Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön takımlardan ses geliyor.

Ahmet Meşe

Soru

Herkese selamlar.

Foruma yeni üye oldum. Focus III ümü Eylül de Bursa dan aldım. Focus III trend 1.6 125 hp. Param ancak buna yetti. Bazen bir üst donanım olan style alsamıdım acaba diye de hayıflanmıyor da değilim. Genel olarak arabamdan memnunum ancak bozuk yollarda ve kasislerde ön takımlardan çok ses geliyor sanki. Lüleburgazda yaşıyorum burada yollar berbat ötesi. Normal yollarda pek fazla bi ses sorunu yok aslında ama bozuk yollarda çok tıkırdıyo sanki.

Bu konuda bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap ve yorum beliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

konuya katılayım.. az önce hoparlör sorunum için yeni konu açmıştım.. ayrıca sorun mu değil mi, benim de buna benzer bir şikayetim var..ama bunu dün hoparlör için dün servise gittiğimde harun ustaya hiç bahsetmedim, unuttum.. sizinle paylaşayım öncelikle; aracımla bir tümsekden geçerken hızım yavaş ise, bir sorun yok.. tümseğe hızlı girdiysem, hızlı dediysem, 40-50 km ile diyelim, tümseğe vurur vurmaz, ön amörtisörlerden nasıl tarif edeyim ki:), metal kırılması gibi bir ses geliyor:), ani ve keskin bir ses..daha önce hiç bir araçda böyle bir ses görmedim., niye yapıyor bilmiyorum.. bunun için sesi kaydedip, buraya ekleyeceğim.. saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

konuya katılayım.. az önce hoparlör sorunum için yeni konu açmıştım.. ayrıca sorun mu değil mi, benim de buna benzer bir şikayetim var..ama bunu dün hoparlör için dün servise gittiğimde harun ustaya hiç bahsetmedim, unuttum.. sizinle paylaşayım öncelikle; aracımla bir tümsekden geçerken hızım yavaş ise, bir sorun yok.. tümseğe hızlı girdiysem, hızlı dediysem, 40-50 km ile diyelim, tümseğe vurur vurmaz, ön amörtisörlerden nasıl tarif edeyim ki:), metal kırılması gibi bir ses geliyor:), ani ve keskin bir ses..daha önce hiç bir araçda böyle bir ses görmedim., niye yapıyor bilmiyorum.. bunun için sesi kaydedip, buraya ekleyeceğim.. saygılar

Aracınızda Dinamik Tork Kontrol sistemi var ve bu sitem normal süspansiyon sisteminden farklıdır..Buna ilişkin video ve görsellerde vardı,bulamadım şu an..O yüzden yüksek hızlarda tümseğe girdiğinizde süspansiyon sisteminden farklı bir ses gelmesi normaldir,ama çok yüksek hızlarda olabilecek bişey,40-50 km lerde o sesi yapması pek normal diil...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Farklı bir sorun yoksa soğuk havalarda sertleşen takozlar yüzünden bu soruna rastlanabiliyor.

Focus umda soğuk havalarda tümsek geçişlerinde gacırtı olurdu, Astra da birkaç dakika boyunca boşluk sesi geliyor, gene Golf de de aynı durum söz konusu; üç araç da sadece soğuk havada yüksek tümsek geçişlerinde bu sesi yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bendeki, gacırtı,gucurtu,lokurtu tarzı bir ses değil.. yumşak geçişlerde hiç bir ses yok, ama hızlı girersem, özellikle şu yollardaki yaklaşık 40 santim enindeki hız kesme tümsekleri var bilirsiniz, sert plastikten yapılma, siyah, bazı yerleri sarı şeritli, fark etmeden biraz hızlı gireyim, iki metalin bir birine vurması gibi bir ses çıkarıyor, hiç hoş değil.. yarın video çekmeye çalışacağım, tabi sesin de duyulması gerekir. bakalım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O şekilde sportif ayarlı bir yeni nesil 3 serisi Bmw de Audi A4 de dediğiniz metal kırılma sesini yapıyor.

"Amortisörlerinde üst ölü noktası olan sistemler daha sağlam olsalar da sert darbelerde sesli çalışırlar, eski nesil Ford larda sessiz ama nispeten zayıf olan sistem yenilerde daha sağlam hale getirilmiş ama dezavantaj olarak bu sese neden olabiliyor" servis müdürünün beyanıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tahminen amortisör işte.. Her ikisinden de geliyorsa bence sorun etmeye değmez; ben dediğiniz tümseklerden tamamen durarak geçiyorum, yazın Focus la da Astra yla da bir iki kere hızlı geçmiştim ama parazit ses oluşmamıştı, soğuktaysa Focus ta dediğinize benzer ses geliyordu Astra yla o hataya düşmedim şimdilik :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınızda Dinamik Tork Kontrol sistemi var ve bu sitem normal süspansiyon sisteminden farklıdır..Buna ilişkin video ve görsellerde vardı,bulamadım şu an..O yüzden yüksek hızlarda tümseğe girdiğinizde süspansiyon sisteminden farklı bir ses gelmesi normaldir,ama çok yüksek hızlarda olabilecek bişey,40-50 km lerde o sesi yapması pek normal diil...

Nesi farklı ve bunun DTK ile alakası ne? Cidden bilmediğim için soruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.