Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön takımlardan ses geliyor.

Ahmet Meşe

Soru

Herkese selamlar.

Foruma yeni üye oldum. Focus III ümü Eylül de Bursa dan aldım. Focus III trend 1.6 125 hp. Param ancak buna yetti. Bazen bir üst donanım olan style alsamıdım acaba diye de hayıflanmıyor da değilim. Genel olarak arabamdan memnunum ancak bozuk yollarda ve kasislerde ön takımlardan çok ses geliyor sanki. Lüleburgazda yaşıyorum burada yollar berbat ötesi. Normal yollarda pek fazla bi ses sorunu yok aslında ama bozuk yollarda çok tıkırdıyo sanki.

Bu konuda bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap ve yorum beliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim arabada sol kapı içinden gelen tıkırdama dışında hiçbir ses falan yok..Acaba diyorum arabanın donanımı yükseldikçe mekanik kalitesi falan da mı yükseliyor ki? Style ile Titanyum X arasında mekanik ve işçilik konusunda bir kalite farkı mı var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Style ile Titanyum X arasında mekanik ve işçilik konusunda bir kalite farkı mı var?

O manada yok ama farklı anlamlarda farklılıklar var. Örneğin styule lar alman malı. Titanium X Özellikle şeker kırmızı sedan olup dizel olanlar çinçon. ;)

Yahu adamlar arabayı üretip sonra giydiriyorlar. Arasında ne işçilik ne de mekanik anlamda farklılık yok. O kadar detaylı üretim yapabilecek kapasiteye ve sisteme sahip değil hiçbirisi. Tabi SLR fabrikasını falan kastediyorsak, onlar zaten el üretimi olduğu için onlarda farklılıklar olabilir. Ama onlarda da şeker kırmızı sedan dizel focus yok işte.. Kahretsin!!

Farklılık ufak detaylarda var. Yakup'un bahsettiği gibi sizin kapılarda kolunuzu dayadığınız yere vinleks kaplamışlar. Bendeki plastik. Zaten orası mümkünse kaplama falan olmasın. Benim kapı trimlerim bej renkli. Orayı kaplamaya kalkarlarsa muhtemelen leş gibi olur. Siyah yapsalar ben istemem..

Açıkcası benim tavan dÖşemesi dışında ciddi bir şikayetim yok. Tavan dÖşemesini saçma salak bir şekilde arka kol dayama yapmadıkları ve aynanın üzerindeki alanı çok dar yaptıkları için dokunamıyorum. Hani titanium X lerdeki tavan konsolunu alsam bile oraya sığmıyor. Kaldı ki benim derdim o değil bebek aynası olayı idi. O da sığmıyor. Tavan dÖşemesi kÖtü olmuş kısacası. Onun dışındakiler ıncık cıncık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben 15 Tl ye bir bebek aynası aldım yapıştırdım vakumla işimi görüyor valla...Benim tavan döşemesi gayet kaliteli,"Çinliler " yapmış abi :P)

Sen dalga geÇ Mertol.GeÇen yıkamıca X6 lı bir adam geldi,arabama hayran oldu,bu Çok güzel olmuş,Focus olduğuna inanamadım başta dedi,rengine hayran kaldı..Çin malı ama bak Amerikanyada yapılan X6 ya binen adamı bile kendine hayran ediyor..Adam 260 Bin Tl lik arabaya biniyor ama benim Mütevazi Çin Malı 70 Bin Tl lik arabama hayran oluyor..Yaaaa:...... ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kusura bakma benim tavan döşemesinin dokusu sendekinden daha güzel. Ancak bu zevk meselesi tabi. Ama neresinden bakarsan bak, arkada tutamaç yeri bırakmamış olmaları geyik ve hatta geyiğinde ötesinde bir durum. Tek kapılı araba falan sandılar herhalde..

Ne deseydi? Ne demesini bekliyordun ya da? Ulen bu arabaya 60-70 bin lira para verilipte alınırmı diyecekti? Rencidemi etseydi seni? ;)

Keramet paranın miktarında değil Boracan. Ne kadar parayla ne kadar araba aldığınla orantılı. İster 60 olsun ister 260..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla ben arabamdaki özelliklerle donanımla fiyatının orantısını çokda sapmış bulmuyorum,tamam belki biraz daha ucuz olabilirdi ama değil napayım,avro-dolar uçmuş gitmiş,şimdi dandik arabalara bile 35 Bin istiyorlarken Focus 3 ün en üst donanımlısı da olsun tabi 70 Bin..Yakışır....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kusura bakma benim tavan döşemesinin dokusu sendekinden daha güzel. Ancak bu zevk meselesi tabi. Ama neresinden bakarsan bak, arkada tutamaç yeri bırakmamış olmaları geyik ve hatta geyiğinde ötesinde bir durum. Tek kapılı araba falan sandılar herhalde..

hakikaten arkada tutamaç için plastik gözler yok.. ben de diyorum taktırmak istesek nasıl olacak diye... hakikaten taktırmak istesek nasıl takılacak? tutamaç için çukurluk var ama o plastik monte noktalarından yok. normal döşeme aynen devam..

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pakistan yapımı Style donanımlarda yok demekki arka tutamaçlar...Yuh artık,o kadar para alıyorlar onları koymamışlar mı...Hayret yani....Boşuna demiyorum işte,focus alacaksan en donanımlısını alacaksın mümkün olduğunca...Yoksa çok kesiyorlar..Yakında da en üst donanımdakilerden bile kesmeye başlarlar,çünkü fiyatlar habire atrıyor.Halihazırdaki durumda kalırsa fiyat uçacak,o yüzden kesmeye başlarlar yakında.Hatta ben yakında Titanyum X donanımlardaki paketleri böleceklerine dair bir duyum aldım.BiXenon far ile koltuk ısıtmayı ayrı bir paket yapacaklarmış sanırım..Birde yolcu koltuk yükseklik ayarını(daha öncede yaptıkları gibi) kaldıracaklarmış...Dedikodu tabii..Tamamen serviste konuşulanlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

walla Bora Bey,

Pakistan mı, Afganistan mı bilmem ama, o kadar para veriyoruz, iki tane beş para etmez tutamaçı kısıyorlar. sanki çok lüks bir donanım... bak ne güzel artık sinirlenmiyordum ona şimdi yine sinirlendim. içimden neler diyorum ama şimdi buraya yazmayayım..

sonuç olarak ben taktıracak olsam nasıl taktıracağım o zımbırtılar olmadan? döşemeyi mi delecekler?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

walla Bora Bey,

Pakistan mı, Afganistan mı bilmem ama, o kadar para veriyoruz, iki tane beş para etmez tutamaçı kısıyorlar. sanki çok lüks bir donanım... bak ne güzel artık sinirlenmiyordum ona şimdi yine sinirlendim. içimden neler diyorum ama şimdi buraya yazmayayım..

sonuç olarak ben taktıracak olsam nasıl taktıracağım o zımbırtılar olmadan? döşemeyi mi delecekler?

"Yahu ne demeye taktıracaksın, sen önde oturmuyor musun zaten, direksiyona da tutunmuyor musun? önde oturanın da yok mu o zımbırtıdan?

Neyine gerek arkadaki adamın tut... bilmem nesi, tutunmalarını gerektirecek gibi kullanma kardeşim sende..."

Ford'a sordum niye yok diye böyle dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olmaması çok saçma, böyle şeyler yaparak Ford bir VW olamaz işte. Biz VW ye rakip olacağız, bizim araçlarımızı VW ile kıyaslayın diyen Ford yetkilisine sormak istiyorum. Bu şekilde mi VW ye rakip olacaksın. (VW çok mu üstün bir marka bilemiyorum ama, kendisi öyle söylüyordu, zaten Focus ile Jetta bu sınıfta şu an alınabilecek en iyi iki araç, diğerleri çok ta başarılı olamıyor şu an için)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla ben arabamdaki özelliklerle donanımla fiyatının orantısını çokda sapmış bulmuyorum,tamam belki biraz daha ucuz olabilirdi ama değil napayım,avro-dolar uçmuş gitmiş,şimdi dandik arabalara bile 35 Bin istiyorlarken Focus 3 ün en üst donanımlısı da olsun tabi 70 Bin..Yakışır....

Demekki sende kendini böyle rahatlatıyorsun.. Kadınların saçını boyatması misali.. :)

walla Bora Bey,

Benim takıldığım şey olup olmamasından ziyade takılamıyor olması. Hani ön tarafa takmasalarda arkada olsa onu da anlayacağım. Ama şoför tarafında olup arkada olmaması komik gerçekten..He diyeceksin ki olsa kaç defa kullandın? Hiç. Ama neden yok?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alırken bunları görüyoruz zaten :) Şimdi niye demek yerine keyfini çıkartın derim güzel araç Focus 3, Bedbahlar hep olacaktır

Titanium iyidir :naughty:

Valla Yakup arabayı almadan önce bir çok yerine baktım ama arka kol tutamaçları aklıma gelmemişti ne yalan söyleyeyim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben yaklaşık 5 yıllık focus2 kullanıcısıyım,aracın hiçmi kusuru yok; elbette var ama ben hep artı yönlerini gördüm,onlarla mutlu barışık oldum arabamla,genelde focus 3 kullanıcısı abilerimizin hepsi bişeylerde hayıflanır olmuş, hep bi şikayet havası ve negatif bakış açısı var focus 3 e ben bunu anlamakta zorluk çekiyorum hatta focus 3 almayı düşünen biri olarak yanlış bi seçimmi yapıyorum diye düşünüp özelliklede vw nin sayfasını ziyaret ediyorum ama inanın beni cezbedecek bi donanım çıkmıyor karşıma.bence sizlerde araçlarınızla mutlu olmaya çalışın kusurları batmasın gözünüze,ve inanın focus3 güzel araç segmentindeki diğer araçlara göre.abilerimizin bu kadar sorgular olmasındaki problem bence otokoçun fiyat donanım politikasının başarısızlığıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.