Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...
27 dakika önce, İbrahim Dikmen said:

1.5 tdi powershift, 2200km'de

ilk günden beri 0'lamadım, şehir içi ağırlıklı, karma kullanımda 5.5

rodaj sonrası, yaklaşık 700km'nin şehir içi ortalaması 6

:yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ölçmeyeceğim demiştim ama bu depoda afe bias (ortalama yakıt tüketimi) kalibrasyonu yapmş olduğumdan tuttum. 

Pompada alet 5,29 yaktı. 42,455 litre yakıta 138 ,30 TL ödedim (km de 17,25 kr) . Gidilen km 801,6 hala 116 kadar menzil vardı 

Ancak kalibrasyonu fazla yapmışım. araba 5,4 gösteriyor. BU depoya da bakıp yeniden kalibrasyon kararı vereceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk said:

ölçmeyeceğim demiştim ama bu depoda afe bias (ortalama yakıt tüketimi) kalibrasyonu yapmş olduğumdan tuttum. 

Pompada alet 5,29 yaktı. 42,455 litre yakıta 138 ,30 TL ödedim (km de 17,25 kr) . Gidilen km 801,6 hala 116 kadar menzil vardı 

Ancak kalibrasyonu fazla yapmışım. araba 5,4 gösteriyor. BU depoya da bakıp yeniden kalibrasyon kararı vereceğim. 

Arabanın beyni yandı :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haftasonu Altınoluk'a bir gittim geldim. Cuma gece 02:00 gibi İstanbul-Avcılar'dan yola çıktım. 60 km paralı otoban ve feribot olmak üzere 428 Km yol yaptım. Otoban 130 km/s , karayolunda ise hız kurallarına uyarak (kendimi zorladım ama başardım :)) 5 saatte hedefe ulaştım. giderken ortalama 5.4 L/100 km olarak okudum. Dönüş yolunda ise gündüz yolculuğunu aynı rota üzerinden yaptım. Ama şehir içini 50 km/s olmasada 60-70 km/s arası kullandım. (Kendimi çok zorladım). Tek fark ise İstanbul-Fatih'ten E-5 trafiği üzerinden Avcılar yaptım. Yolcuları evine sağ salim bıraktım. Yolda ise genel olarak 4,3 L/100 km gördüm. Taki E-5 trafiğine girene kadar. Bu arada 150 TL mazot aldıktan sonra sıfırlanmıştır. 

20160306_180848.jpg

Soner Erik tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
2 dakika önce, Aşkın K. said:

Arkadaşlar, bende yakıt tüketim testleri yaptığımda YB hep pompa litre ve km  hesabına göre 0,5-0,6 gibi düşük gösteriyor. bunun nedenini ve çözümünü bilen var mı acaba?

Nedeni tahmin değer olduğu için.

Çözümü ise eğer eminseniz burası: http://www.focusclubtr.com/topic/3033-yol-bilgisayarı-ortalama-tüketim-değeri-kalibrasyonu/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 kez denedim sonuç hep aynıydı, 1-2 hafta sonra dediğiniz yöntemi denerim. worldcard-opet 40 TL kampanyası için bu ara 80 TL yakıt alıyorum sadece. kampanya biter bitmez son demeyi yapıp kendim kalibre edeyim.

http://www.worldcard.com.tr/kampanyalarimiz/world-kampanyalari/opet-worldcard-ile-opetten-3-sefer-80-tl-alisverise-30-tl-yakit-puan-hediye/s-26/c-7088.aspx

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.