Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar ben 2000 kapora vermiş tim onuda geri alıyorum yarın. titanyuum hb beyaz oldun istedim park paketi dahil araç bana yaklaşık 55 nge geliyor fakat beyaz da yokmuş alacağım firmanın listesinde metalik boya farkıda versem oldu 56 gittim skoda superb 55 comfort deri direksiyon ve geniş ekran müzük seti 55.000 yüce otomotiv verdi galiba yok böyle birşey sedan ise ssorma gitsin 57500 ford focustaa bu arada bu da bilgi olur arkadaşlara sedan da geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu site kuran ve yaşatan herkese tşk ederim. ben hiç ford kullanmadım. burayı sizin etcrübe bilgilerinizden faydalanmak adına katıldım. iyi kide katılmışım. focusla ilgili her gelişmeyi ilk olarak sizden duydum.yaklaşık olarak 7 aydır kesintisiz takip ediyorum.. arabamı bu yaz değiştireceğim. focus 7 aydır hayalim. burda yazılanlar ve araç çıktıktan sonra satın alabilecek arkadaşların görüşleri bana ışık tutacaktır. sonuçta herkesin bir arabadan beklentisi farklıdır. donanım , motor, estetik vs... bunlar işin vitrin kısmı her firma kendine ve pazarına göre vitrinhazırlıyor.. tabiki mutfak kısmı geride kalıyor. çoğu kişi için tabiki ben ce bunların farklı düzeyde de olsa önemi var. en başta ben araba çıktıktan sonra malzeme kalitesi ve işçiliğe önem vereceğim. sonuçta vereceğimiz para az değil. sizlerin de özellkle bu yöndeki görüşlerini merakla okuyacağım.

Biz teşekkür ederiz.

Evet herkesin beklentileri farklı doğaldırda. Kimisi tasarıma göre, kimisi donanıma göre, kimiside kalite, sürüş, sağlamlık ve mekanik aksamına göre bi öncelik belirler kendine. tabi karşılığındada tüketici bi değer biçer, uygununa gelirse alır gelmezse başka seçeneklere yönelir. Bende sizin gibi düşünüyorum, aracın verdiği toplam kalite hissi verdiğim paranın ne kadarını karşılıyor. Bunuda anca araç gelince, test edince anlarız ancak. Ama şu an hiç bir C sınıfı o fiyatları haketmiyor bence fakat piyasa öyle malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracı almadım fiyat aldım sadece skoda da bir acayip ara segmentin dizeli yok direk comforttan elagansa geçmiş gıcık bunlar neyse alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun bize bu sene araç almak nasip olur mu bilmem ve senin dediğin gibi d segmenti deri direksiyon yok ayrıca çok baz bir araç direksiyondan kumanda yok yok böyle birşey :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün geceki kızgınlığımdan sonra bugün belki biraz geçer sanmıştım bu donanım eksikliklerine ve eksik donanıma bu kadar fiyat talep edilmesine...Ama hala kızgınlığım geçmedi maalesef.Ford markasının kalitesine uymayan bir pazarlama stratejisi var bence ortada. Bazı arkadaşlar diğer firmalarda da bunun yapıldığını söylüyor. O zaman demekki tüm otomotiv ithalatçısı firmalar Türk insanına saygı göstermiyor,insanını küçümsüyor. Sonuçta bizlerin de hakkı avrupadaki aracın aynısına binebilmek...Ama acaba devletin de burada bir kusuru mu var diye düşünüyorum.Çünkü devletin vergi politikaları yüzünden de avrupadaki aracın aynısını getiremiyor olabilir ithalatçılar,çünkü avrupadaki aracın donanımlarının aynısını Türkiyeye getirmeye kalksalar bu seferde aracın fiyatı fırlayacak 70-80 lere ve firmalar 1000 araç satabilecekken bu sefer ancak 400 araç satabilecek...Kısır döngü gibi birşey yani...Bence asıl sorun devletin-iktidarın-devleti yönetenlerin vergi politikalarındaki adaletsiz ve Türk insanının yaşam kalitesini düşüren politikaları ... :D:)

arkadaşım. siteminde haklısın bence biraz önce yeni astranın donanım ve özllikllerini inceledim. gerçekten şaşırdım. en bazı eski kasanın üst donanımına eşit nerdeyse. astra baz modelin karşılığı focusta stil plus gibi geldi bana örneğin dijital klima orta ve üst donanımda standart focusta sadece titanyumda. güvenlik özelliklerinin hepsi tüm modellerde standart şaşırdım . esp dinamik tork yokuş kalkış ...vs. arkadaşlar focus bu fiyatlarla çıkarda indirim yaptıramazsak malesef B planı olrak kafamda astrayıda düşünmye başladım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bi daha baktım açıkcası yeni Astra 1.4 140 bg Sport donanımlı 48.163Tl kampanyalı anahtar teslim fiyatı,Focusta 1.6 Ecoboost 180 Titanium 51.500 tavsiye edilen ve kampanyalı fiyat daha düşük olacaktır eminim ben bu karşılaştırmada Focusu seçerdim ha dizelde de focusun 20 bg fazlası var ve 1.6 motor bu yüzden fiyatı Astra 95 hp den yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bi daha baktım açıkcası yeni Astra 1.4 140 bg Sport donanımlı 48.163Tl kampanyalı anahtar teslim fiyatı,Focusta 1.6 Ecoboost 180 Titanium 51.500 tavsiye edilen ve kampanyalı fiyat daha düşük olacaktır eminim ben bu karşılaştırmada Focusu seçerdim ha dizelde de focusun 20 bg fazlası var ve 1.6 motor bu yüzden fiyatı Astra 95 hp den yüksek.

ben dizel değil 1.6 benzinliyi kastedmiştim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlığımızından uzaklaşmadan devam edelim lütfen....

Fiyat hakkında alınan bilgiler duyumlar ve fiyat tartışmasından uzaklaşmayalım..

Karşılaştırma başıkları açarsanız eğer herkes için açıklacı ve detaylı olacaktır.

Saygılar Sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Yeni Astra'ya diyecek lafım yok,bazı arkadaşların da hatırlayacağı gibi geçtiğimiz Ağustos ayında 1,3 CDTİ Cosmo almama ramak kalmıştı.İstenilen para 52 Bin Lira idi.Şimdi ise bunun üzerinde.

Astra gerçekten başarılı ve güzel bir araç.Alıpta pişman olan varmıdır bilemiyorum ama içi dışı insanı cezbediyor.

Ama geçen Ay ki "Car" dergisini okumanızı tavsiye ederim.

FIII'ü compact sınıfın her zaman zirveye oynayan modellerinden olan Golf VI ile kıyaslamışlardı.Ve kesinlikle bu sınıfın uzun sürecek yeni lideri olarak F III seçmişlerdi.

Astra'yı kafadan elemişler.

Bu adamların bir bildiği yok mu sizce???? (ki Car dergisi bugüne kadar VW yanlısı olarak bilinir!)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Yeni Astra'ya diyecek lafım yok,bazı arkadaşların da hatırlayacağı gibi geçtiğimiz Ağustos ayında 1,3 CDTİ Cosmo almama ramak kalmıştı.İstenilen para 52 Bin Lira idi.Şimdi ise bunun üzerinde.

Astra gerçekten başarılı ve güzel bir araç.Alıpta pişman olan varmıdır bilemiyorum ama içi dışı insanı cezbediyor.

Ama geçen Ay ki "Car" dergisini okumanızı tavsiye ederim.

FIII'ü compact sınıfın her zaman zirveye oynayan modellerinden olan Golf VI ile kıyaslamışlardı.Ve kesinlikle bu sınıfın uzun sürecek yeni lideri olarak F III seçmişlerdi.

Astra'yı kafadan elemişler.

Bu adamların bir bildiği yok mu sizce???? (ki Car dergisi bugüne kadar VW yanlısı olarak bilinir!)

Focus 3 güzel tabii çok güzel...Ama Türkiyede satılan Focus 3'ü kastetmemiştir o dergi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 güzel tabii çok güzel...Ama Türkiyede satılan Focus 3'ü kastetmemiştir o dergi :rolleyes:

Neyi eksik türkiye'de kinin...Dostum her araçda bu var zaten...Ayrıntıya fazla takılma..Rahat ol bence :D Almayacaksın bunu anladık da :D böyle yermenin anlamı da yok ki :)

1 ay önce alacam diyordun da o yüzden bunu söylüyorum yoksa başkasına değil :D

Kusura bakma

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup,otosan start-stopu,kör nokta uyarı sistemini ve sony yi koysun yarın gidip hemen alırım focusu hemde en üst donanımlısını..Rengini bile seçtim aytozu gri olarak...Ama maalesef dediğim özellikle bu 3 özellik ciddi bir eksiklik benim için ve focusu şu anda almaktan imtina etmeme neden oluyor ..Bende istemezmiyim pederin cliosundan inip mis gibi focusuma binmeyi...Almayacağımı da söylemedim hiç...sadece beklemeye karar verdiğimi söyledim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.