Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Powershift Yakıt Tüketim Değerleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bugün yakıt aldım 756,2 km deydim. Işık yanmamıştı , menzil de 80-90 civarlarında idi gene de aldım.  Yine aynı istasyon aynı pompa. 

YB değerleri 33 km ort hız, 5,6 tüketim idi. 

Gerçek tüketim 5,86 . 

dediğim gibi aldığım yer eurodizele % indirim yapıyor. BPde dizel 3.73 ama bu arkadaşlarda pompada 3,54e iniyor fiyat.

Bu durumda km başı 20,74 kr harcamış oluyor. 

Ben alırken 5 litre altı hedeflemiştim ancak 6 litre altına şükredeceğiz herhalde. 

Fakat bir şey diyemiyorum. Bu sene bizim buralarda trafik inanılmaz yoğun .  Geçen sene işten eve 18 dk da geliyorum diye hava atıyordum şimdi 30 dakikaya iyi diyorum. 

Yinede  156 TL ye depo fullemek paha biçilemez (menzil sıfırken fullesek yine de 180i geçmeyecek). 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen katılıyorum. piyasada ki diğer araçların dizelleri bile 6-8 lt 100/km şehir içi yakarken araçlarımızın (benim araç  6,8 100/km-lt şehir içi henüz 800 km de ) 5-6 lt / 100km çok iyi değerler. Rabbim nazarlardan korusun...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Son depo bilgileri :) 

Tüketim istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor :D:D

YB tüketim 5,7 litre..............pompada hesaplanan gerçek tüketim 6,02 

ortalama hız........................33 km 

yapılan yol 769,7 km alınan yakıt 46,36 litre (yakıt fiyatı 3,325 TL dediğim gibi BPde 3,50 ama bu arkadaşlar 3,325 ten veriyor) ödenen 154,15 kr 

Bu durumda km de 20,02 kuruş yakmış oluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, H. Cenk said:

Son depo bilgileri :) 

Tüketim istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor :D:D

YB tüketim 5,7 litre..............pompada hesaplanan gerçek tüketim 6,02 

ortalama hız........................33 km 

yapılan yol 769,7 km alınan yakıt 46,36 litre (yakıt fiyatı 3,325 TL dediğim gibi BPde 3,50 ama bu arkadaşlar 3,325 ten veriyor) ödenen 154,15 kr 

Bu durumda km de 20,02 kuruş yakmış oluyor. 

bu konuya gıcığım... kilitlenmesi için tüm merciilere başvuriciiiiim --durun! kıskançlıktan ortadan ikiye ayrılmama az kaldı--

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 04.07.2015 at 20:19, orkun üzüm said:

50 TL,İzmir şehir içi ve çevre yolu,ortalama 38 km 'lik hızla karma tüketim.

IMG_0824.JPG

Merhabalar. Önceki Aracım 95 HP 6 vites Multijet 2 punto dizel aracti. Ankara şehir içi  (şehir içi kastım genelde 11 km gidiş, 11 km dönüş. Bilen bilir Batıkent - Türk Traktör fabrikası arası) 5.5 litre değerinden aşağı dusmuyordu. Şimdi aynı parkuru ilk tespitlerime göre focus 1.6 pws ile 7.5 - 8.0 l / 100 km civarı alıyorum. Araç daha 1.200 km de ilerleyen km lerde daha düşer mi bilmem. Özetle Orkun bey' in yakaladığı değerler gerçekten mükemmel. Benim genel beklentim dizel otomatik Focusun benim eski multijetten daha ağır olmasi ve Manuel dizel focus tecrubelerime dayanarak bir miktar daha fazla yakacak olmasıydı. Yani benim guzergahta 6 - 6.5 litre civarı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Son depo : 

790 km de ışık yandı , 805te yakıt aldım. 

ortalama hız 34 km 

yol bilgisayarı verisi 5,4 l /100km. Pompa değeri 5,66 l/100 km 

Bu durumda km de 18,83 kr yakmış oluyoruz. 

Artık bu başlığa her depo bilgisini girmeyeceğim aşağı yukarı 5,5-6 arası olduğu bariz. Ekstra yükselir veya düşerse bilgi vereceğim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, H. Cenk said:

Son depo : 

ortalama hız 34 km 

Artık bu başlığa her depo bilgisini girmeyeceğim aşağı yukarı 5,5-6 arası olduğu bariz. Ekstra yükselir veya düşerse bilgi vereceğim 

10,9 ile takipteyim Cenk Hocam, saygılar :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban said:

Abi ben yeni araba alıyor olsam gene eb alırdım. Dizelin farkı çok bence :)

Doğan bu konuyu çok ifade ettim. 3 alman kızkardeşlerde 1.6 altı dizel yağlı çift kavrama sadece fodda var. 

Mecburen aldık. 

Tam otomatik istersen kuru istersen çok daha iyisleri var tabii . 

Benim manüel yaşım geçti artık :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, H. Cenk said:

Son depo : 

ortalama hız 34 km 

Hocam aynı güzergahta golfün ortalaması kaç oluyordu(sanki focusda yb ile reel tüketim arasında fark daha fazla benim focus 2 de 0.4 lt farkediyordu)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Bahadır Atay said:

Hocam aynı güzergahta golfün ortalaması kaç oluyordu(sanki focusda yb ile reel tüketim arasında fark daha fazla benim focus 2 de 0.4 lt farkediyordu)

Golfün tüketimi hemen hemen aynıydı. 5,4-5,9 arasındaydı. Fakat bu sene çok acaip bir trafik var. Standart E5ten gelir dim. Şimdi çok nadir direk E5ten gelebiliyor hep yan yollara kaçmak zorunda kalıyorum. Golf ekonomik amaçlı sürüşe gerçekten iyi cevap veriyordu. Yani focusta kassan bile seni şaşırtacak kadar düşmüyor fakat golfte düşüyordu. Yolda kalmiyaydi iyidi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ee bu zaten hep ekonomik neye cevap versin araba :D Bunun farkı basınca yine az yakması, trafik olunca az yakması...

Hafifletilmiş, bağımlı süspansiyonlu Fiesta kilosunda Golf ile prof focus :zha: kıyaslanmaz.

Breh breh :P 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.