunuz. Yani eş zamanlı iki bağlantı kullanımına izin vermiyor.

En azından kılavuzdan anladığım bu: http://pa.motorwebs.com/ford/sync/SYNCHandbook.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi gözüme çarptı gezinirken. Mondeo'da sync tüm kontrolleri içeriyor. Demek ki onda hem eski hem de yeni özellikleri var.
Gördüğünüz büyük ihtimalle GEN2 touch screen ile mondeo'da zaten 2014 de satışda olacak o zamana kadar dediğimiz gibi güncellenir çok kez.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Cep telefonunuzda bir isimde 2 numara kayıtlıysa.

Cep: 0532 .....

Ev: 0232 ......

Şeklinde. Komut olarak örneğin; "Aydın Cepten Ara" yada "Aydın Evden Ara" dediğinizde komutu algılıyor mu sistem, bunu deneyen var mı?

2012 model focuslarda şöyle yani benimkinde : Telefon rehberinde Aydın diye bir kayıt olsun ve ev telefonu ile cep telefonu kayıtlı olsun. "Aydını ara" dediğimde sistem bana "Evden ? , Cepten?" şeklinde soru yöneltiyor. Bende "Cepten" veya "Evden" diyorum. İlgili numarayı çeviriyor. Ancak 2013 lerde yada SYNC olanlarda "Aydını Evden ara" yada "Aydını cepten ara" şeklinde belirtmem gerekiyor ki bendeki sistem daha kullanışlı gibi geliyor bana. Rehberde kimlerde çift numara kayıtlı hatırlayam ki.

Hep sorayım diyordum da unutuyordum. Şimdi telefondan söz edince aklıma geldi. Bizim önceki araçta hangi telefon seçilmişse ona bağlanıyordu (5 tel eşleştiriliyordu ama en son hangisi elle seçilmişse ona bağlanıyordu).

Şimdi ortak kullandığımız Doblo'da ise en yakında hangi telefon varsa ona bağlanıyor. Yani araca önceden eşleştirilmiş ilk kim binerse onun telefonuyla eşleşiyor.

Ben çift bağlantı yapamadım. Diğer telefona geçmek için baştan kurulum yapmam gerekiyor ve önceki telefona takrar geçiş yapmam gerekirse yine tekrar kurumunu tamamlamam gerekiyor. Sync li sistemlerde nasıldır onu bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 model focuslarda şöyle yani benimkinde : Telefon rehberinde Aydın diye bir kayıt olsun ve ev telefonu ile cep telefonu kayıtlı olsun. "Aydını ara" dediğimde sistem bana "Evden ? , Cepten?" şeklinde soru yöneltiyor. Bende "Cepten" veya "Evden" diyorum. İlgili numarayı çeviriyor. Ancak 2013 lerde yada SYNC olanlarda "Aydını Evden ara" yada "Aydını cepten ara" şeklinde belirtmem gerekiyor ki bendeki sistem daha kullanışlı gibi geliyor bana. Rehberde kimlerde çift numara kayıtlı hatırlayam ki.

Murat Bey; yaptığım denemeler sonunda bende bu komutların ikisini de algılıyor.

"Aydın Baran ara" dediğimde iki numarası varsa dediğiniz gibi evden? - cepten? ara şeklinde soruyor,

"Aydın Baran Cepten ara" dediğimde direk cepten arıyor. 

Ben çift bağlantı yapamadım. Diğer telefona geçmek için baştan kurulum yapmam gerekiyor ve önceki telefona takrar geçiş yapmam gerekirse yine tekrar kurumunu tamamlamam gerekiyor. Sync li sistemlerde nasıldır onu bilemiyorum.

4 telefona kadar sorunsuz eşleştirdim (Ki bunlardan bir tanesi istanbulda Engin'in telefonudur :) ) bunlar arasında istediğiniz an geçiş yapabiliyorsunuz. Aracı her çalıştırdığınızda en son hangi tel. eşleşmişse onu arıyor sistem.

Örneğin uzun yolda benim telefonum eşleşmiş durumda ve aktif olarak kullanıyorum; ancak eşim birini aramak istedi  listeden onun telefonunu seçersem o telefon aktif oluyor ve istediği gibi kullanmaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat Bey; yaptığım denemeler sonunda bende bu komutların ikisini de algılıyor.

"Aydın Baran ara" dediğimde iki numarası varsa dediğiniz gibi evden? - cepten? ara şeklinde soruyor,

"Aydın Baran Cepten ara" dediğimde direk cepten arıyor. 

4 telefona kadar sorunsuz eşleştirdim (Ki bunlardan bir tanesi istanbulda Engin'in telefonudur :) ) bunlar arasında istediğiniz an geçiş yapabiliyorsunuz. Aracı her çalıştırdığınızda en son hangi tel. eşleşmişse onu arıyor sistem.

Örneğin uzun yolda benim telefonum eşleşmiş durumda ve aktif olarak kullanıyorum; ancak eşim birini aramak istedi  listeden onun telefonunu seçersem o telefon aktif oluyor ve istediği gibi kullanmaya başlıyor.

doğru aydın bey haklısınız. telefon arama komutu bende de aynı yazmayı unutmuşum. detay vermek istediğim şuydu. sync li araçlarda sadece ismi ara dediğiniz de evden cepten diye sormuyor ve aydını cepten ara diye tam komut vermek gerekiyor. bildiğim bu yönde... 

telefon eşleştirme ve geçiş yapabilme güzelmiş. bunu biraz kurcalayım araçta. Tek telefonum olduğu için çok üstelememiştim. bir bakayım akşama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

telefonumun bluetooth unu açtım arattırdım bulunamadı ne yapmam gerekiyor  

Eğer aracınızda sync yoksa bu şekilde bulması gerekirdi. (Ben Sync olmayar Sony sistemde telefondan bt taraması yaptığımda hemen buluyor ve Sony ekranında şifre çıkıyor.)

Ama Sync olan Sony sistemlerde önce PHONE tuşuna basıp sonra EKLE dedikten sonra telefondan bt taraması yapmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.